Skocz do zawartości


Zdjęcie

S8E/P


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Artemis3

Artemis3
  • Modelarz
  • 10 postów

Napisano 01 marzec 2009 - 23:43

A własnie:) rozpoczącie już za niedługo bo to jeszce tylko miesiąc i 4 dni;] Czy wtedy oblatujemy?? trzeba coś na silniku pocisnąc :D

#2 TEQ

TEQ
  • Modelarz
  • 18 postów

Napisano 01 marzec 2009 - 20:17

Treningi trwają, zdjęcie jeszcze w zimowej aurze: W brew pozorom takie lądowanie miałem, model po prostu wbił się skrzydłem w śnieg.
Dołączona grafika
Teraz tylko poczekać aż błoto na lotnisku zniknie, i można na silniku latać ;D

#3 Wieczu

Wieczu
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:25

Wagą się nie przejmuj. Z modelu na model 20gram mniej, aż dojdziesz do 100g ;) Mój pierwszy s8 ważył 220gram. Ta konstrukcja jest porządna więc się nie martw, skrzydełka nie powinny "zaklaskać". Wyrzutnia stoi i czeka na loty, pytanie tylko kiedy chcesz lecieć na silniku?.

#4 TEQ

TEQ
  • Modelarz
  • 18 postów

Napisano 30 grudzień 2008 - 21:15

Witam
Chciałbym zaprezentować mój pierwszy rakietoplan s8.
Powstał on w całości na zajęciach w modelarni. Konstrukcja standardowa; Skrzydło skorupowe bez dźwigara oklejone japonką, kadłub węglowo-kewlarowy, ogon z rurki węglowej na której końcu są stateczniki v-tail zrobione z balsy 3mm. Garść fotek gotowego modelu:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
I w czasie oblotu, w towarzystwie starego s8 @Wiecza
Dołączona grafika

Model wyszedł gotowy do lotu niestety ciężki. Aż 180g przy rozpiętości 115 cm i długości 80cm. No ale nic, będę mieć model na większe wiatry :wink: Generalnie sprawuje się w powietrzu dobrze, szybuje z małym opadaniem. Zostało jeszcze poprawić kąty, oblatać na nowych kątach i można pierwszy raz lecieć na silniku ;D Zobaczymy co z tego będzie... Miejmy nadzieję że zrobię relację nie tylko z pierwszego lotu. W modelu będą silniki 40N więc mocy będzie dość dużo...