Skocz do zawartości

Bixler 3- dobór wyposażenia, kilka pytań.


zibirider455
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, po dlugiej przerwie, chciałem wrócić do latania i kupiłem model bixler 3, z racji tego, że jest to bardzo dobrze latający sprzęt, a w przyszlości chcę do niego wrzucić fpv. 

 

Mam zagwostkę silnikową, czy któryś z Was lata tym modelem, albo może mi polecić jakiś dobry silnik z nadmiarem mocy ?

 

Mam jednego faworyta na abc-rc: https://abc-rc.pl/silnik-redox-1200-1300

 

Napęd bedzie 3s , śmigło max 9 cali

 

 czy śmiglo 8 cali trójłopatowe będzie się nadawało  do tego silnika ?

 

Jakim klejem go posklejać ( wersja kit) czy uhu por będzie wystarczający ? 

 

Dzięki za rady i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Silnik starczy z powodzeniem taki;

https://abc-rc.pl/silnik-abc-power-a2212-6t-2200kv,

do tego śmigło APC 6x5.5" ,   pakiet 3S 2200mAh i regulator 30-40A

Będzie ponad pół kilo ciągu.

 

Postanowiłem kupić wyposażenie w chinach na banggood, a więc

 

Silnik:

SunnySky X2216 2216 1250KV 

 

do silnika założę śmigło 8x6

 

Regiel

XXD HW30A 30A

 

Serwa

6X TowerPro SG90 Min

 

I jeszcze dokupiłem sobie pan tilta pod kamerkę

 

Chciałem zapytać jeszcze czym wkleić serwa a także jakiego kleju użyć do sklejenia kadluba ? Uhu por czy coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam, nie kombinowałbym, no ale twoja sprawa.Klej jak najbardziej Uchu-por. / tylko pamiętaj o odczekaniu kilka minut aby klej podeschł/ i sprawdz dwa razy zanim dociśniesz, bo potem to już amen.Serwa jak chcesz to też na Uchu-pora lub CA.

Z tym silnikiem to przesada, i czy jest miejsca na takie duże śmigło!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam, nie kombinowałbym, no ale twoja sprawa.Klej jak najbardziej Uchu-por. / tylko pamiętaj o odczekaniu kilka minut aby klej podeschł/ i sprawdz dwa razy zanim dociśniesz, bo potem to już amen.Serwa jak chcesz to też na Uchu-pora lub CA.

Z tym silnikiem to przesada, i czy jest miejsca na takie duże śmigło!?

 

Kupiłem taki silnik, ponieważ w przyszłości chcę latać fpv, tak jest miejsce, spokojnie wejdzie 8 cali. Ciąg około 1100 g będzie. Waga Bix-a 3 przewidywana to jest około 900g, także będzie nadwyżka.

Jeśli już będę miał wszystkie rzeczy, postaram się zrobić fotorelację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ciąg uzyskasz dopiero na śmigle 9 lub 10cali   A takie może się nie zmieścić nad belką ogona .

Szukał bym raczej silnika  o KV powiedzmy powyżej  1600 który zapewni odpowiedni ciąg na śmigle 8" jeśli takie wejdzie  .

 

PS regulator tez za słaby  do wybranego silnika -silnik potrafi pobierać ponad 30A  a regulator powinien mieć zapasu wydajności powiedzmy 1/3 więcej (nie mówię o chwilowym tylko nominalnym poborze prądu)

Oczywiście na śmigle 8" ten  regulator się od biedy  bo pobór będzie w okolicy 20A  ale będziesz musiał pamiętać że przy zmianie  śmigła np po wstawieniu do innego modelu tego napędu regulator masz poniżej możliwości silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.