Skocz do zawartości

Zdjęcie

kierowanie kierunkiem lotu z rolling harrierze ??

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 2356 postów

Napisano 13 November 2008 - 18:22

Sprawdziłem to na Katanie Krill 33% którą miałem okazje oblatać :faja:.Modele tej wielkosci zachowują sie jak limuzyny na ogromnych kołach nie odczuwając dziur.

#22 rabbitlkr

rabbitlkr
  • Modelarz
  • 1197 postów

Napisano 13 November 2008 - 18:16

przy tej wielkosci nie ma to znaczenia czy robi sie płynnie czy skokowo.

Sprawdziłeś to na swojej, kilkunastokilogramowej Katanie jak mniemam?

#23 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 2356 postów

Napisano 13 November 2008 - 18:14

Widziałem jak Sebasiano Silvestri lata Kataną TOC 2002 faktycznie jest to mode 1 i dzieli całosc na 4 za kazdym razem wracając do neutrum,ale nie bez powodu ta jego katana ma ponad 3m kilkanascie kilo i ogromną bezwładnosc i przy tej wielkosci nie ma to znaczenia czy robi sie płynnie czy skokowo robiąc tak małym modelem widąć, że jest to niedokładne. :faja: Poza tym co tu duzo mówić w roku 2002 wszyscy sie uczyli robic rolling harrier wątpie żeby Silvestri dalej tak robił

#24 Paweł Rzedzicki

Paweł Rzedzicki
  • Banned
  • 718 postów

Napisano 13 November 2008 - 18:02

Nigdzie niepisałem że jest to jedyny słuszny i pawidłowy sposób robienia rolling harriera , napisałem że ja tak robie no i jeszcze Sebastiano Sylvestri :lol2: następym razem gdy go spotkam (miałem przyjemność zamienić z nim kilka zdań w Dęblinie w 2003 r) powiem żeby się podszkolił z tym rollingiem :lol: , większość filmików instruktażowych które można zobaczyć w necie pochodzi z za wielkiej wody a tam głównie mode 2 , i ja z tego nic nie czaje

EDIT : nie jest to co prawda mode 1 ale dał bym głowe że jest nas trzech z tym machaniem drągiem z rogu w róg http://pl.youtube.co...feature=related lata Mark Leseberg zwycięsca TAS 2008

Dyc łun lata w mode 2, a w dodatku macha w 4 kierunkach czyli jak w mode 1 dookoła :)[/code]

#25 Patryykk

Patryykk
  • Modelarz
  • 229 postów

Napisano 13 November 2008 - 12:32

a mi bardziej podobał się lot Kyle W z ubiegłorocznego TAS (oglądałem go chyba ze 100 razy), niestety przy rolligu dotknął ziemi

Czy chodzi o ten filmik? ;>

I ten:

#26 darkarll

darkarll
  • Modelarz
  • 604 postów

Napisano 13 November 2008 - 11:26

No to i ja troche OT , a mi bardziej podobał się lot Kyle W z ubiegłorocznego TAS (oglądałem go chyba ze 100 razy), niestety przy rolligu dotknął ziemi a na TAS jest to niedopuszczalne ( aczkolwiek publka szalała), co by nie powiedzieć nikt tak jak on nie potrafi zrobić rolling harriera , ale jego freestyle z tego roku to nudy nudy i jeszcze raz nudy w kółko tylko korkociąg i roling harrier , sędziowie odjeli mu pewnie sporo punktów za powtarzanie figur i było to raczej latanie przy muzyce a nie do muzyki , co nie zmienia faktu że uważam że jest najbardziej utalentowanym pilotem freestyle

#27 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 2356 postów

Napisano 13 November 2008 - 10:05

Ja zmieniam kierunek lotu podciagaja ster wys gdy model jest lekko pochylony co obrót ta sama czynnosc i model płynnie wykonuja zakręt.Po prostu trzeba zaciagac ster wys nie w tempo.Tutaj film z rollem z podglądem na radio niestety symulator.Na wiosne postaram się o 2 kamerki tak aby jedna była zamocowana zaraz nad nadajnikiem a druga w czasie rzeczywistym kreciła to co sie dzieje w powietrzu wtedy jest sens cos pokazac i mozna szybciej załapać.Chociaż bez treningu ogladanie nic nie da a kazdy lata w innym mode.

Co do tego filmu to sam mistrz pokazał jedynie beczki po okręgu do prawdziwego rolla na tym filmiku daleko nos prawie nie zadarty.Na stronie Wiesław Chmielewskiego jest filmik z rollem extra 330L i tam wgmnie jest to wykonane idealnie. http://www.wieslawch...z_pleneru.htmlc ostatni filmik

Tak troche OT to w TAS 2008 bardziej mi sie podobał lot Kyle Wyoshnis http://www.wieslawch...le Woyshnis.mov

#28 darkarll

darkarll
  • Modelarz
  • 604 postów

Napisano 13 November 2008 - 09:29

Nigdzie niepisałem że jest to jedyny słuszny i pawidłowy sposób robienia rolling harriera , napisałem że ja tak robie no i jeszcze Sebastiano Sylvestri :lol2: następym razem gdy go spotkam (miałem przyjemność zamienić z nim kilka zdań w Dęblinie w 2003 r) powiem żeby się podszkolił z tym rollingiem :lol: , większość filmików instruktażowych które można zobaczyć w necie pochodzi z za wielkiej wody a tam głównie mode 2 , i ja z tego nic nie czaje

EDIT : nie jest to co prawda mode 1 ale dał bym głowe że jest nas trzech z tym machaniem drągiem z rogu w róg http://pl.youtube.co...feature=related lata Mark Leseberg zwycięsca TAS 2008

#29 Paweł Rzedzicki

Paweł Rzedzicki
  • Banned
  • 718 postów

Napisano 13 November 2008 - 08:22

Z tym machaniem drążkiem z rogu w róg to chyba nie do końca tak jak pisze Darek. Prawidłowo i płynnie wykonany rolling harrier jest wspomagany kierunkiem i wysokością cały czas, czyli w mode 1 drążek lewy kreci pełne koła.
A jeśli chodzi o zakrety to faktycznie sam mam z tym jeszcze kłopoty chociaz ostatnio zauważyłem że udaje mi sie zmieniać kierunek zgodnie z moja wola :) ale kurna nie umiem powiedzieć jak to się dzieje. Wydaje mi sie że kiedy model jest kołami do dołu robię to sterem kierunku.

#30 Chomik

Chomik
  • Modelarz
  • 145 postów

Napisano 13 November 2008 - 00:20

Dzięki człowieku :) !!

Za to masz "pomógł" :D A ja przetestuje, spróbuje i się odezwe jak idzie :)

Pozdrawiam !!

#31 Ładziak

Ładziak
  • Modelarz
  • 3314 postów

Napisano 12 November 2008 - 14:06

no tak tylko że Chomik pytał nie o to jak robić rolling , tylko jak zmieniać kierunek lotu w rollig harrierze

Hehe, rzeczywiście... :oops:
Gdzieś słówko "lotu" mi umknęło, Łukaszowi chyba też :D .

#32 darkarll

darkarll
  • Modelarz
  • 604 postów

Napisano 12 November 2008 - 13:41

no tak tylko że Chomik pytał nie o to jak robić rolling , tylko jak zmieniać kierunek lotu w rollig harrierze ,ja kręce lotkami w prawą strone i podpieram kierunkiem i wysokością razem (mode 1) czyli lewy drążek chodzi w lewy górny róg i w prawy dolny róg , podpatrzyłem to u Silvestriego na filmie z LAS VEGAS 1999 r , (podczas treningu kamera pokazywała nadajnik)czyli jednocześnie wychylasz wysokość i kierunek , jeśli model ma zakręcać w lewą strone daje więcej wysokości niż kierunku , jeśli ma zakręcać w prawą strone daje więcej kierunku niż wysokości , jęśli będziesz dawać tyle samo kierunku co wysokości większość modeli ma tendencje do zakręcania w lewo

#33 Ładziak

Ładziak
  • Modelarz
  • 3314 postów

Napisano 12 November 2008 - 12:50

Tak, jak wysokością, ale z interwałem 90°. W Mode 1 kręcisz lewym drążkiem (wysokość/kierunek) w koło, w Mode 2 jest nieco gorzej, bo ten ruch rozkładasz na dwa drążki. Sprowadza się to do podtrzymywania samolotu w każdej pozycji na przemian wysokością i kierunkiem, żeby nie spadł na mordę. W teorii brzmi banalnie, a w praktyce... trening, trening, trening.
Aha, ciągiem i lotkami też trzeba operować :D .

EDIT: tikicaca był szybszy.

#34 tikicaca

tikicaca
  • Modelarz
  • 958 postów

Napisano 12 November 2008 - 12:49

podpierasz model tak jak wysokoscia, jak model przechodzi np. na lewy bok wychylasz kierunek w prawo, i odwrotnie. Wazna jest plynna zmiana z wychylanie wysokosci, aby model zachowal rowną oś obrotu.

#35 Chomik

Chomik
  • Modelarz
  • 145 postów

Napisano 12 November 2008 - 12:39

Witam !!

W sumie temat przedstawia mój problem :)

Jak sterować kierunkiem lotu z rolling harrierze ??

Dzięki za wszelką pomoc !!

Pozdrawiam !!