Skocz do zawartości

Pytanie o kamerke


Ja-Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

W powietrzu ten efekt zaniknie

 

Wątpię ani ciśnienie, ani temperatura, ani wilgotnośc, ani prędkośc wiatru tego nie zmieniąCytat:

ale nie calkiem.

 

A ile?

 

Hmmm,nie dam sie zbic z tropu :lol2: ,zbyt duzo czasu mnie i innym zajelo to, aby filmik z kamerki ,,taniej'' nie byl poklatkowy i nie gubil balansu bieli,a przede wszystkim aby material filmowy nie byl ciemniejszy niz miejsce filmowane.

Przede wszystkim to kwestia obrobki i odpowiedniego programu.

Tutaj Jacek tez moze liczyc na moja pomoc i wskazanie drogi (chodzi o edycje).

Ale poczekajmy z tym do pierwszych filmow,albo w/w testu.Jesli dostane np. na Megaupload orginalny material,wszystko bedzie wiadomo na drugi dzien.

Ostatecznie,w AVI-ku mozna to zrobic szybciej,ale zaniknie ta przyslowiowa brzytwa,jaka jest film HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Panowie probka robiona byla na wariata,robilem tez filmik z samochodu/powrot z pracy-koncze 0 15.30 i bylo duzo lepiej.W konkretnym materiale byla rzeczywiscie byla wlaczona automatyczna stabilizacja.A model jest stary ma 16 lat-zestaw Graupnera ,,Cinuk,, w swojej karjerze stracil oslone kabinki i tak sobie wisi i sie kurzy.Mam zamiar zastosowac silnik Dulsky XM4250CA smiglo11x6 regulator 60A.nowy material testowy kamerki powstanie jutro bo dzis juz jest ciemno.Najlepszego Jacek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą kamerkę w ręku. Jakość adekwatna do ceny, ale ogólnie ok. Za te 400 pln. można ją bez wiekszego stresu montować w platformie. Kamerę przeglądałem dosyć pobieżnie, ma trochę mało logiczną obsługę. Musiałem posiłkować się instrukcją, w której niestety nie doczytałem się informacji o AV IN :( .

Obiektyw za szybką (zaleta) o mikroskopijnej źrenicy wejściowej (wada). Kamera jest lekka, sprawia wrażenie wydmuszki (zaleta dla FPV) dla normalnego filmowania nie czuje się jej prawie w ręku. Ten włącznik :( porażka. Trzeba się na początku nagłowić co nacisnąć, żeby zaczęła nagrywać. Ale ćwiczenie czyni mistrza :mrgreen:

 

Na tym kończę , bo muszę iść z żoną do kina 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to przycinanie się obrazu może być spowodowane za wolną transmisją - nagrywaniem danych na kartę, niż brakiem włączenia funkcji stabilizacji obrazu :roll: . Brak stabilizacji objawia się rozmazanym - poruszonym obrazem, a nie przyciętym. Może to też powodować program do konwersji . Co o tym sądzicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jakosc kamerki jest adekwatna do ceny.Nowy test z samochodu-jechalem z ojcem 85 lat dosyc dociekliwym co i dlaczego. http://vimeo.com/2514214 A to bylo tak obraz024tx0.jpg

w640.png Jasne ze do kamerki dolaczona jest plytka z programami do edycji niestety wersja angielska!Tak sobie mysle ze zeby zadowolic wymagania kolegow powinienem wsadzic do modelu kamere Ful HD -da sie zrobic niemniej proby beda na Tshibie. Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak.

Albo zle zamienia plik AVI albo w opcjach , program do edycji sam zamienia i co gorsza kompresuje film.

Na Vimeo,jesli zapodasz film prosto z karty,czyli surowy plik,tenze sam wykryje (rozdzielczosc) rodzaj filmu/pliku.

U Ciebie nie pojawia sie znaczek HD !

Czyli jest albo tak jw. albo porazka co do kamerki.

Widac ze jest to material ,,ostry'' ale nie HD.

 

Proponuje ten problem zglebic/rozwiazac,przesylajac mi orginalny plik na Megaupload albo poczekac az Darkal przysle mi w styczniu taka sama kamerke , wowczas wiele sie wyjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku mozesz wrzucic orginal, nie przerobiony na avi? Moze byc nawet krotki. Jak na razie z tego co widze to moj aparat canona kreci lepsze filmiki.

 

Moze sprobuj wrzucic to na youtube - w tej chwili HD oferuje ktore nie wyglada najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak gdzies popelnilem blad! Orginal jest znacznie lepszy.pliku nie obrabialem poszedl prosto z karty,w pierwszym tescie jest znaczek HD ,a tu nie.Jakosc mnie satsfakcjonuje- jest lepsza niz z kamerki KX 191 a o to mi chodzilo,a cena obu kamerek jest zblizona.Korzystajac z tego watku mam pytanie na allegro jest wiele kamerek po 150-200 zl cz ktos z was mial z nimi stycznosc?Mysle ze ktoras z tych tanich kamerek mogla by sie nadawac dla mlodziezy o mniej zasobnych kieszeniach.Moze warto by bylo przeprowadzic testy? Jacek.PS. Diem gratuluje wspanialego aparatu Jacek Pewnie trzeba bylo zinwestowac w ta kamerke http://www.allegro.pl/item498173768_sony_hdr_tg3_gwar_f_vat_raty_022_861_56_38.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak gdzies popelnilem blad!

Ufff,tak myslalem,na szczescie.

Korzystajac z tego watku mam pytanie na allegro jest wiele kamerek po 150-200 zl cz ktos z was mial z nimi stycznosc?Mysle ze ktoras z tych tanich kamerek mogla by sie nadawac dla mlodziezy o mniej zasobnych kieszeniach.Moze warto by bylo przeprowadzic testy? Jacek.PS. Diem gratuluje wspanialego aparatu Jacek Pewnie trzeba bylo zinwestowac w ta kamerke http://www.allegro.pl/ite..._861_56_38.html

Robi sie OT,no ale skoro juz jest... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem zabrzmiec zgryzliwie Jacku, po prostu jak na razie to zawiodlem sie tym co zobaczylem, sorki jesli az tak zle zabrzmialo.

 

Jak juz sie zrobil ten OT ...

 

Co do tanich alternatyw... ja zdecydowalem sie na aparat nikona 3700 ktory nagrywa

640x480x30fps az do zapelnienia karty (chyba 2gb max - taka mam)- wciaz wiele osob z rcgroups uzywa go do krecenia filmow mimo ze maja aparaty 10mpix.

Jak sie pogoda polepszy i moje zdrowie to cos postaram sie nakrecic. Aparat mozna kupic juz tylko uzywany na allegro za 120-150zl. Od zlotowki ida te z uszkodzonymi matrycami ktore notabene tez nadaja sie do naszych potrzeb :)

 

Testy najtanszego aparatu - Benq C750 (200zl nowka) - spadly na niczym, obiektyw jest fatalny i przyciemnia zdjecia w rogach, filmiki mimo ze 16:9 tez sa do niczego.

 

Kamerki a'la Medion niestety o ile mozna rozszerzyc w nich pamiec to i tak nagrywaja maksymalnie tyle ile maja pamieci wewnetrznej...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat cyfrowy zawsze bedzię kręcił lepszy film niż kamera po prostu maja lepszą matrycę , lepszy procek od obróbki obrazu. Co do filmu Jacka to i tak jest nieźle bo przynajmniej obraz nie tnie się w czasie wyświetlania jak inne filmiki w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyjasnilo sie -Atylla przypomnial ze na vimeo mozna za darmo umiescic jeden film HD.Pewnie zabraklo miejsca i wyszlo to co wyszlo. Diem masz racje ze odebralem to jako zgryzliwosc -troche mnie ponioslo.Bo jakos wszystkie komentaze dotyczace kamerki sa negatywne a czego sie mozna spodziewac po kamerce za niewielka kase.Pelne HD to napewno nie bedzie tylko jakies podbicie parametrow.Moim zdaniem jest to dobra kamerka do filmowania z modelu i za rossadne pieniadze.Jeszce raz przepraszam za moje uniesienie ale taki juz mam charakter.Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne nieporozumienie, nie żywmy do siebie urazy :)

 

Sprobuj zarejestrowac sie na http://exposureroom.com/ i tam wrzucic probke, bez kompresowania tylko prosto z kamery, tam mozesz wrzucac hd do woli. Ewentualnie czysty material z kamery gdzies na upload - pobawimy sie w obrobke i sprawdzimy co da sie z tego wycisnac. Przyznam ze tez sie do niej przymierzalem stad moje lekkie zdziwienie dotychczasowym materialem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj roznica jest spora. Biorac pod uwage ze nie jest to sloneczny dzien to film wyszedl bardzo dobrze. Dla testu pozwolilem sobie (mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko? jakby co to od razu usune) wrzucic ten material na exposureroom zeby porownac. Wypada calkiem niezle w porownaniu do vimeoSD :)

 

http://exposureroom.com/filmjacka

Nalezy kliknac HD a pozniej play - fullscreen w dolnym prawym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.