Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z lądowaniem powyważeniu na tył

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 DJDIT

DJDIT

DJDIT

• Modelarz
  • 121 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 19:58

jeżeli koniecznie ma być przeważony to zastosować mix do lądowania aby przy minimalnym gazie wysokość była ~4% w dół.

Potwierdzam prawda !!! sam stosowałem takie mixy przy tylnym wyważeniu.

#2 a_dam

a_dam
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 15:12

WITAM. Mam pytanko do Dominika. Czy wybierasz się jutro na lotnisko? POZDRAWIAM.

#3 Kruszmen

Kruszmen
  • Modelarz
  • 2 postów

Napisano 02 grudzień 2008 - 17:17

Witam;
Podaję współrzędne naszego lotniska: 51°50'28"N 19°19'53"E :D

#4 Janusz P.

Janusz P.
  • Modelarz
  • 7 postów

Napisano 02 grudzień 2008 - 16:12

Witaj jeżeli masz problem z lądowaniem przy tylnym wyważeniu to po prostu musisz lądować trochę szybciej tak by model sam nie zadzierał do góry

#5 gajowy

gajowy
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 02 grudzień 2008 - 15:32

Do Kruszmena:
Czy mógłbyś dokładnie podać gdzie latacie w Brużyczce? Mieszkam w pn części Łodzi i chętnie bym się tam przejechał.

Pozdrawiam
Andrzej

#6 Kruszmen

Kruszmen
  • Modelarz
  • 2 postów

Napisano 01 grudzień 2008 - 18:04

Pewnie, co prawda pogoda trochę to utrudnia, ale latam prawie w każdy łikend.

#7 a_dam

a_dam
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 01 grudzień 2008 - 17:47

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy o tej porze roku też latacie ? :wink:

#8 Kruszmen

Kruszmen
  • Modelarz
  • 2 postów

Napisano 01 grudzień 2008 - 17:29

Najlepiej umówić się w któryś łikend. Wpadnij do nas do Brużyczki, zwykle w soboty i niedziele latamy coś postaramy się z tym Yakiem zaradzić.

#9 a_dam

a_dam
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 01 grudzień 2008 - 16:51

Witam cię Dominiku.Jeśli się nie mylę to już się chyba spotkaliśmy na lotnisku w Aleksandrowie i w Brużyczce Małej. Chętnie skorzystałbym z twojej pomocy. Nie wiem tylko kiedy i gdzie moglibyśmy polatać .W Łodzi jest z tym problem. Ja czasami robię wypad do Kazimierza, ale to tak nieoficjalnie.

#10 Kruszmen

Kruszmen
  • Modelarz
  • 2 postów

Napisano 01 grudzień 2008 - 15:03

Witam, tak z ciekawości się zapytam gdzie latasz w Łodzi?? Trochę latam 3D i w razie czego mogę pomóc przy regulacji modelu.

#11 a_dam

a_dam
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 01 grudzień 2008 - 14:38

Chciałem jeszcze dodać że przeważyłem model na tył dlatego, aby ułatwić wykonywanie niektórych elementów 3D.

#12 rabbitlkr

rabbitlkr
  • Modelarz
  • 42 postów

Napisano 01 grudzień 2008 - 14:14

Proponuje wyważyć prawidłowo model a jeżeli koniecznie ma być przeważony to zastosować mix do lądowania aby przy minimalnym gazie wysokość była ~4% w dół.

#13 a_dam

a_dam
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 01 grudzień 2008 - 14:11

Mam problem z lądowaniem po przesunięciu środka ciężkości modelu [JAK 54 60 ]na tył .Po przejściu na niskie obroty model zamiast opadać , zadziera do góry. Proszę o radę ,jaką technikę lądowania stosować w takim przypadku. Pozdrawiam.