Skocz do zawartości

Partom FPV Partom FPV 1.2G 1.3G 8ch 800mw


Pitstrel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy koledzy mieli kontakt z zestawem "Partom FPV 1.2G 1.3G 8ch 800mw bezprzewodowy nadajnik i odbiornik AV". Posiadam radyjko Hitec Aurora 9x z odbiornikiem Optima 9 ( 2,4GHz). I tu mam pytanie: czy  nie będę miał zakłóceń.

Nadmieniam, iż jestem zielony. Może koledzy mają inne propozycje. Proszę o radę.

Pozdrawiam

https://www.banggood.com/search/partom-fpv-1.2g-1.3g-8ch-800mw-bezprzewodowy-nadajnik-i-odbiornik.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 1.2 i 2.4 to harmoniczne więc link wideo będzie Ci zakłócał apkę. Jeśli chcesz latać na 1.2 to potrzebujesz LRSa, czyli zewnętrznego modułu na 433mHz. Widziałem też filtr 1.2/2.4 od Video Aerial Systems który podobno eliminuje zakłócenia, ale ani nie miałem tego w rękach, ani nie robiłem rozeznania w tym temacie.


 Osobną kwestią jest to czy faktycznie potrzebujesz linku 1.2. Jakie odległości chcesz osiągać?


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 5.8 starczy spokojnie na 2km, są ludzie którzy robią dużo większe dystanse. Ja osobiście zrobiłem niewiele ponad 2,1km na 200mW z całkiem czystą wizją. Nadajnik jaki miałem to ImmersionRC (do kupienia tanio na banggoodzie, wersja z raceband) z anteną koniczyną Foxeer V1 a użyty odbiornik to FR632 (pierwsza wersja bez raceband) z diversity, ale ze względu na brak anten miałem zamontowany tylko bacik na jednym z wyjść i dawało radę. Pamiętaj, że odległości robi się dobrą instalacją i antenami a nie dużą mocą nadajnika. Warto zainwestować w anteny TBS Triumph albo stare, dobre SpiroNetki i antenę kierunkową, np. panelówkę ImmersionRC 13dBi. Przy diversity i antenie kierunkowej będziesz mógł uzyskać większe odległości.

 Nie wiem jak jest z całkowitym zasięgiem Aurory, wiem że na pewno da radę 2km, ale warto zaopatrzyć się w jakiś fc z gpsem aby mieć możliwość powrotu do domu w przypadku zerwania połączenia.

EDIT: Jakie gogle masz/będziesz miał? Niektóre już mają wbudowane diversity a do innych, jak FS Dominator (polecam HD2, mają duży FOV -wielkość obrazu) można dokupić zewnętrzny moduł, np. polski 2Pineapples od Flying Lemon, który działą bardzo dobrze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze  pytanko:

- czy  odbiorniki montowane w goglach (z  diversity) są gorszej jakości niż te zewnętrzne,

-czy warto kupić gogle za z odbiornikiem za 350 zł (Chiny).

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zależy jakie odbiorniki porównujemy i czy ten wbudowany to faktycznie diversity. Na rynek niedawno wyszły gogle (niestety nie pamiętam nazwy) które mają udawane diversity, tzn. dwie anteny podłączone do jednego odbiornika, co w praktyce pogarsza sygnał. Z gogli z wbudowanymi podwójnymi odbiornikami które miałem na oczach, mogę polecić Skyzone SKY02 -mają dobrze działające, prawdziwe diversity.

 Jakie gogle za 350zł masz na myśli? Nie wszystkie są dobre, niektóre nawet nie są wystarczające, np. niektóre modele Eachine posiadające blue screen. Ja od prawie dwóch lat latam na 5-calowych pudełkach, najpierw Cyclop Eye a teraz Quanum Pro V2. Dużym plusem takich pudeł jest duży obraz, który dodatkowo można powiększyć soczewkami. Minusem jest to, że są mało wygodne do noszenia wszędzie ze sobą i nie wszystkim pasują do twarzy, ja musiałem sobie zrobić tzw. faceplate z gąbki żeby mi nie naciskały na nos. Odbiornik mam pojedynczy Turnigy Quanum 40CH z anteną koniczyną Aomway, w zupełności wystarcza do zwykłego latania.

 Warto mieć nagrywarkę DVR w goglach żeby np. po zgubieniu modelu można było odtworzyć lot i zobaczyć gdzie spadł, więc najlepiej szukaj gogli z wbudowaną nagrywarką. Jeśli chcesz gogle które mają wbudowany odbiornik a są bez nagrywarki, poszukaj informacji, czy da się wyprowadzić sygnał wideo z odbiornika żeby podłączyć do DVRa. W przypadku większości pudeł które trzeba samemu składać, wystarczy dolutować parę kabelków i będzie grało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gogle Eachine VR D2, Fatshark Dominator V2 i Fatshark Attitude V2 oraz ostatnio dla spróbowania wziąłem gogle Eachine V100.
 
Do latania samolotowego i podziwiania widoków dobrze nadają się gogle kubełkowe - czyli właśnie VR D2 lub inne serii Eachine:
 
 
Lub nowsza modułowa wersja VR011:
 
Jest też wersja HD:
 
Dobra sprawa jest taka, że ma się wrażenie pełnego zanurzenia - coś jak siedzenie 1m od 40" telewizora. Niektórych to może jednak męczyć i wybierają coś mniejszego...
 
Np Fatsharki:
Dominator V3:
Dominator V3 HD (najlepszy w swojej klasie):
Lub Attitude:
 
Ale cena niestety x3.
Żadne z nich nie mają wbudowanego diversity. Dominatory mają wbudowaną nagrywarkę i mają fajną wnękę, w którą można sobie wetknąć właśnie diversity. W każdym przypadku można natomiast podłączyć zewnętrzny sygnał AV pochodzący z zewnętrznego Diversity - najlepsze jakie używałem to FR623 lub RD40:
 
 
Dodatkowo w Attitudach do tej pory nie było wewnętrznej nagrywarki. Ale Dominatory mają nagrywarkę.
 
Kolega opisuje także gogle z fałszywym diversity. Otóż właśnie takie coś mają Eachine EV100 - opinie są mieszane. Mają swoje plusy (małe, kompaktowe, dobrze wykonane) i minusy (brak diversity, brak wymiennych modułów, brak nagrywarki, mały FOV).
 
 
Niestety te ostatnie mają mi wysłać dopiero za tydzień więc do testów będę je miał jeszcze później.
 
Z własnego doświadczenia wiem, że do latania samolotem dobrze jest mieć albo gogle pudełkowe, albo zwykły monitorek. Natomiast jak moje dzieci latają race quadami to oczy mnie męczą w moich VRD2 i do takiego latania (szybko i wściekle) to dobre są gogle z mniejszym FOV - żeby móć się skupić na przeszkodach.
 
są oczywiście inne firmy: Furibee (też jest znane z fałszywego diversity - dwie anteny, jeden moduł) oraz Skyzone Pudełkowe GS500:
ala Fatshark SKY02s:
SJ:
 
Aomway Commander:
 
Inne Echine EV800D (z diversity):
 
I najtańsze w zestawieniu VR007:
 
To oczywiście oferta banggooda - bo tam najczęściej robie zakupy.
Są też gogle Quanum i seria cyclops. Ale to Hobbyking.
 
Pytanie czy masz jakąś wadę wzroku i czy potrzebujesz latać w okularach.
 
Gogle z wyższej półki jak Fatsharki/Skyzone/Aomway - mają możliwość korekcji wzroku odpowiednią wkładką.
gogle pudełkowe w 90% przypadkach mają kiepskie soczewki i ludziom z wadą wzroku ciężko jest ustawić dobrą ostrość. Ale np Quanumy, VR011, Google Two są na tyle szerokie, że można je założyć z własnymi okularami na nosie. Niestety VR D2 i tej wielkości nie nadają się dla ludzi w okularach - tzn można, ale konieczne są przeróbki. Wtedy po taniości pozostaje już tylko opcja monitorka... Ewentualnie własne pudełko - np po butach (takie były nasze pierwsze gogle) :)
 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo dziękuje za wszystkie rady. Teraz wszystko mi się rozjaśniło (wiem, że tylko mi się tak wydaje). Nie kręcą mnie wirnikowce, latam wyłącznie samolotami ( nie noszę okularów). Proszę o chwilę, muszę tę wiedzę przetrawić (wychodzi mi za wysoki budżet). 

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super super najtaniej wychodzi monitorem prowizoryczne zamontowany w pudełku. Niewiele drożej wersja eachine i quanumy które w pl używane można dostać w dobrej cenie. Tam nic się nie psuje wiec można brać w ciemno. Najdroższe wychodzą gogle ala fatshark ale na to polecam się zdecydować dopiero jak zasmakuje się pierwszy raz - bo może się okazać że to zupełnie nie to...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem gogli myślę, że już mam opanowany. A co z nadajnikiem?. Jeśli będzie lichej jakości to najlepsze gogle nie pomogą. Chcę latać + - 2 km bo na tyle mi pozwoli  zasięg mojej Aurory. Jaki nadajnik, odbiornik w miarę dobry i niedrogi polecacie oraz kamerę pod którą można podłączyć OSD (FPV Remzibi System APM OSD + GPS + TTL dla Multicoptera Samolot Helikopter) . Powoli chylę się ku monitorowi. Świat z perspektywy lotu ptaka nie jest mi obcy (wylatane 500 godz. na motolotniach, innych wynalazków nie liczę). Wiem, że  nadużywam kolegów cierpliwość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajniki - Eachine TX801 - fajny bo daje 600mW. Ale przy tej najwyzszej mocy warto dac jakis radiatorek.


 

Lub bardzo, ale to bardzo niezawodny Immersion - nadal mam kilka sztuk - zaden sie nie spalil, te ktore polegly zostaly scrashowane w race dronach. Troche duzy ale gniazdo RP-SMA mozna spokojnie zastapic sobie przylutowanym pigtailem - ma teraz fajna cene, wada - tylko 8 kanalow:


Jest tez wersja z Race bendem - ale to dla wyscigowcow.

 

Foxeer tez dobry:


Lub Aomway:


 

Sa tez systemy daleko zasiegowe - np TBS - ale to jak chcesz latac dalej niz 2km.

 

Nie bierz najtanszych nadajnikow - bo z nimi beda pozniej problemy. Mialem np Boscama - ala cos takiego:


Ale pozniej okazalo sie ze pomimo deklarowanej mocy 600mW - wyciagal ledwo 300 i to na jednym kanale - 34.

 

Oprocz nadajnika musisz miec dobra antene:

Omni (tzw cloverleaf) do latania dookola.



 

Modne obecnie dobre pagody (tez dookolne):



 

kierunkowa - do dalekiego latania - oczywiscie zeby dzialalo to antena musi celowac w model. Im wiekszy gain tym wezszy jest zakres katow poprawnego odbioru, ale za to wiecej lapie z wiekszej odleglosci.



 

W PL tez jest kilku producentow anten - mozna kupic bezposrednio u nich.

 

Co do kamery - to w przeciagu 3 lat sprawy tak poszly do przodu ze obecnie prawie kazda jest OK.

Oscar Liang robil zestawienie opoznienia - ale w samolotach nie musisz sie martwic.

Duzo zalezy jakie gogle sobie kupisz - niektore maja np standard 16:9 to i kamera powinna miec taki obraz.

Na razie popularniejsze chyba sa 4:3.

 

Od najtanszej (sam mam taka i daje rade):


 

Ale dzieciaki uzywaja takich:


i takich:


 

Obecnie trwa wyscig zbrojen na jak najmniejsza mase i kamery coraz czesciej maja coraz mniejszy rozmiar - oferujac caly czas to samo co wieksi bracia. 

 

Kazda kamera podaje obraz Video - ktory nastepnie podpina sie OSD. z tym ze - jezeli chcesz latac z OSD i np GPS to warto wziac kontroler lotu, ktory ma wbudowany OSD:




Odpada Ci wtedy koniecznosc lutowania kolejnego pudelka. A kontroler w razie czego (utrata zasiegu RC) wroci potulnie do punktu startu.

Teraz tak poszedl sprzet do przodu ze szkoda sie pchac w jakies archaiczne systemy z procesorami STM32 F1. Na tych wspomnianych kontrolerach mozesz uruchomic INav i bedziesz mial autopilota.

Np Omnibus F4 Pro ma na swoim pokladzie BEC i miernik pradu. Masz od razu na kamerze informacje o ilosci zuzytego pradu. zamiast kupowac oddzielnie kontroler, modul zasilania z miernikiem pradu, do tego jeszcze OSD to tutaj masz wszystko w jednym.

 

Odnosnie obiektywu:

Im mniejsza wartosc tym wiekszy efekt rybiego oka. Do wielowirnikowcow obecnie wybiera sie 2.1 lub 2.3 - w ostatecznosci 2.5mm. Bez ruszania oczami widac to co jest z tylu glowy - dobre do szybkiego latania przez przeszkody.

Do latania samolotowego 2.5 lub 2.8 jest w sam raz. W razie czego obiektyw mozna sobie pozniej wymienic - koszt ok 30zl.

 

I znowu sprzet Bangoodowy - bo wszystko w jednym miejscu.

Sa jeszcze inne sklepy jak surveilzone.com (dobry wybor kamer), helipal.com (sprzed quadrocopterowy), hobbyking.com (Imho warto brac pakiety, reszta troche sie rozjezdza)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuje za cenne uwagi. Zacznę kompletować sprzęt w oparciu o propozycje zaproponowane w powyższych postach.

Bez Waszej pomocy pewnie bym popełnił wiele "kosztownych" błędów.

Pozdrawiam i życzę samych przyjemnych lotów.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybrałem wyposażenie FPV do samolotu sugerując się głównie ceną:

- nadajniki Eachine TX801 ,

- kamera Eachine 1000TVL 1/3 CCD 110 Degree 2.8m,

- gogle Eachine VR D2 Pro 5 Inches 800*480 40CH 5.8G Diversity FPV Goggles w/ DVR Lens Adjustable.

Całość za 385 zł.

Na lepszą antenę do nadajnika przyjdzie czas.

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez od razu ta Aomway - bo na liniowym baciku nie spodziewalbym sie jakis fajerwerkow. 

Nie wiem czy w tej wersji PRO gogli na antenie patchowej nadal jest aluminiowa naklejka czy nie - ale w moich nie Pro goglach byla - i trzeba ja zdjac aby ta antena byla cokolwiek warta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię. W czym są gorsze gogle VR011 https://www.banggood...7&utm_design=25 

od Eachine VR D2 Pro 5 Inches 800*480 40CH 5.8G Diversity FPV

https://www.banggood...7&utm_design=25.

Bardziej mi się podobają VR011 (obecnie sprzedawana wersja nie ma nagrywarki, chyba że się mylę).

Note: please note that the "Hue" function has been cancelled.
               Not include the DVR,click the link to buy: https://www.banggood.com/Eachine-ProDVR-Pro-DVR-Mini-Video-Audio-Recorder-for-FPV-Multicopters-p-1061196.html?rmmds=detail-top-buytogether-auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - VR011 nie maja nagrywarki - trzeba kupic oddzielna jak w tym linku. W srodku gogli VR D2 jest wlasnie taka sama nagrywarka. W moich VRD2 wymienialem, bo oryginalnie dolozyli jakas wadliwa, ktora sie nie wlaczala - na moim kanale YT sa filmiki.

 

Poza tym wydaje mi sie ze ze wzgledu na dodatkowe funkcje (rozkladanie, szersze - mieszcza sie okulary, zewnetrzna nagrywarka, fajniejszy wyglad) - IMHO sa fajniejsze niz VRD2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.