Skocz do zawartości

Pierwszy model - Wicherek 25


Milo Majlo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pewnie Pioterek w swoim cały Czernobyl wozi. Znaczy elektrownię. 

 

 

A zrobiłeś Michał już może kiedyś 2 m model ?

 

Link do modelu fabrycznego Eindecker Airline 1,6m - waga fabryczna 2,8 kg. I o czym tu Panowie mówimy - takie bicie piany z tą wagą Wicherka.

To nie szybowiec ani wolno- lotka.

 

http://www.rc4max.com/airline_-_eindecker__40_arf,3,2483.html

post-5634-0-66185400-1508505142_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz oklejanie, względnie ładnie chociaż jest sporo niedociągnięć (nie wiem czy da się idealnie okleić model, ale na zdjęciach forumowych widać parę ideałów). Gdyby nie to, że jechałem gołym żelaskiem po folii było by okej ( no i jeszcze srebrna folia na której wszystko wyłazi). Poza tym to chyba nie jestem fanem oklejania Oracoverem, taki się plastikowy robi. Chciałem Koverall ale nigdzie nie było na miejscu.

 

I teraz zagwuzdka :) Czy kadłub oklejać folią, czy spróbować koverall czy obić balsą i wykonać jak tylne stateczniki. Ale miks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz oklejanie, względnie ładnie chociaż jest sporo niedociągnięć (nie wiem czy da się idealnie okleić model, ale na zdjęciach forumowych widać parę ideałów). Gdyby nie to, że jechałem gołym żelaskiem po folii było by okej ( no i jeszcze srebrna folia na której wszystko wyłazi). Poza tym to chyba nie jestem fanem oklejania Oracoverem, taki się plastikowy robi. Chciałem Koverall ale nigdzie nie było na miejscu.

 

I teraz zagwuzdka :) Czy kadłub oklejać folią, czy spróbować koverall czy obić balsą i wykonać jak tylne stateczniki. Ale miks.

Srebrna folia jest dosyć wredna - przy oklejaniu żelazkiem modelarskim bez skarpetki ani rusz... (przy przypadku zwykłego żelazka trzeba "prasować" przez podkładkę - np. film ochronny z folii się świetnie sprawdza).

 

Natomiast co do sposobu wykończenia kadłuba - to zależy, czy masz już jakąś koncepcję, jak ma wyglądać gotowy model, czy po prostu chcesz przećwiczyć jak najwięcej technik oklejania?

Szczerze powiedziawszy, na Twoim miejscu darowałbym sobie eksperymentowanie z koverallem, czy balsą i okleił kadłub Oracoverem (tym bardziej, że srebrny jest dosyć lekki - jakieś 60 g/m2).

 

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na malowanie modelu - to czarno/ srebrny schemat malowania przedwojennych polskich samolotów komunikacyjnych fajnie by wyglądał na wicherku:

post-14343-0-35904100-1508583725_thumb.jpg

post-14343-0-86705900-1508583728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.