Skocz do zawartości

Pierwszy model - Wicherek 25


Milo Majlo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega to chyba artysta-plastyk, czy coś w tym kierunku? Rysownik? Rzeźbiarz? No dobra, niech to będzie wicherek artystyczny, takiego chyba jeszcze nie było?   :)

Pomysł pokrycia balsą też może być, skoro już kolega upiera się przy swoim pomyśle. Pierwszy model to zawsze poligon doświadczalny a i tak każdy najlepiej uczy się na swoich błędach. Zresztą model i tak na pewno poleci. Wicherek zawsze lata  ;)

Tylko tak sobie myślę że łatwiej już by było od razu wyciąć boki z balsy zamiast kleić te kratownice i później oklejać. A wagowo co by nie wyszło to będzie. Wicherek 25 może ważyć 2kg czy mniej a i 3 kg i więcej, i tak lata  :lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolega to chyba artysta-plastyk, czy coś w tym kierunku? Rysownik? Rzeźbiarz? 

Ciepło, ciepło :)

 

Pomysł pokrycia balsą też może być, skoro już kolega upiera się przy swoim pomyśle. 

Pewnie polegnę na tym pomyśle, ale ...

 

Pierwszy model to zawsze poligon doświadczalny 

I tak też to traktuję, bez spiny.

 

Tylko tak sobie myślę że łatwiej już by było od razu wyciąć boki z balsy zamiast kleić te kratownice i później oklejać.

Gdybym to wiedział na początku. Zawsze mogę usunąć część kratownicy i dzisiaj nad tym rozmyślałem :)

   Dziękuje za naprawdę ciekawą odpowiedź w tym wątku. Hobby jakie by nie było, to ma być przede wszystkim zabawą i sprawiać radość choćby kleiło się latające babole z podkładów do podłóg ( w tym akurat przypadku byle by latało i cieszyło autora) ;)

 

A więc wracając do tematu i zadawania pytań, bo w końcu po to stworzono fora

 

Jaka jest różnica pomiędzy ustawieniem statecznika pionowego w tych dwóch wariantach na zdjęciach poniżej (pomijając oczywiście fakt iż jest to klasyka Wicherka [i bez tego nie jest Wicherkiem co niektórym się bardzo nie podoba] oraz pomysł autora na to aby cały tylny płat był sterem wysokości w czym ów ster poziomy by przeszkadzał).

 

P.S Nie jedźcie po mnie za bardzo, jak coś to wszystko już mam spasowane z oryginalnym ułożeniem, po prostu ciekawość :)

post-20647-0-17103900-1507243112.jpg

post-20647-0-95660300-1507243119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, ta większość to ma problem z wyważeniem, przy standardowo, lekko zrobionych statecznikach i sterach...

 

Oryginalny statecznik poziomy z wicherka oklejony papierem japońskim z wagą oscyluje w okolicach 100g. Mój pokryty balsą i pomalowany już jest lżejszy o kilkanaście gram chociaż i tak wiem, że tył będzie na pewno cięższy i będę musiał wyważać pakietami oraz być może ołowiem z przodu.

 

Przykładowo statecznik w Wicherku, który wykonał i dosyć obszernie opisał na tym forum Pioterek (http://pfmrc.eu/index.php?/topic/35718-zamiast-piperka-zr%C3%B3bmy-wicherka-25-ep/page-4) ważył skończony 106g chociaż był oklejany folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.