Skocz do zawartości

Jantar 1 z Model Making


andrzejp

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Całolaminat czy kadłub laminat a skrzydła styro oklejone?? Jeżeli całolaminat to nie polecam. Kolega zakupił ten modelik. Jedna polówka skrzydła warzyła 1,1kg :shock: , ze skrzydeł szuflady na bagnet odpadły po pierwszym locie. Jeżeli zakupisz ten model to jest przy nim bardzo dużo pracy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał, przejrzałem ofertę tej firmy, ale podjąłem decyzję, że Jantar 1 będzie musiał jeszcze poczekać. Po prostu szkoda byłoby tak pięknego modelu, dla mnie to, co trzymam w rękach na moim zdjęciu (czyli EasyGlider PRO), to ciągle jeszcze "bestia" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ze wogole wszystkie kadłuby produkcji model making to sa robione z zywic poliestrowych czyli totalna kicha a swoja droga moze tutaj czes poszukaj

http://modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?p=p_17&iPage=2

nawet jantar jest tylko ze 2400 ale za to inne sa podobnie duze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Dopóki nie zobaczę produktów tej firmy na własne oczy, to jestem wyleczony z zakupów w Model Making.

Odnośnie Model Partner, to znam ofertę. Mam nawet jeden modelik , który się nazywa "Rebel".

Tak jak pisałem w poprzednim poście, mój zapał prześciga umiejętności latania, więc postanowiłem go ostudzić. Tym bardziej, że w szafie leży i czeka Ventus 2hx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę odbiegamy od tematu, ale chyba mogę sobie na to pozwolić. Rebel był moim pierwszym modelem po 25-letniej przerwie. Bardzo mi się spodobał i dlatego go kupiłem. Jeżeli chodzi o wykonanie, to mogę powiedzieć, że jest raczej dobre, laminat jest OK, płaty konstrukcji styro+fornir+folia też OK. Jedyne co należy zmienić to sterowanie wysokością. To zaproponowane przez producenta jest bardzo mało precyzyjne - praktycznie ster wysokości nie wraca do położenia neutralnego.

W moim egzemplarzu słabo są spasowane przejścia z płatów w winglety, ale to jest szczegół - tak mi się przynajmniej wydaje.

O zachowaniu modelu w powietrzu niewiele mogę powiedzieć, gdyż się na tym mało znam ale na pewno jest to model szybki, zwrotny, wymagający pewnych umiejętności. Gdy jest w powietrzu szybuje i wygląda pięknie. Mam jakieś krótkie filmiki z lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.