Skocz do zawartości

Pomysł na proste odmierzanie utwardzacza i żywicy


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dokładnie odważyć proporcje żywicy i utwardzacza nie mając dokładnej wagi.

 

Dziś czytając tygodnik Angore, znalazłem informację jak bardzo prosto dokładnie odważyć proporcje wagową utwardzacza do żywicy (można oczywiście inne materiały też)

Wystarczy po prostu wykonać wagę szalkową o nie równych ramionach.

Ustalając różne długości ramion prawej i lewej strony szalki można dokładnie ustalić proporcje wagowe odmierzanych towarów.

 

2_2_1_ekv.jpg

 

Sposobów technicznych wykonania takiej wagi może być dużo.

Tu tylko teoria

4010d9364d23efd7med.jpg

Proporcja A/B jest to proporcja wagowa materiałów B/A

Można przygotować sobie kilka proporcji (gwoździ na listewce), jedynie co to trzeba przed pomiarem wytarować wagę „czerwonym” odważnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pomysł ma poważna wadę techniczną

Jeśli odmierzasz naprawdę niewielkie ilości materiałów wiecej zostanie ich na sciankach naczynek niz trafi potem do wspólnego "gara "celem zmieszania ..

Nawet patenty West Systems z dozownikami porcjujacymi nienadawały sie do ilości poniżej 100g żywicy . Wazny jest rodzaj utwardzacza , temperatura , stan skupienia bo utwardzacze to nie tylko płyny ale również pasty . Pomysł poprawny technicznie ale jednak ma wady logistyczne :wink:

przy naprawde niewielkich ilosciach waga cyfrowa za 30-40zł przyda sie bardziej a i szybsza w obsłudze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja połączyłem obie najlepsze metody :D

Strzykawkami nalewam żywicę i utwardzacz do pojemniczka na wadze.

 

ps.

Waga jest elektroniczna do 200g.

Do małych ilości tak 10/20 ml odmierzanie strzykawkami wychodziło mi dobrze,przy większych ilościach różnie to bywało.

Od momentu jak kupiłem i używam wagi to nie zepsułem chyba ani jednej porcji żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zważyć pojemniki przed i po wyciśnięciu kleju a następnie utwardzacza?

 

Albo lepiej milczeć lub pomyśleć przed napisaniem czegoś....

 

Poważnie to takie niezrozumiałe?? :shock:

 

2 pojemniczki- 100g w każdym

Mieszać w stosunku 10:4

 

Z jednego nalewasz do naczynia 20g więc na wadze widać, że pozostało tyle ile ważył pojemnik z klejem - 20g. Utwardzacza dajesz 8g (zakładając, że umie się podstawy matematyki) i również waga powinna wskazywać to co na początku -8g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednego nalewasz do naczynia 20g więc na wadze widać, że pozostało tyle ile ważył pojemnik z klejem - 20g. Utwardzacza dajesz 8g (zakładając, że umie się podstawy matematyki) i również waga powinna wskazywać to co na początku -8g.

 

Wojtku - podtrzymuję, to się ledwo kupy trzyma...

Choć po kilkukrotnym przeczytaniu zaczyna we mnie kiełkować myśl, że idea może OK, ale nie próbuj żyć z pisania instrukcji, na avatarze widać, że jesteś szczupły, więc głód szybko by cię wykończył ;-)

 

PS. Podobnie jak Szczepan jestem zwolennikiem strzykawek, skoro i tak muszę jakoś składniki z puszek wydobyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.