Skocz do zawartości

Poszukuje prostej i sprawdzonej hamowni


macgaw

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje prostej i sprawdzonej hamowni do silników rakietowych. Osobiście to nie jest moje hobby ale szwagier wjechał mi na ambicje no i hamownia musi być. Byłem już na google ale nie znalazłem dokładnie tego czego szukam.

Chciałbym mieć możliwość rejestracji pomiaru z możliwością późniejszego obrobienia danych na komputerze - badane będą kolejne serie silników o zmienionych parametrach.

Gdyby ktoś przypadkiem mógł mnie skierować na dobry tor będę wdzięczny

Gdyby ktoś wybił z głowy mojego szwagra rakiety będę wdzięczniejszy bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy względy bezpieczeństwa mają być na pierwszym miejscu?

Jeżeli tak to będzie trudno.

 

Można postarać się o wyprowadzenie pomiaru wagi elektronicznej na sygnał komputerowy.

Wtedy stawiasz silnik w pionie, zerujesz tarę, włączasz stoper, odpalasz i robisz pomiar.

Z filmów oglądanych w sieci widać, że konstruktorzy często zakopują swoje silniki, co by w przypadku eksplozji nikt nie zginął.

W razie czego możesz ustawić taką hamownię np w napowietrznej studni z 3-4 kręgów betonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.