Skocz do zawartości

F2B - początki i pierwszy model


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 367
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 7 miesięcy temu...

Witam !

Żyje i nie opuściłem modelarstwa :). Miałem tylko małą przerwę na spróbowanie szybownictwa w skali 1:1. Niestety teraz zaczęte studia i praca i... nie ma czasu na takie hobby :(. Wróciłem do modelarstwa i przewietrzyłem już wszystkie modele RC, teraz zabieram się za uwięź.

Daaawnooo temu otrzymałem od kolegi z forum silniczek KMD - był to mój pierwszy samozapłon, trochę go na początku musiałem wymęczyć, żeby chciał odpalić. Później na modelarni trochę nim polatałem, w domu też, parę kraks i wymian łożysk zaliczył, no ale... zużył się już niestety icon_e_sad.gif. Bardzo ciężko się go odpala - z palca praktycznie nie rusza, dopiero przy rozruszniku jest w stanie odpalić. Dzisiaj odpaliłem go po prawie dwuletniej przerwie w domu (ruszył bez większych problemów), poszedłem na boisko polatać, tam też zapalił, ale z racji że nie mam nikogo do pomocy, a boisko zarośnięte, zastawiłem statecznik skrzynką, model później wciągnąłem do kręgu, ale po trawie już ruszyć nie chciał... no a że nie mogłem zostawić uchwytu samego i biec do modelu, to trochę próbowałem mu pomóc ale nic z tego - zahaczył śmigłem o trawę i zgasł - od tego momentu na boisku nie udało mi się go już zapalić.

Następnym razem wezmę ze sobą kosiarkę, albo chociaż kawałek plandeki, żeby mu zrobić kawałek pasa startowego....

Teraz pytanie:

Czy jest sens kupować kolejnego diesla ? zastanawiałem się nad takim motorkiem: http://shop.viko-shop.com/fora_engines_ ... unior.html, co prawda wysokoobrotowy, do F2D, ale prędkie latanie fajna sprawa icon_e_smile.gif. Combatu może kiedyś spróbuje, jak akrobacje opanuje icon_razz.gif. Póki co potrzebowałbym sprawnego motorka, z którym mam 5min zabawy i 2h latania, a nie na odwrót... No i jeśli faktycznie odpaliłby z palca, odpada skrzynka startowa z akumulatorami i klipsami. Cena tej FORY nie różni się zbytnio od żarowego. Co Wy na to ? Jakieś lepsze pomysły ? icon_e_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem własnie o żarowym ASP, ale silnik + świeca + klips + akumulator to cena jest taka sama jak za dieselka, który ma o wiele wiekszą moc. Nie wiem jak z żywotnością samozapłonów dzisiejszej produkcji, ale produkty ASP to też niskobudżetowe silniki, czyli pewnie i zużywają się szybciej. Diesle nie palą wiele i troche to redukuje koszt paliwa. Fakt, że wyszły z mody, ale KMD, żeby nie to problemowe odpalanie, nie jest takim złym silnikiem :). Mocy sporo, obroty spore, modele latały na nim bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być zdobywanie paliwa do samozapłona, rozruch natomiast można poprawić sobie odpowiednimi dodatkami w postaci prodetonatorów takich jak: azotyn amylu, DII lub nitrocet 50....

Generalnie to motorki Fora dają radę i są wykonane naprawdę dobrze, ich żywotność (system ABC) będzie też na pewno większa od żeleźniaka KMD. Fora robi bardzo dobre motorki, głównie dla F2D.

Ostateczna decyzja należy oczywiście do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wiem że temat trochę odgrzewam ale miałbym do kolegi synthax2 prośbę o zamieszczenie profilu modelu akrobatek. Kiedyś takim latałem jeszcze na silniku "Rytm" a właściwie to ten model mam do dzisiaj tyle że styrany mocno jest bo ostatnie loty na łąkach były a starty z ręki. Chciałbym zrobić sobie następny ale plany się przy przeprowadzce zapodziały i nie dysponuję profilem. Proporcje zdejmę ze starego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.