Skocz do zawartości

Model akrobacyjny na uwiezi F2B


KRUUP

Rekomendowane odpowiedzi

woj-tech, Bardzo mi sie ten modelik podoba :D:D

Byłem na tych zawodach i ten model lepiej lata niż wygląda, grubość kadłuba niema

znaczenia - uwierzcie !!!

Cieszy mnie ta informacja.

Może kiedys u mnie powstanie model stylizowany na EDGE'a.

 

F2BTOM, Przygladałes sie moze blizej temu modelowi??

Jak miał zrobione łoże? Tradycyjnie, czy może RC przykrecane do firewall'a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cześć Tomek :)

Po zdjęciach widzę, że zawody musiały być całkiem fajne. Powiedz mi jakie zadanie ma rura rezonansowa przy takim napędzie. Podejrzewam, że rura musi być dość spora, gdyż silnik przy tych obrotach emituje falę dźwiękową o dość niskiej częstotliwości, zwłaszcza o tej pojemności. Czy faktycznie przy tych obrotach jak model wystartuje silnik dostaje "kopa" w locie i obroty mu się zwiększają o kilka tysięcy, czy rura ma za zadanie głównie utrzymanie stałych obrotów przez cały lot nie podnosząc zbytnio mocy (obrotów)? Pytam, gdyż nie słyszałem jeszcze "akrobatki" z silnikiem wyposażonym w rurę. Dużo ludzi tam latało z takim napędem i na czterotaktach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czterotakcie latałem tylko ja, reszta to były MVVS-y 49, PA 61, PA 72 wszystko z rurą,

i trzy elektryki AXI. Rura podnosi moc silnika i głównie obroty a także stabilizuje obroty .

W każdej pozycji silnik pracuje na tych samych obrotach. Tak jak pisałem wcześniej na ziemi ustawiają obroty w granicach 9600-9800 w powietrzu zwiększają się do 10500-11500

na śmigłach węglowych trój-łopatkowych o bardzo małym skoku wąskich łopatkach i wklęsłej

powierzchni dolnej. Silnik wyje ale czas okrążenia w granicach 5,1 - 5,3 s. Igor Burger na elektryku miał czas 4,85 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
bardzo ładny model :) musze iść do modelarni po swojego małego akrobacika i zobaczyć czy jeszcze żyje :) pasowało by się w końcu nauczyć jakiegoś acro :)fajne logo. Czekam na dalszą relacje :)

 

Pozdrawiam

przepraszam ,że się wcinam ale akurat dzisiaj nadszedł ten moment i znów polatałem i stawiałem pierwsze kroki akro , przeloty i pętelki na początek :) i wyszło bardzo fajnie - model cały. Nie jest on może przepiękny ale lata dobrze ...

silnik KMD 2,5

 

album_pic.php?pic_id=2347

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.