Skocz do zawartości

Mixy w Aurora 9


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może bawiliście się mixami w tym nadajniku? Zasada ta sama dla wszystkich ale chodzi mi konkretnie o Flap Control. Przeszedłem procedurę jak podają w instrukcji, przypisałem przełącznik G, ustawiłem klapy na próbę na 50%, ster wysokości na 9% i nic z tego. Klapy owszem przełączają się wybranym przełącznikiem ale ster nie do miksował się. Co robię nie tak? Jedyne co zauważyłem niezgodnego z instrukcją to przypisywanie przełącznika. Według instrukcji powinna ukazać się ikona przełącznika z możliwością ustalenia, w której pozycji ma być przełączony pozycję "włączony" Mnie nie wyświetliła się ale wybrany przeze mnie przełącznik działa jak należy. Co mam począć - o to jest pytanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z pamięci -masz 2 możliwości. nie pamiętam konkretnie tego miksa -ale typowo powinny w pierwszym ekranie/stronie miksa wyświetlać się funkcje które możesz aktywować -jak aktywujesz wysokość to powinno wyświetlić menu do wyboru przełączników itd. menu miksera to często kilka stron -może coś czego potrzebujesz jest na kolejnej -chyba prawy górny róg ekranu jest przejście do kolejnej strony.

 

2 sposób -wybierz dodatkowo miser swobodny niezdefiniowany -i ustaw w nim  ster wys  normalnie od drążka tak jak masz  bez miksera + domiksowany  9% ster wys od przełącznika  -tego samego który masz zdefiniowany w swoim flap control.

 

wtedy przełącznik uruchomi Ci 2 różne miksy -Twój flap control i dodatkowy miks dodający 9%  do tego co normalnie masz na drążku. miksery można w aurorze łączyć.  choć trzeba uważać co wyjdzie jako wypadkowa -w każdym z położeń drążków i pstryczków.

ogólnie to jest intuicyjne -jak się ma aparaturę w ręku to samo wychodzi...  niestety nie mam w tej chwili  pod ręką nadajnika...

 

 

ja mam na sliderze lotkohamulce i domiksowana wysokość -jeden dedykowany mikser.

 

do lotek mam domiksowany ster kierunku zgodnie 30% -drugi mikser

 

do steru kierunku mam domiksowane  lotki przeciwnie 10%-trzeci mikser -i wysokość kilka % -czwarty mikser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Witoldzie ;) W moim nadajniku to dosłownie jedna strona na akceptacje i jedna na ustawienie zakresów lotek i wysokości na tej samej stronie.

30% domiksowany kierunek do lotek ??? W Optic6 instrukcja radziła 6% na początek, ja dałem też chyba z 30 bo wydawało się co to jest 10%. Przed mixem leniwie wykonywał beczki ale po mixie to już był prawdziwy szatan, którego nie mogłem utrzymać. Po wylądowaniu od razu zmniejszyłem do 10% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wychylam drągiem lotki -to kierunek sam pomaga w zakręcie -oprócz pochylenia lotkami kierunek  niejako zacieśnia zakręt i poprawia  żeby nie było ześlizgów na skrzydło i takie tam. po prostu ładniej ten zakręt wychodzi.

    i na początek to wcale nie dawałem tego miksu -latałem modelem kilkanaście lotów -potem -dodawałem po 5% po każdym locie aż było dobrze.

 

podobnie mix kierunek i lotki . jak zakręcam kierunkiem -przeciwne lotki minimalnie wypłaszczają zakręt  - jeszcze nie wiem czy ten mix zostanie -testuję go czy mi pomaga czy przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, może problem tkwi w wybranym przełączniku?, Ja mam ustawione "standardowo" na lewym sliderze i wszystko ładnie działa, Opis mam:

               [Flap Control]

1 linijka - Mix On, Normal ( C ) - tutaj jeżeli przypiszesz do innej fazy lotu może się różnić.

2 linijka - FLAP % góra / % dół

3 linijka - FLP2 % góra / % dół

4 linijka - ELEV +22% (to akurat u mnie)

i w ten sposób wszystko śmiga :)

Po prawej Switch mam Null - czyli domyślnie na lewym suwaku.

Może spróbuj z suwakiem i zobaczy czy ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz, sprawdzę na innych przełącznikach. Ten z prawej G był jak dla mnie najłatwiejszy do szybkiego włączenia/wyłączenia.

A co oznacza ta literka ©, która po dotknięciu jej zmienia się w chyba S. Zaobserwowałem tylko na wyświetlaczu, że jak je zmieniam to widzę te wartości zaprogramowane w procentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzałem do instrukcji.

w tym mikserze flap control wielkością wychylenia klap i steru wys domyślnie steruje lewy potencjometr boczny -L slider.

wybierany samodzielnie przełącznik zmienia różne ustawienia miksera lub wyłącza miser, może też uaktywniać regulacje precyzyjną i dodatkowy trymer do regulacji miksa w locie. -a więc nie steruje bezpośrednio klapami... i wysokością też nie.

czyli -tak jak masz -spróbuj poruszać lewym sliderem -i zobacz czy reagują klapy i wysokość. po pstryknięciu pstryczkiem powinno uaktywniać  miser lub go wyłączać. 

 

Ustawienia domyślne pewnie można zmieniać -ale w jakimś bardziej głównym menu trzeba by chyba zmienić przypisanie slidera do klap.

 

tyle co zrozumiałem z instrukcji. Sam klap nie miałem w żadnym modelu i konkretnie z tego miksa jeszcze nie korzystałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.