Skocz do zawartości

Poznań i okolice


wojt1125

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ale wy kombinujecie (z calym szacunkiem dla forumowiczów).

Ale macie pod Poznaniem całkiem przyzwoity pas modelarski za niewielkie pieniążki w ktorych zawarte jest OC.

Jakby nie liczyć to 60zł za rok na pas i do tego darmowe OC wychodzi korzystnie lub, darmowy pas i najtańsze w kraju OC, jak kto woli ;)

 

Swoja drogą fajna łąka jest jak sie jedzie w strone kiekrz strzeszyn (kolo oczyszczalni), może troszke pagórkowata ale trawke koszą. Mi sie przestała podobac ze względu na "koniarzy".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

OC i inne opłaty to nie problem.. Chodzi o to, że jestem niezmotoryzowany a latać mam ochotę codziennie póki jest ładna pogoda. Wypady za miasto to nie dla mnie, stąd też szukam fajnych miejsc blisko, gdzie można na godzinkę wyskoczyć. Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bardzo ciezka sprawa . Byc moze za poznaniem gdzies , ale czy to sens jezdzic??

górki jak juz sa to zalesione , las w puszczykowie jest troche górzysty , ale idz teraz z modelem w las zeby na gorce popuszczac , cos nie wyjdzie to wspinaczka po model

 

P.S. szukam łąki blisko komina w karolinie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP-LUK jeśli szukasz łąki blisko komina w Karolinie to zapraszam w miejsca gdzie często wychodzę polatać:

 

mapaasx.th.jpg

 

1 bardzo obszerna łąka rzadko odwiedzana przez spacerowiczów

2 trochę ciaśniej ale spore wzniesienie nadaje się do lotów szybowcem na zboczu

Dla orientacji krzyżem zaznaczyłem kościół na Osiedlu Leśnym.

Zapraszam i pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na Gdyńskiej zaraz przy wjeździe do elektrociepłowni ;) Mam zaraz pod domem sporą łąke, na której latałem Park masterem, wprawiony pilot z EG też da rade, PS: domyślam się, ze chodzi o filmy :D, z tamtąd będzie idealny widok na komin ;)[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numerem 1. zaznaczyłęm łąke, na której latałem, natomiast numerem 2. boisko, na którym z resztą latałem Park Masterem i Mini Magiem, z tamtąd będzie idealny widok na elektrociepłownie, lądowanie wymagające troche wprawy ale do zrobienia dla przeciętnie dobrego pilota, podejścia z daleka (lina zielona) pod drutami wysokiego napięcia (linia żółta) a no i koniecznośc siadania na betonce, ale dla eg to spoko :) Po prawej stronie widać cień komina. karolin.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Super miejscem do latania w pobliżu Poznania jest pole w Szreniawie. Jest ono naprawdę duże (szacuję ok. 50ha) nie przedzielone ani jednym słupem ,drzewem czy inną przeszkadzają. Położone jest pomiędzy lasami WPN. Dodatkowym atutem jest to ,że całe pole jest na wzniesieniu.

 

Dojazd. Jadąc z Poznania w kierunku Wrocka mijamy Komorniki i na ostatnich światłach dajemy w lewo (zjazd na Green Hotel droga nazwana Grajzerówką) Po około 500 m za tablicą koniec Komornik jeszcze raz w lewo (polna droga) i jesteśmy w raju.

 

Latam tam z dwa, trzy razy w tygodniu. Miejsca na niebie sporo. Jakby co to się pomieścimy. Nadaję na 2,4 GHz więc problemu nie będzie . :D

 

Pozdrawiam. Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Przeprowadziłem się do Rokietnicy pod Poznaniem , koło domu mam ładniutkie poletko z delikatną trawką jeszcze parę dni temu latało się tam idealnie dużo miejsca ale podczas wczorajszych lotów modelem (Twinstar) targały jakieś dziwne zakłócenia , wymieniłem kwarce na inny kanał i dalej to samo strach latać i dlatego szukam miejsca w okolicach Rokietnicy i kiekrza czasu na latanie mało wiec musi być blisko może znacie albo latacie w tych okolicach ?

 

Tu fotki mojego poletka i osiedla z pokładu Twinstara (FCO2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na Zumi nie pokazjue mi mapy ?

 

a jesli chodzi o latatanie , miszkam na osiedlu Parkowym koło Traktu Napoleońskiego a latam w okolicach ul Jaśminowej na mapie koło rowu zaznaczonego na niebiesko :? a tu mapa :

http://www.rokietnica.pl/d/rokietnica.pdf

Do środy mam urlopik więc można coś zmontować w sensie latania , czekam na hasło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.