Skocz do zawartości

Moja Extra maszynka


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli zdecydowałeś się na bowdeny to przyklej je na całej długości kadłuba do ścianek bocznych punktowo na CA a potem przelaminuj paskiem tkaniny szklanej

następnie zmodyfikuj same bowdeny żeby były mniej rozciągliwe ja wymieniam ten orginalny cienki drut z bowdena na grubszy konkretnie to z linki ssania lub gazu do malucha ale nie wiem czy to zrobisz ze swoim bowdenem musisz obciąć kawałek i w sklepie przymierzyć

mógłbyś też spróbować drugiej wersji z prętami węglowymi o odpowiedniej średnicy i wykorzystasz tylko tą białą osłonę bowdena

No możliwości nawet w tym rozwiązaniu jest kilka i jak dobrze to rozwiążesz to nie będzie żle :D

 

ps.

Bowdeny dla ,,normalnych" wychyleń SW jeżeli planujesz ustawić wychylenia SW po 45 stopni to raczej tylko serwa w ogonie bo bowdeny w takim przypadku nie zdadzą dobrze egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi mieszacie :)

 

MarekJ w "warsztacie " napisał tak :

Moje zdanie jest takie, że do 6 kg można spokojnie dawać grube bowdeny (ja kupowałem takie w RIKU)

 

Więc cię posłuchałem:)

 

Bowdeny są gwiazdkowe ( rurka w środku rurka gwiazdkowa z prętem w środku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banie mi psujecie, ale niech będzie po waszemu bowdeny już sa częściowo rozebrane :)

 

Przyniosłem wszystko na góre poskłądałem

 

DSC00235.jpg

 

I sprwadziłęm wyważenie. I teraz co następuje]

 

według prosucenta SC 85mm od natarcia.

według wyliczeń moich 100- 121mm od natarcia.

 

A aktualnie mam teraz SC z silnikiem połową śmigła, serwm gazu, zbiornikiem serwem kierunku i sterami SC 120mm od natarcia/.

 

pod maske dojdzie pakeit zasilający i odbiornik, kołpak i połówka śmigłaczyli jakeiś 250g.

 

I mam teraz problem jak rozważyć te sewo/a od wysokości :( zamówiłem już 2 szt HS-225 i mam 3 możliwości.

 

- próć mocowania pod maską i wstawić 2 serwa ( po prawo i lewo) i bowdeny przylaminowac do boku kadłuba

 

- wstawić serwa po bokach jak najbliżej SC pod kabinkją i troche skrócić Bowdeny

 

- wstawić serwa max z tyłu i zrobić popychacze.

 

Doradź cie mi bo złupieje. Jak mówiłem wychodzi mi ciężko na ogon :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwając nawet maksymalnie do przodu te dwa serwa { to niecałe 80 gram} nie przesuniesz za wiele SC do przodu masz jeszcze nie oklejone skrzydło i nie malowany kadłub to też trochę cofnie SC .

 

- próć mocowania pod maską i wstawić 2 serwa ( po prawo i lewo) i bowdeny przylaminowac do boku kadłuba > będziesz miał jeszcze dłuższe bowdeny nie za dobrze

 

- wstawić serwa max z tyłu i zrobić popychacze. > przesunie pewnie SC do tyłu

 

- wstawić serwa po bokach jak najbliżej SC pod kabinkją i troche skrócić Bowdeny > na SC to niewiele wpłynie ale im krótsze bowdeny tym lepiej

 

Wygląda na to że będziesz musiał zwiększyć niestety całą masę modelu

Jeżeli dasz serwa na ogonie to żeby to wyważyć będziesz musiał dać jeszcze więcej na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie...85mm to bardzo asekuracyjne wyważenie

 

Nie dawaj bowdenów!

 

Serwa od głębokości daj w SC i popychacze z rurek węglowych

 

Wyażuruj ster kierunku i głębokości- pozornie mało zaoszczędzisz na wadze ale na tak długim ramieniu to robi RÓŻNICĘ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie będzie i tak koło silnika :)

 

Maci enamiar na jakeiś dobre o tanie Celki do zasilania >> tak ze 2000 mAh ??

 

Decyzja podjęta. będ ą 2 HS-225 umieszczne n awysokości kabinki i 2 popychacze z rurki węglowej :)

 

Nie wiem ilu aku 4czy5 używasz do odb ale tu możesz dać 5 w ramach przesuwania SC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.