Skocz do zawartości

Autotest aparatury


krewetki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Auto testu całego radia niema. W menu Ustawienia Radia są dwa ekrany do testowania drążków, trymerów i potencjometrów.

 

Tu fragment instrukcji:

 

Diagnostyka
Dwie następne strony służą do diagnostyki przełączników i wejść analogowych, pokazują one co
oprogramowanie radia odczytuje z klawiszy i potencjometrów. To jest pierwsze miejsce, do którego należy
się udać jeśli masz kłopot ze źle reagującymi drążkami / potencjometrami / przełącznikami. Jeśli coś tu jest
źle (niejednoznaczne centrowanie drążków lub odczytywanie punktów krańcowych, migotanie wartości,...) to
możesz być pewien, że problem jest związany ze sprzętem, a nie z błędną konfiguracją modelu.
Strona analogowa prezentuje także ustawienie kalibracji baterii. Powinno być ono prawidłowe od nowości,
ale jeśli nie, przesuń kursor do tego pola i skoryguj je tak aby wyświetlana wartość odpowiadała napięciu
mierzonemu woltomierzem na zaciskach baterii.
 
 

plOpenTXdlaFrSkyTaranis.pdf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę do kogos z Krakowa o pomoc w przetestowaniu aparatury FrSky X9D Plus.

Mam ostatnie parenaście dni gwarancji i chciałbym wychaczyć ewentualne usterki :)

 

Tomku, to co opisałeś powyżej ja zrobie. Dzięki Ci za to i za instrukcje :)

 

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie płynie do Ciebie nowa aparatura?

Poczekasz aż dopłynie to będziesz mógł obie porównać w działaniu na miejscu ;-)

 

Możesz wziąć ze sobą jakieś zasilanie do odbiornika i 8 sprawdzonych serw ;-) (tak naprawdę jedno wystarczy). Kupiłem kiedyś x8r, w którym okazało się, że nie działa 7my kanał.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z uzywanym Taranisem nie jest kolorowo. Musisz zrobic range test. Najlepiej uruchomic jakies jedno serwo i idziesz w dal, a druga osoba macha drazkami.

 

Mi niestety padl wewnetrzny modul XJT na plytce - po tym jak uszkodzila/naderwala sie antena od ciaglego skladania. Po uszkodzeniu zasieg byl na 30 m. Niestety to cichy zabojca - bo to sie dzieje bez zadnych wczesniejszych objawow. Tzn jednego dnia jest OK - a nastepnego bam i zasiegu nie ma. Radio normalnie dziala - ale po podlaczeniu miernika mocy do wlutowanego na nowo gniazda SMA mam 0.01mW... Teraz mam modul zewnetrzny.

 

Tzn ogolnie to trwaly sprzet i nic nie powinno sie z nim dziac. To tylko tak dla przestrogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu jest sprawdzenie drążków i przełączników a w templates powinieneś mieć testservo.

Ustawiacz je na kanale od 1 do 8 i tuptuptup z odbiornikiem w pole. Apararura na balkonie. Jak serwo przestanie zmieniać swoje położenie to znaczy koniec linku.

Dla taranisa przy widoczności anten powinno to być ok 1,5km do 2km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie płynie do Ciebie nowa aparatura?

Poczekasz aż dopłynie to będziesz mógł obie porównać w działaniu na miejscu ;-)

 

Możesz wziąć ze sobą jakieś zasilanie do odbiornika i 8 sprawdzonych serw ;-) (tak naprawdę jedno wystarczy). Kupiłem kiedyś x8r, w którym okazało się, że nie działa 7my kanał.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Niestety albo stety juz nie plynie. Aparature kupilem uzywana i wczoraj sam sobie ja zaokretowalem i przyplynalem z nia do domu - czyli bylem po nia w Katowicach. 

 

Mam aparature iodbiornik wlasnie X8R.  Potrzebuje kogos z serwem i zasilaniem i dobra znajomoscia  FrSky X9D Plus.

Pomoze mi to ktos sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.