Skocz do zawartości

F-15 Depron


Osa

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jest sporo modelarzy zachwalających Depron postanowiłem spróbować jako, że Cessna czeka na obloty. Pomysł zaczerpnąłem z forum kolega Barabasz zbudował F-18.

Pobiegłem do firmy produkujcy styropian i zakupiłem kawałek białego depronu 6mm w sklepie jest dość drogi.

Planiki wydruczyłem i zacząłem wycinankę. Ciekaw jestem jak to robią inni bo ja starą metodą elementy wycinałem z papieru i obrysowywałem je na depronie, potem nożyk a na końcu papier ścierny. Taki na razie (dwa wieczory) jest tych moich zmagań efekt:

5d2ad5aeabf383f8.jpg

a42abf34b92ab56a.jpg

ad81eab217e51352.jpg

Napęd to oczywiście elektryk chyba GWS 350C albo jakaś bezsczotka zobaczymy.

Gdyby ktoś powiedział mi pół roku temu że coś takiego będę budował to posłał bym go do szpitala.....

Dzięki BARABASZ!!!

Wzmocnienie skrzydła rurką węglową tak jak widać

1d632d0228c911ff.jpg

I parę fotek z już zaokrąglonym dziobem

f10460fb30b8c6b2.jpg

af9cc89d3e7df9ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Anonymous

Trzeba przyznać że model jest naprawde ładny, z tym dziobem to działałeś ręcznie czy może jakiś Dremelek, lub Einszelek ( :lol: )?

 

Widać dkoładność i precyzje wykonania. Model zapowiada się na kawał latadła, i to dobrego, ale proszę Cię nie schrzań malowania.

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 3D Foamy podają że ma to być

silnik GWS350 z przekładnią 5.3:1

śmigło GWS 8x6

pakiet Li-Pol dwie lub 3 cele.

Ja raczej myślę nad jakimś silnikiem bezsczotkowym ale w elektrykach jestem całkiem zielony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

powiem krótko: no dla mnie bomba! A tak mówiąc między nami to ja też miałem go robić, ale mi się pliki pomyliły i dopiero po posklejaniu kartek z wydrukami zauważyłem, że to F18 a nie F15. Teraz też mam już powycinane elementy do "15", myślę że na wiosnę będą już takie dwa śmigać po niebie (wliczając ten Twój).

A tak w ogóle, to depron jest super materiałem do zabawy.

P.s. Adam, jeżeli jeszcze możesz, to proponuję jednak dać wzdłuż wzmocnienie węglowe - ja nie dałem i po pierwszym locie zrobiły się dwa samoloty przez podział... :wink: .

Ale i tak depron rulez!

Barabasz - dla przyjaciół Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Powiedz gdzie taki biały Depron można dostać ?

Ja kupiłem właściwie udało mi się dostać u producenta po prostu poszedłem i spytałem.

W Warszawie biały 6mm widziałem w www.modelarnia.pl na Bitwy Warszawskiej bodajże 6 cena 18 złociszów za kawałek około 100 na 80 cm.

W międzyczasie zabrałem się za kabinkę efekt tych moich zmagań mało zadowalający ale może się jeszcze coś z tym zrobi....

639501854c3de293.jpg

af9b5c278a018a47.jpg

28.02.2007

No i mam w końcu silniczek 3F i regielek wieczorkiem tj. zaraz za niego się zabieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silnik zamontowany niesamowite jaki to maleństwo ma ciąg (proszę o zrozumienie mam z takim silnikiem pierwszy raz do czynienia).

Zostaje do dokończenie mechanika i wygląd zewnętrzny i mam nadzieję że może w niedzielę po południu (jak pogoda dopisze i się wyrobię ) zrobię oblot....

682996132411f1ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Całkiem fajny model, jestem ciekawy jak będzie latał. Dawno dawno temu to było jakieś 6 modeli do tyłu zrobiłem coś podobnego :D

c60614afc80316fd.jpg

Ach ale to były emocje. Model zrobiłem zbyt ciężki i po lotach wyglądał tak

64f25bf86fba796f.jpg

Modele tego typu nie lubią zbyt wolno latać :oops:

To czekam z niecierpliwością na pierwsze loty

Pozdrawiam Gucio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad F-15 powoli zbliżają się ku końcowi na upartego można nim już latać ale w niedzielę zbyt mocno wiało więc oblot odkładam do całkowitego wykończenia. Zostało dokładnie wyszlifować, pomalować i wyważyć w sumie jak mam go rozbić to niech przynajmniej wygląda. Na razie wygląda to tak:

445c16c5e6f63738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że Polska armia to f-16 kupiła :D

 

fajny model, kiedy oblot

Dobre i parę sztuk F-16.... Mam chrapke na F-14 potem 18.

Oblot był planowany na poprzednią niedzielę ale został przełożony (bo mocno wiało) na następną. Tylko nie mam kamery więc z filmu nici :(

Model zajefajny :D Gratuluje!!!!

Szkoda że nie dałeś napędów tunelowych, fajnie by wyglądało :D

Jaka waga?? Pozdrawiam i powodzenia w oblotach.

Napęd tunelowy niestety się nie zmieści może przy następnym modelu odpowiednio przeprojektuję plany. Wagi nie posiadam, a z resztą nie chcę się denerwowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiem szczerze że tak zaczynam myśleć o jakimś myśliwcu

Napisz jak będzie latał ten model, jakieś fotki. Pomyślę jaki by tu profil skrzydła dać :crazy: ....hmmmm . Jednak poczekam na relacje

Pozdrawiam Gucio

A modelik całkiem fajny

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oblot odbył się....... Krótki bo zapadł zmierzch i musiałem kończyć.

Z moich obserwacji wynika że model zachowuje się w locie bardzo poprawnie mimo braku profilu skrzydła. Lata tak wolno jak i szybko zupełnie przyzwoicie. Pojechałem na działkę trochę go poszlifować i pomalować, a skończyło się lataniem. Były i twarde lądowania (kilka) i F-15 nie odniósł poważniejszych szkód (fart czy co??) mimo kiepskiego pilota. Szkoda, że nie miałem aparatu albo kamery..... Tak jak pisał Barabasz przydało by się wzmocnienie podłużne od kabiny do tyłu kadłuba, w miejscu tego przejścia trochę mi "trzasnął" ale naprawa nie jest bardzo kłopotliwa, ba wystarczyła biała taśma tu i tam i znowu mogłem chwilkę polatać. Gorzej jest ze skrzydełkiem kawałek się odłupał i tu znowu taśma i latał dalej. Teraz do soboty mam trochę drobnych naparaw i już na pewno malowanie. O czym będę informował......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie miałem aparatu albo kamery.....

 

Trzeba było zaprosić na pierwsze loty kolege z sąsiedniej piaskownicy, nagralibyśmy efa..

A szkoda, model wykonany solidnie, bardzo starannie. Można było go pokazać dokładniej reszcie użytkowników.

Ale co się odwlecze..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być wielkie latanie i ..... nic z tego znowu nie wyszło więc parę fotek z pleneru. Prace zostały dokończone i może tylko porawić muszę to nieszczęsne malowanie. Garść fotek:

be2d681faddd4bee.jpg

3f4823c3b1a5ec88.jpg

fedfa4f025aac0e2.jpg

A to ja i mój polski F-15

995edd2efb832f8e.jpg

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.