Skocz do zawartości

F2B - początki i pierwszy model


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Tą tulejke którą wlutuje w orczyk przyciąć na krótko, w nią włożyć wkręta, między końce tej tulejki dać dwie podkładki i wszystko skręcić do sklejki ?:)
No pewnie tak. Ciezko mi powiedziec jak czegoś nie widze :shock: Jak to zrobisz to wklej zdjecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 367
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

 

Faktycznie z paliwem do samozapłonów ostatnio krucho i co raz mniej sklepów oferuje.

Okazuje się jednak, że interesujący nas głównie eter ( eter dwuetylowy), oferują sklepy zaopatrujące stomatologów. Resztę składników można dokupić raczej bez problemu.

 

1l butelka eteru za 35 PLN:

http://www.l-dent.pl/sklep/pokaz_towar.php?id=975&m=17

 

1l za ok30 PLN

http://www.poch.com.pl/1/kontakt,0,0

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stal zlutujesz tylko na kwas lutowniczy (jak na cos innego, to prosze mnie poprawić)

Taki kwas lutowniczy to chlorek cynku - robiliśmy przez rozpuszczanie w kwasie solnym pociętych obudów od okrągłych baterii (były z cynku). Teraz to okrągłe baterie już chyba niestety nie są produkowane z obudowami z cynku. W sklepach elektronicznych można czasem nabyć topnik do lutowania o nazwie "TOPNIK TAK" i to jest to. Do lutowania na taki topnik, naljlepiej użyć cyny bez kalafonii w środku.

 

http://www.cyfronika.com.pl/topniki.htm

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jeśli chodzi o lutowanie stali (do stali) to bardzo dobrze się sprawdza oraz nie powoduje korozji metalu pasta lutownicza do lutowania instalacji CO z miedzi. Jest najczęściej taka ciemno szara pasta (z drobinkami cyny). Najlepiej element stalowy jest pobielić (posmarować cienko pastę na elemencie i stopić ją lutownica do pokrycia się powierzchni cyną). Oczywiście element musi być wcześniej dobrze oczyszczony papierem ściernym i odtłuszczony. Ja tylko używam tej pasty, nigdy kwasu. Wszystko co lutuje to tylko na tą pastę, zbiorniki, linki czy inne elementy.

Co do kwasu do lutowania (ClZn2) to w modelarni robiliśmy go rozpuszczając w nim cynk pozyskany ze starych rynien ze starego budownictwa.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol 93

 

Model już masz,gotowy do lotu na silnik 2,5cm3

Jest to model akrobacyjny z klapami które są zablokowane,jak nauczysz się latać wtedy odblokujesz klapy.

Z Pszczyny do Sosnowca masz bardzo blisko,przyjedz do mnie a model jest twój,model który ci dam jest widoczny na zdjęciu,ten od góry.

 

 

0020zd6.jpg

w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pszczyny do Sosnowca masz bardzo blisko,przyjedz do mnie a model jest twój,model który ci dam jest widoczny na zdjęciu,ten od góry.

No i prosze masz samolot, silnik tez juz prawie masz. teraz tylko sie uczyc latać :D:D

Wyslij mi swojego maila na PW podeśle ci przepisy do F2B.

I napisz swój adres, bo już chyba moge ci wysłac silnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe :D Wielkie dzięki ! :) Teraz zostało tylko kupić linki, uchwyt i paliwko ;). Dzisiaj zrobiłem troche narzędziowych zakupów do budowy - będe mieć na przyszłośc :).

PS. Kupiłem wężyk od kroplówki, który podobno nadaje sie do paliwka, mój ma grubość scianki ~0,5 ? 0,4mm ? - będe mógł go założyć ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mi Heniu imponujesz!!! :D A z drugiej strony, czy nie jesteś oby znowu w swoim żywiole? Przecież dawniej głównie w kołko się kreciłeś... :D No i jest to też jakiś powrót do nieco młodszego wieku. Tak czy inaczej - postawa rzeczywistej pomocy i chęci podzielenia się z młodszym Kolegą - godna najwyższego szacunku i uznania. Brawo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzic ile ma ta linka po zdjeciu oplotu?? Moze naprawde byłoby to dobre rozwiązanie??

 

Witam

Pomierzyłem linkę jubilerską, o której wspomniałem:

 

średnica zewnętrzna (zmierzona suwmiarką) - 0,5 mm

średnica stalowego rdzenia (po usunięciu płaszcza z tworzywa) - 0,35 mm

stalowy rdzeń linki składa się z 7 drucików (skrętka)

 

Tworzywo, które stanowi płaszcz zewnętrzny, przypomina igielit, lecz na wyczucie jest twardsze od tego stosowanego kiedyś do wyrobu wężyków paliwowych. Nie pęka przy wielkorotnym zginaniu linki. Tak samo, nie pekają pojedyńcze druciki, które zginałem kilkanaście razy.

Tak się zastanawiam, czy nie można by używać, bez usunięcia tego płaszcza. Czy linki 0.5mm dla modelu z silnikem 2.5 ccm, nie będą trochę za grube i ze względu na duży opór nie będą "wisieć" ?

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co kombinować z linkami jubilerskimi,pisałem już że daje Karolowi linki,są to linki plecionki 0,35mm używane w modelach na uwięzi,do pojemności silnika 2,5do 5cm3.

Są to bardzo dobre linki do tego modelu,gdyż na takich latałem i nie miałem żadnego problemu z blokowaniem się podczas akrobacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.