Skocz do zawartości

Mało skomplikowany Podgląd


szlak18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam platformę pod latawcem. Właśnie nieco trochę inny latak ale też RC-oczywiście platforma J. Trochę męczy mnie już robienie zdjęć na ślepo i chcę założyć podgląd.

Jak najmniej skomplikowany. Ot zwykła kamerka i podgląd. Nie musi być doży-wystarczy 2 cale.

Czy mógłbym prosić o jakieś propozycje zestawów.

 

Kupiłem sobie także EG. NA razie będę się uczył latać (nie zawsze wieje wiatr) I może docelowo system nadawczy zainstalowałbym także w samolocie wraz z aparatem. Ale to za jakiś czas. Dobrze by było jednak nie wydawać 2 razy kasy.

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No prosze, kolejny EG w poblizu. Jesli chodzi o system transmisji to zdecydowanie lepiej kupic raz a dobrze. Zestaw z Rangevideo badz NGHobbies - mozesz to pozniej wlozyc na EG.

 

edit. Ładnie Ci nasz Kopiec wyszedl :) Jakas galerie zrobionych zdjec z latawca moze posiadasz? Jaki to aparat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfówka Sony 8mpx.

 

Galerii jeszcze nie publikuje, bo wszystkie zdjęcia jakieś nie wykadrowane. Dlatego szukam kamery.

 

Jak znajdę kamerę to coś pokaże publice.

 

Co do EG to w końcu latałem. Góra Siewierska. 40 minut z pomocą wiatru.

 

Strasznie drogie te zestawy. Poniżej 300 S nie da rady i jeszcze przesyłka. Nie wiem czy chcę latać na podstawie kamery. Chcę TYLKO mieć z grubsza podgląd na to na co patrzy kamera. Jakoś boję się lotów na 1-2 km w naszym zurbanizowanym terenie. Myślę, że do moich celów wystarczy coś naprawdę prostego do 200-300 m zasięgu.

Czy naprawdę nie ma nic takiego?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić za sporo mniejsze pieniądze, wszystko kupione w kraju.

Poczytaj tu: http://rc-cam.info/viewtopic.php?t=290

 

- kamera + obiektyw: 210 zł,

- nadajnik + odbiornik 1,3 GHz: 300 zł,

- video grabber do laptopa: 50 zł.

 

W sumie 560 zł, a więc po dzisiejszym kursie około 160$.

Myślę, że taki sprzęt w zupełności wystarczy do takiego zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z pobraniem sygnału z aparatu jest doskonały.

Tyle że nie wiem jak to zrobić :?:

Potem podłączyć bezpośrednio do nadajnika i czy da się równolegle z podglądem robić zdjęcia?

Co do latawca to nie wiem w jakim dziale mógłbym to opisać by nie zaśmiecać forum

Krótko Delta Conyne, Rokkaku i własna konstrukcja Parafoil (coś jak paralotnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to dokladnie aparat, jesli ma wyjscie AV to dostales wraz z aparatem kabelek do podlaczenia do telewizora, podlacz i sprawdz :) Podaj model aparatu jak mozesz.

 

W zaleznosci od aparatu podczas gdy robisz zdjecie znika wizja na chwile - 1-3 sekundy. Niektorym chyba w ogole obraz nie znika - takowego nie posiadam wiec nie potwierdze.

 

Gdy kupisz nadajnik/odbiornik bezprzewodowy bedzie to dzialalo na dokladnie takiej samej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Działa.

Niezły bajer.

Tyle że mam problem z umiejscowieniem gniazda w modelu DSC-W80/D. Nie da się tego zrobić dla tej ramk podtrzymującej, którą mam.

Poza tym kabel jest dosyć ciężki. Musiałbym go skrócić bo waży 2x tyle co kamerka. I kosztuje prawie tyle samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, tak po... giętego rozwiązania to jeszcze nie widziałem - jakaś wielka wtyczka z przełącznikiem i z tego wychodzi cały pęk przewodów. A kosztuje stówę :shock:

Zawsze mówiłem, że Sony to niech walkmany robi, a nie aparaty foto :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.