Skocz do zawartości

P-47 od Black Horse


Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem z Hong-kongiem pogadac a niestety u nich praca rozpoczyna sie o 3 w nocy naszego czasu ...

 

Pograłem sobie też nocke aby sie umeczyc - wieczorem wypiłem 1L energetyka - It was bad idea ...

 

Za to jak pójde w kimono dzisiaj o 22 to wreszcie zaczne może jak człowiek wstawać o 6 rano ...

 

Co do akumulatora to chyba jednak mysle o kanach 1050x5cell bezposrednio ...

 

I tak narazie bede miał jeden pakiet silnika a wiec mysle ze wiecej niż te 1050 na te 10 minut latania nie bede potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dobrze, że zamieniłes pakiet na 6S.

Przy 5S byłyby chyba trochę za małe obroty - mam taki silniczek TowerPro A4130/16 to odpowiednik AXI4130/16, czyli odpowiednik Twojego (kv385).

Przy zasilaniu 8S2P4400 i 3 łopatowym śmigle MA 14x9 zmierzyłem takie dane:

-pobór prądu 48A

-obroty 7800obr/min;

-ciąg 4,5kg;

Mój model waży 4,2kg ale na razie nie latał :oops:

 

Edit:

Wszystko powyższe jest bez sensu, skoro masz zupełnie inny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam paypal niestety liczy 1$ = 3,33zl na dzień dzisiejszy. Albo nie nadąża za kursem w pl albo mamy zakłamany kurs albo szykuje sie kolejny wzrost ceny $$$.

 

???

Na serio, taki Ci podało kurs wymiany na PLN?

Dziwne :-/

Właśnie skorzystałem z konwertera walut dostępnego na PayPalu.

Tam pokazało, że dzisiejszy kurs wymiany jest następujący 1 USD = 2,85 PLN a w drugą stronę 1 PLN = 0,3326 USD.

 

Ciekawe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak link się "zestarzeje" nikt nie zgadnie jaki to silnik :)

Inna sprawa, że wcześniej nie zauważyłem, że teraz masz inny silnik i rozpisałem się bez sensu.

Ciagnąc w tym okołosilnikowym temacie, naszło mnie takie pytanko:

"sehr guter motor" - ciekawe co chciał autor powiedzieć, bo raz pisze 68A, a drugi raz 86A - nie znam niemieckiego, ale wszystkie pozostałe literki i cyferki w obu opiniach są identyczne, więc poza prądem nic się nie zmieniało :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zabawe bo serwa przyszły a tutaj odrazu kolejne schody - nie ma jak ARF bez instrukcji ...

 

Na pudełku napisane 8-9 no to jak jedno od gazu odpada no to biore 8 ...

 

A tutaj niespodziewajka, ja do składania modelu a tutaj mi jak nic brakuje serwa ...

 

Rozwazam teraz SW na jedno serwo albo podwozie na jedno serwo albo dokupienie jeszcze jednego...

 

Problemem jest to że połówki stery wysokości są nie sprzężone

 

2ccuxd2.jpg

 

117wq2o.jpg

 

Zeby było śmieszniej mam 5 otworów na serwa z czego powinienem mieć max 4 zakłądając ze SW jest na 2 serwa ...

 

Czyżby konstruktor proponował serwa od podwozia w kadłubie - ja tego nie widze ...

 

Nie ważne które rozwiązanie wybiore i tak nie mam pojecia JAK zamontować zerwo od podwozia ...

 

Jedyne rozwiazanie jakie mi nachodzi to wkleić je na styk z kesonem serwo podwozia i dokupić to jedno nieszczesne serwo ...

 

Jakies propozycje ??

 

b9625e.jpg

 

8yc1le.jpg

 

Wniosek nasuwa mi sie jeden że nie należy się sugerowac pudełkiem tylko jeszcze bardziej szczegółowo to wszystko zaplanowac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym na styk do dzwigara [wypelnienia] dokleił hs-81 ??

 

Sam mechanizm posiada blokady a wiec siła żadna - jedyne ramie serwa musi byc duze ...

 

Akurat mnie sie zmieści i mam 2 szt...

 

Nie chciałbym tego wozić jako 1,6m skrzydła ...

 

BTW nie mam w zestawie ośki [sztuk 2] do podwozia głównego.

 

Gdzie szukać takie coś ??

 

Takie cuś co sie zakłąda na pręt 5mm, blokuje, zakłada koło i lock'a ...

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1759

 

Takie coś tyle że z dziurką i lockiem zamiast nakretek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam teraz SW na jedno serwo albo podwozie na jedno serwo

SW daj na 1 serwie (pobaw się popychaczami w kadłubie), podwozie na 1 serwie (to akurat jest oczywiste - jak już zauważył Motyl), SK i 4 serwa w skrzydle.

Wychodzi 7 sztuk, jak dwa serwa do wysokości to 8sztuk, dodać gaz to rachunek się zgadza z opisem sklepu.

Gorzej, że wg sklepu, kadłub miał być laminatowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mechanizm posiada blokady a wiec siła żadna

Tu są zdania conajmniej podzielone :D

Są specjalne serwa podwoziowe, w pozycjach zablokowanych na serwo nie działa żadna siła, wszystko idzie na dźwignię.

Więc najprościej daj serwo podwoziowe (180 stopni) i kawałek sklejki do jego mocowania, potem trochę zabawy z regulacją popychaczy i śmiga (trochę za szybko, ale pewnie).

Zalecają też oddzielne zasilanie dla tego serwa na wypadek przyblokowania goleni - jeden nasz znajomy przez to rozwalił Łosia :lol:

 

Gdybyś coś jednak wymyślił, to się pochwal.

 

PS

Typowo (str 14): http://manuals.hobbico.com/top/topa0950-manual-v1_1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W woreczku z galanterią :lol:

Albo tam, gdzie instrukcji - w sklepie, w którym kupiłeś model.

 

I w woreczku i w sklepie brak, nie wiedze też u nikogo takiego elementu ...

 

W miedzyczasie dojechał silnik i tutaj kolejny zonk bo łoże do silnika jest 2cm za długie i musze wytoczyć nowe pręty bo te uciac recznie to zapomnnieć ...

 

Zreszta kawałek aluminium, tokarka i do roboty ...

 

Dojechał także akku, tak jak sie spodziewałem pierwsze przymiarki wykazuja na kadłub jako miejsce ulokowania akku ... Wolałbym w maske ale to niemożliwe ...

 

Zastanawia mnie łoże baterii - wykombinowałem sobie w głowie skrzynke z epp 25mm i rzep.

 

Akumulator waży prawie 600g i raczej nie wskazane było by jego przemieszczenie sie w locie...

 

Nie chciałbym także zeby sobie leżał w modelu na drewnie - wg. mnie jest to sklejka balsowa która jest strasznie delikatna ...

 

BTW serwa w kadłubie i skrzydle zamontowne ale fotki później ...

 

Nie mam tych osi do kół co mnie bardzo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SB zauważyłem, że masz kłopoty z mocowaniem silnika.

Sam kupiłem sobie wg ich nazewnictwa coś takiego i mam problem, bo mi nie pasuje do silnika 4130.

Moje mocowanie wg hobbycity nazywa się HXT 42-40 i ma następujące wymiary:

W=50mm

X=25x25mm

Y=55mm

Z=65mm

waga 58g

mocowanie.jpg

 

Jak masz coś podobnego, to podaj nazwę wg ich nomenklatury i wymiary wg mojego klucza :D , to może ktoś skorzysta.

Ja kupiłem to do silnika który powinien się zmieścić (wg nazwy i opisu na stronie UH), a niestety silnik nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.