Skocz do zawartości

Pomysl na AirCombat'a


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec jest mysliwym, model i tak mial isc do kasacji wiec ja latalem po lini porstej a on strzelal tylko w 1 plat ( prawy podajrze). Skrzydlo dostalo lacznie jakies 30-40 dziur.

 

Jezelimowisz ze takiegoby nie bylo to ojcec musialby strzelac z kuli to owszem nicze skrzdyla i tnie tylko by nie zostalo... Ale strzelal sportowym srutem (male kulki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
To nieistotne do jakiej kategorii zaliczam pomysł strzelania do modeli. Poniżej przedstawiam zdjęcie ze strzelania karabinkiem ASG do 6mm depronu. Przy śladach naniosłem odległości z jakich oddawano strzały.

 

 

z tego wynika że asg nienada się po prostu nic z tego niewyjdzie :(

a jaki to był ??? - karabinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem już takie próby... dziś ewentualnie jutro wstawię zdjęcia...

 

Edit: Obiecane fotki, testy robione z elektrycznego ASG strzały było oddawane z odległości 20 metrów(mierzone). Niestety nie mieliśmy pod ręką depronu tylko pudełko tekturowe z twardej tektury. Ale myślę, że nie jest to istotne dla wyniku tego testu...

 

asg.jpg

asg1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ertman poruszył ważną kwestię... bezpieczeństwo, ASG to nie zabawa, nawet takim naj zwyklejszym sprężyniakiem z 10m można komuś oko załatwic, a mocniejszym sprzetem, nie będę opowiadał.

 

Mam znajomego który się w to bawi, to na strzelaniach przez grubą kurtkę moro się dostanie to sińce się pojawiają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie taniej było by kupić oryginalnego kałacha od Ruskich z dwoma zapasowymi magazynkami i wygarnąc do wszystkich modeli w powietrzu.

Efekt murowany żaden by się nie ostał :evil: :evil: :evil:

Proponuje założyć dział imienia Monty Paytona z najgłupszymi pomysłami.

Na razie strzelanie do modeli z innych modeli aż do ich strącenia to mój faworyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te posty i w zasadzie to nie wiem co o tym myśleć. Fakt, kiedyś tam różne modele które, z tych czy innch względów traciły moją sympatię unicestwiałem w różny mniej lub bardziej spektakularny sposób :twisted: Tu jednak mam poważne obawy i wątpliwości.

Po pierwsze - aby było to było w miarę bezpieczne niedopuszczalne jest "celowanie" z ziemi :!: Należałoby model wyposażyć w przynajmniej jeden system wideo i "pilotowć" go z kabiny za pośrednictwem wideogogli.

Po drugie - ze względów bezpieczeństwa właśnie, wykluczam stosowanie najtańszych rozwiązań. Osobiście miałem wątpliwą przyjemność dwukrotnego sprawdzenia porzekadła, że broń strzela sama. W drugim przypadku już z przykrymi konsekwencjami :!: Tanie, byle jakie urządzenie nie gwarantuje minimum bezpieczeństwa. A jeśli już ma być bezpiecznie to musi być drogo :!: Solidny model, bardzo dobre wyposażenie itp. I jaki wówczas jest sens rozbijania w powietrzu (być może) nawet i kilku tysięcy złotych :?: Nie lepiej (i taniej :twisted: ) zasiąść przed kompem i odpalić jakiś symulator z II wojny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jest jak się nie czyta co ludzie wcześniej napisali, albo czyta i nie rozumie co się czyta (kolego rabitlkr)

 

Nie pisałem tego w kontekście wypowiedzi Ghandiego tylko Twojej...

 

 

z drugiej strony nie róbmy z ASG śmiercionośnej broni!! bawiłem sie w to przez jakis czas, przecież to jest stworzone do strzelania do ludzi, na tym polega ten sport. Przy zachowaniu minimum bezpieczeństwa(okulary ochronne) naprawde zabawa jest świetna.

 

A tak BTW to zamiast pakować asg do modelu to polecam postrzelanie sie po lesie;) satysfakcja gwarantowana :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.