Skocz do zawartości

DX6e bindowanie z HobbyZone Champ


krewetki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Chyba mam problem. 

Posiadam i latam samolotem z HobbyZone - Champ'em. Chcialem do niego dobrac jakas aparature.

Champ, o ile sie nie myle, kozysta z DSM2. Czy DX6e obsluguje DSM 2?

 

Poprawcie mnie jak sie myle.

 

Ale zalamka, chyba kupilem zla aparature...

 

 


Moze jest jakis sposob na zbindowanie Champa z DX6e - update firmware'u czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W wersjach EU od stycznia 2015 usunęli wsparcie dla DSM2.

Wyszukane info #1, info #2.

 

  • Band: 2.4GHz
  • Model Memory: 250
  • Model Types: Airplane, Helicopter, Sailplane and Multirotor
  • Modes:User-Selectable: 1, 2, 3 or 4
  • Battery Type: 4 AA
  • Modulation: DSMX®
  • Number of Channels: 6
  • Range: Full
  • Receiver: AR610 (SPM6650EU Only)
  • Telemetry: Yes

Pewnie jest możliwość zmiany firmware z EU na  NON-EU, ale strona spektrumrc co chwila mi wywala 404.


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:20 w powyższym filmiku.

Musisz zarejestrować swoją aparaturę na http://spectrumrc.com/

Tam będziesz mieć dostęp do plików aktualizacyjnych.

Będziesz potrzebować tam nr seryjny.

Wkładasz kartę SD, trzymasz przycisk z prawej strony wyświetlacza i odpalasz aparaturę  (3:04). Przechodzisz do [system Settings] i szukasz pozycji SerialNumber, robisz export, ew. spisujesz na kartce. Wyłączasz aparaturę i na karcie SD masz potrzebne dane. Podczas rejestracji powinna pojawić się informacja, czy masz plik konfiguracyjny. Nie wiem, czy to podawać, czy nie. Wydaje mi się, gdy podasz, może automagicznie oznaczyć jako wersja EU, ale nie wiem.

Ściągasz aktualizację (tutaj okaże się, czy masz do wyboru także wersje bez EU, ew. jakoś inaczej oznaczoną - jeśli tak, jesteśmy w domu), wrzucasz na pustą kartę SD. Pobierz też dźwięki (Transmitter Audio Files).

Następnie wkładasz kartę do aparatury i po prostu włączasz (8:30). Trwa aktualizacja.

Aktualizacja dźwięków: postępuj zgodnie od 9:30.

 

Trochę mnie dziwi brak kalibracji - w Taranisie należy wykonać, nie wiem, jak Spektrum ma to rozwiązane.

 

https://www.spektrumrc.com/MyAccount/Login.aspx?ReturnUrl=%2fMyAccount%2fDefault.aspx

Na dole masz "create account".

 

Tutaj jest także dostępny DX6 a pod nim opcje:

post-20251-0-04200100-1504592617.png

 

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Starałem się przetłumaczyć najważniejsze info z filmiku.


ps: nadal nie jestem pewien, czy to tylko sprawa oprogramowania... Sprawdź, chyba, że ktoś wie coś na ten temat i wcześniej napisze.

Moje możliwości raczej już się wyczerpały.

Powodzenia!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego podrzucaj filmiki, ktoś pomoże (ew. ja, jak będę mieć chwilę).

Myślę, że w razie czego, bez filmów się nie obędzie. Już są dwa tematy odnośnie tego przypadku.

 

http://www.pfmrc.eu/index.php?/topic/70017-Aparatura-z-DSM2-czy-przerobka-HobbyZone-Champ'a-na-DSMx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.