Skocz do zawartości

P-47 od Black Horse


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

 

Model właśnie rozpakowałem i zaczynam ważenie elementów. Wagi dokładniej nie posiadam - tylko kuchenna ale mysle że wystarczy.

 

Maska 120g

kadłub 730g

Usterzenie tylne 180g

skrzydło [połówka280g]

Bagnet aluminiowy 100g

Mechanizm podwozia 50g [sztuk 2]

koła i kółko ogonowe 20g

Drobnica 80g

 

1890g netto

 

EQ przewidywane:

8 serw po 45g = 360g

regiel 40g

odbiornik [jak pamietam] 10g

silnik 290g

mocowanie 55g

śmigło 120g

akumulator 625g

pakiet odbiornika 50g

Przedłużacze i y kable ??

 

Wychodzi mnie 3440g - psychicznie 3400g sobie ustawiam i bede sie starał nie wyjść powyzej

 

Do tego klej i "ińsza" materia myśle że zostanie zredukowane poprzez wage niektórych elementów podanych w UH jako waga zapakowanych czyli też może jeszcze zaoszczedze ze 100g :lol:

 

Silnik zamówiłem taki jak na początku dyskusji, akku także, regielek od mag8 [link niżej], śmigła zamówiłem narazie 3 różne [14, 15,16 cali] ale 2 łopatowe ponieważ nie mam jak narazie doświadczenia z 3 łopatowymi śmigłami a przy 2 łopatowym bede miał "wiecej danych" na temat zużycia energi, obciążenia akumulatora i poboru prądu. Niestety z powodu opóźnienia na paypalu mój pakiecik opóźni mi zamówienie [ -3 sztuki licząc z moją a w niedziele było jeszcze pare sztuk] to mam nadzieje tylko pare dni bo rhino maja przyjechać do końca tygodnia.

 

Model ma 40,34dm2 a wiec wychodzi mi 84,28g na dm2

 

Nikt nie mówił że bedzie mało no ale pakiecik waży swoje i daje swoje a obniżenie obciążenia o 5g zakładając pakiet 200g mniejszy myśle że by nic nie pomogło :wink:

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2062&Product_Name=TP_BSC_n65A_Speed_Controller

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak miałbym spalić regulator 65A [według datasheet70A] na silniku do którego zalecają 45A+ ??

 

Wiem że można, ale czy nie po to mam pare śmigieł aby sobie dobrać odpowiednie do mojego zestawu?? Napewno nie wyruszyłbym w góre bez sprawdzenia tego jak mocno sie to grzeje i jaki prąd pobiera. Wszystko wyjdzie w testach. Mam zamówione śmigła 14x7 APC, 14x10, 15x7 i 16x6 - myśle że dosyć dobra grupa testowa.

 

Docelowo celuje w 4 łopatowe śmigło. Regielek zawsze moge podmienic - byle na ziemi. Narazie w mojej opini ten wystarczy.

 

Po dwa nie do końca ufam tym regulatorom powyżej 30A SuperSimple. Jednak Mag8 proponuje nam robbe w swoim zestawie Arcusa - jestem z niego zadowolony. Na SS za mało latałem żeby coś powiedzieć wiecej chociaż nie dawał żadnych powodów do zmartwień jak do tej pory.

 

Zresztą ma sie gdzie to wszystko chłodzić

 

ruqr2w.jpg

 

[ no poza pakietem który bedzie w kadłubie ale chce to dobrać tak aby sie nie grzał]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regiel 40 na pewno będzie za mały.

Licz 80% max regla do użytego prądu.

Do tego koniecznie na regiel blacha od np.k.grafiki lub starego pcta(486 pentium1)

W lecie przegrzały mi się regle w Łosiu ,były 40 przy 28 A prądu,ale było 32 stopnie.

W B-25 latają 60A regle ale bez BEC-a i jest O.K. nawet jak jest ciepło (regle mają większe blachy założone.)

 

Co to za pakiet odbiornika 50 g?

8 serw z pakieciku 560mA ?

 

Weź pod uwagę jeszcze wagę wszystkich kabli.

 

W sumie jak dojdzie do 3800 to i tak będzie o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek

 

Przecież regiel jest 65A bez beca [na opakowaniu jest 70A] :wink:

 

Tak mnie zastanawia ten pakiet odbiornika - z jakich cell moge go wykonać - myślałem o 5xAAA 1000mah??

 

Czy ktoś widział może schemat/płytke układu spowalniającego serwa ??

 

Wagą sie nie martwie - myśle że nie przekrocze 100g/dm2 :lol:

 

Narazie wariant optymistyczny wynosi 3,5kg :twisted:

 

Zreszta nieważne - bedzie GIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 serw skrajnym przypadku pobierze ponad 5 A .

Więc pewnie twój pakiecik siądzie i będzie BĘC (nie BEC) ,choć może i bec-zeć też będzie ktoś.

Proponuje rasowy pakiet sanyo np z RC skorpiona za 70zł (do 20A prądu ciągłego )

 

Wagą się nie przejmuj to nie akrobat i na nosie wiszać modelu nie będziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Popadasz ze skrajności w skrajność.

Odbiornik 8 kanałowy , 2 kable od baterii do odbiornika po samych końcach (piny 1 i 8 lub 4 i 8 ) i masz cały menażer zasilania gotowy.

 

Chodzi tylko żeby pakiet wytrzymał obciążenie serw jak te dostaną mocno w :ass:

 

A jak chcesz mieć naprawdę dobrze to zrobione to pakiet na klapy i podwozie (szczególnie podwozie) osobny , a na odbiornik i resztę serw osobny.

Wtedy to już mucha nie siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik mam 6k + bateria. Klapy, lotki i podwozie idą przez Y kable.

 

Zastosuje chyba tak jak proponujesz pakiet sanyo bezposrednio w odbiornik lub tez tak jak na początku mówiliśmy o li-fe. Jak dorobie sie drugiego pakietu do silnika to ewentualnie zakupie menager i drugi pakiet.

 

Jestem troche "zestresowany" bo to moj pierwszy tak drogi model. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki "live chat" z pracownikiem UH zamieniłem akku 5s4900 na 6s4000mah i w ciagu 10 minut moje zamówienie ruszyło z miejsca, musiałem jedynie dopłacić różnice 9,46$.

 

Paypal przetworzył to w pare sekund, a sam pracownik dokonał zmian od reki.

 

Powiedział też że zamówienie powinno wyjść dzisiaj popołudniu.

 

Jak bym miał to załatwiać @ trwało by to pewnie do poniedziałku.

 

Sam paypal niestety liczy 1$ = 3,33zl na dzień dzisiejszy. Albo nie nadąża za kursem w pl albo mamy zakłamany kurs albo szykuje sie kolejny wzrost ceny $$$. Ale co tam w polsce zapłaciłbym pewnie grubo ponad 500zł za takie akku a wyszodzi mi 290 z wysyłka... Nadal sie opłaca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.