Skocz do zawartości

Dx6i- Kolejny napotkany problem


HuGuSiK23

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Swojego Dx6i zakupilem na wakacjach(wujek kupil w heliguy.co.uk i wyslal do mnie).

Problemy zaczely sie jakis miesiac po wakacjach: nie chciala dzialac z zadnym interfacem(1 kupilem na allegro, 2 przeslali mi uzytkownicy naszego forum, ktorym bardzo dziekuje(Slawek9000 oraz s1016 ). Ostatnio zaczalem latac szybowcami i tu kolejne klopoty- odbiornik odcina mi pakiet przy ok. 5,2V. 2 dni temu przerywac zaczal trymer lotek, az przestal chodzic w ogole w prawa strone.

Przy pierwszej sytuacji napisalem do obslugi heliguy, niestety bez odezwu, dzis napisalem ponownie, ciekawe co odpisza.

Prosze Was o pomoc. Co mam z tym fantem robic?

PS: nadajnik jest jak nowy, folia na wyswietlaczu i w miejscach gdzie byla, tam jest. Zdziwil mnie fakt jak przeczytalem ostatnio post, gdzie zamieszczone byly nr-y serii ferelnej, numery te powinny byc zamieszczone na klapce od baterii lub pod bateriami, u mnie czegos takiego nie spotkalem :(

Z gory dziekuje i pozdrawiam

PS: Przepraszam za dosc chaotyczne napisanie tego posta, ale jestem zmeczony i na dodatek zdenerwowany.

Hubert :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To, że nie działa z interfacami to może nie być wina aparatury. Jeśli znasz gdzieś w pobliżu użytkownika DX-6i który używa interfacu, spróbuj z nim się spotkać zabierz swój komplet i spróbujcie wypróbować praktycznie na dwóch aparaturach.

Sytuacja, że odbiornik odcina ci pakiet przy 5,2 V to też nie jest wina aparatury i podstawa do reklamacji. Tu możesz porównać czy w innym odbiorniku też będzie odcinać przy tym samym napięciu.

Brak działania trymera lotek w jednym kierunku oznacza, że raczej masz uszkodzony mikrowyłącznik trymera i to jest podstawa do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Według instrukcji AR6200, zakres napięc zasilania to 3,5-9 V . Nie mniej, według tego co podają to nawet krótkotrwałe wahniecie napięcia do poziomu 3,5 V powoduje reset odbiornika. Możliwe, że w marnym pakiecie chwilowo obciążonym większym prądem serw napięcie spada do 3,5 V i powoduje reakcję odbiornika, po czym pakiet nie obciążony wykazuje 5,2 V. Możliwe że wadliwe serwo powoduje chwilowy duży pobór prądu. Sprawdź na innym pakiecie, ewentulanie z innymi serwami.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HuGuSiK23

Mam Dx6i również z Anglii. Numeru nie ma naklejonego ani w środku ani na klapce od baterii. Ale znalazłem go-jest naklejony na zewnątrz pudełka od aparatury (biała karteczka). Moja ma numery z serii spoza felernego zakresu i działa OK. (juz prawie rok). pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Chciałbym napisać, że nadajnik reklamowałem w heliguy.co.uk bez najmniejszych problemów. Przesyłkę do Nich miałem niedrogą, ponieważ byłem w Anglii na tydzień. Jak tylko dostali paczkę, zawiadomili mnie i napisali, że paczka została wysłana do Horizon Hobby do Francji. Stamtąd wysłali ją prosto do mnie(nie pokrywałem żadnych opłat za przesyłkę). Dostałem wczoraj nową aparaturę, nowe pudełko, nowy odbiornik i nawet baterie :D. Byłem mile zaskoczony. Aparatura jeszcze nie została sprawdzona w locie, ponieważ cierpię ostatnio na brak czasu.

Chciałbym również nadmienić to, że cała transakcja była przeprowadzona za pośrednictwem heliguy.co.uk, którym bardzo dziękuję.

Pragnę również podziękować Patrykowi Sokołowi, który zachęcił mnie do wymiany skutecznie :)

Dziękuje wszystkim czytającym ten temat.

Pozdrawiam

Hubert ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla tych co szukają nalepki z numerem serii: jeżeli nie jest naklejona na apraturę tzn. że seria jest sprawna. Ja sie balem o swoj nadajnik mimo ze chodzi ponad pol roku już ale niepotrzebnie. W biuletynie spektrum'a jest info ze jezeli nia ma naklejki z numerem serii radia są sprawne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w lutym bez naklejki w nadajniku nie używana i co składam model wszystko git trzy dni pużniej niedziała ster wysokości , albo chodzi w zwolnionym tempie także wszystkie mogą mieć wadę z naklejką i bez .Moja już w serwisie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Panowie ja tez z dx6i mam problem. Wszystko dziala jak talala,niestety siadl mi trymer lotek a wiecie co to oznacza. Gwarancji juz nie ma sam sobie naprawie tylko gdzie mozna kupic taki mikroprzelacznik

Jak by ktos z Was miał rozwalona apke spisana na straty chetnie bym taki wylacznik odkupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tez z dx6i mam problem. Wszystko dziala jak talala,niestety siadl mi trymer lotek a wiecie co to oznacza. Gwarancji juz nie ma sam sobie naprawie tylko gdzie mozna kupic taki mikroprzelacznik

Jak by ktos z Was miał rozwalona apke spisana na straty chetnie bym taki wylacznik odkupił.

Mikrowłączniki są ogólnie dostępne w sklepach z częściami elektronicznymi. Niestety w dzisiejszych czasach jest dużo badziewia chińskiego i lepiej by było rozkręcić jakieś stare radio z tym wyłącznikami. Stare są pewniejsze w działaniu. Przerabiałem to w Turnigy 9X. Przy wymianie trzeba tylko zwrócić uwagę na wysokość mikroprzełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrowłączniki są ogólnie dostępne w sklepach z częściami elektronicznymi. Niestety w dzisiejszych czasach jest dużo badziewia chińskiego i lepiej by było rozkręcić jakieś stare radio z tym wyłącznikami. Stare są pewniejsze w działaniu. Przerabiałem to w Turnigy 9X. Przy wymianie trzeba tylko zwrócić uwagę na wysokość mikroprzełącznika.

Jerzy w mikroprzlącznikach trymerow nie trzeba nic specjalnego, dokladnie sie z toba zgadzam elektronika dragów i przelącznikow musi byc niezawodna starszy oryginalny to jest to co ma byc. Własnie dorwalem do spectruma chyba  oryginalne przelaczniki. apke naprawilem i dziala bez zarzutow. Zobacze jak sie sprawuja wtedy napisze cos wiecej koszt 1 to 1zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.elko24.pl/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=mikrostyk&x=0&y=0 

 

To jest dokładnie to samo co siedzi chyba we wszystkich spctrumach

Pełna nazwa to

 

Mikrostyk Tact swith 03-043 6x3,5mm 0,8

 

Sklep obecnie nie prowadzi wysyłki ja mam do niego 6km

jesli ktoś by chcial moge tego kupic 05kj :D

 

Naprawic jest banalnie prosto wylutowac delikatnie z płytki i wstawic nowy uwarzajac żeby nie przegrzac

 

 

post-5993-0-91464800-1463251512.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.