Skocz do zawartości

SANWA RDS 8000 FHSS 2,4 GHz


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tej aparaturze? Warto toto kupować czy dociułać na Dx7?

http://www.rc4max.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=927&category_id=263&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

Dziękuję za informacje.

P.S. Ups... :oops: przepraszam, nie dopisałem do czego będę jej używać. Szybowce, motoszybowce może jakiś Piper lub Cessna. Latanie rekreacyjne, akrobacja odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Co sądzicie o tej aparaturze? Warto toto kupować czy dociułać na Dx7?

http://www.rc4max.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=927&category_id=263&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

Dziękuję za informacje.

P.S. Ups... :oops: przepraszam, nie dopisałem do czego będę jej używać. Szybowce, motoszybowce może jakiś Piper lub Cessna. Latanie rekreacyjne, akrobacja odpada.

 

Ja kupiłem tą aparaturę w tej firmie i jest ok. Jest instrukcja po angielsku i po polsku od RD 8000 ale to za wyjątkiem anten to samo. Odbiorniki dodatkowe kupisz w OL-PEN MODEL z Odolanowa. Właśnie otrzymałem informację że sklep w piątek otrzyma następną partię odbiorników 2,4 GHz po ok 300 zł za szt. Aparatura jak na razie spisuje się bardzo dobrze, dobrze leży w dłoniach no i wyświetlacz w górnej części to duży plus ( choć to kwestia gustu i przyzwyczajenia) sprawdzony zasięg jak do tej pory to 1800 m i wszystko pracuje prawidłowo. Jak będzie dalej to zobaczymy w praktyce. Za 750 zł masz nadajnik, odbiornik i 4 serwa oraz wyłączniki i magazynki na akumulatory.

Jednak wybór należy do Ciebie ale do rekreacyjnego latania wystarczy w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Romku podejrzewam, że na początek zasypię Cię lawiną pytań. Do tej pory miałem doczynienia z aparaturą typu E-fly. Obecnie latam na Hitec Zebra Pro i ta Sanwa jest moim pierwszym tak poważnym sprzętem. Aż boję się co to będzie jak ją dostanę (być może jutro a na pewno w poniedziałek). W przeciwieństwie do dotychczasowych metod postępowania najpierw zapoznam się dość szczegołowo z instrukcją obsługi, a potem przejdę do działań praktycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratulacje :D

Finansowo, to dobry interes zrobiłeś, bo z nowych dostaw ta aparatura kosztuje już ponad 900 PLN.

Airtronic zapowiedział już, że szykują nowe odbiorniki w tym typu mini, bo jak na razie to jest tylko ten jeden typ na 2.4GHz.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko dotyczące tej Sanwy - solidnie wykonana? i jakość materiałów? Bo w niektórych sklepach jeszcze jest na magazynie w normalnej cenie wiec musiałbym się spieszyć:)

 

Strasznie waham się miedzy ta Sanwa a Spektrumem dx6i a myślę ze niedługo znów cena może podskoczyć:( Napiszcie coś co mnie przekona bo już mam dość tych rozterek o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spektrum DX6 ma krótki zasięg a Dx6i to już "pełno-zasięgówka" Na forum przeczytałem już prawie wszystko na temat tych dwóch aparatur(już mi kobieta się denerwuje ze ciągle to forum:P) Czytałem także o problemach dx6i ale głównie były to problemy z bindowaniem lub uszkodzone potencjometry. Spektrumów jest dużo dlatego częściej słyszy się o problemach(przynajmniej mi się tak wydaje:)). Natomiast jeśli chodzi o Sanwe to jesteście Panowie jedyną żywą informacją o nich:D dlatego tak mi zależy na waszej opinii.

 

P.s. będę latał podobnymi modelami jak Wojtek, przynajmniej na początku, później chciałbym złożyć coś szybszego jakiegoś akrobata typu exTrima:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje że im więcej użytkowników to i więcej problemów. Aparatur Sanwa 2,4Ghz jeszcze nie ma zbyt wiele ale wersji 35mhz jest dużo więcej i nie słyszy się szczególnie o problemach a pomijając moduł nadawczy to chyba to samo. Chodź pamiętam że jakiś drobny kłopot software`owy był z wersjami RD podobnie jak z Opticiem. Spectrum nie jest samotny chodź rzeczywiście problemy z tą ostatnią wyrastają jak grzyby po deszczu i co gorsza różnego rodzaju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Orzeszkowiec Sanwa to wyrób Cox'a czyli dobra sprawdzona marka. Model RDS 8000 FHSS 2,4GHz to dokładnie to samo co RD 8000 FM 35MHz tylko ma wstawiony moduł 2,4GHz i chyba pamięć 10 modeli a RD miała 8 (nie jestem pewny). Też długo rozważałem zakup aparatury 2,4GHz. Myślałem o Spectrum Dx6i, Futabie, Sanwie. Pod rozwagę brałem możliwości aparatury - dostępność podzespołów (odbiorniki) - cena. W tej konfrontacji Sanwa RDS 8000 przedstawiła się dla mnie najkorzystniej zwłaszcza, że ten zakup będzie mi musiał wystarczyć na kilka dłłłuuugich lat. Decyzja i wybór należy jednak tylko do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki podjąłem decyzję będzie to Sanwa:) a co najlepsze te aparatury drożeją w tempie ekspresowym. Dziś rano patrzyłem na ta sanwe w modelarski.com i była za 749 czy jakoś tak, teraz wszedłem na stronę i już 860 :shock: .Na szczęście znalazłem na rcmax.com, w starej cenie. Hmmm. tylko oni maja z napisem Airtronics zamiast Sanwa na środku aparatury:) mam nadzieje że to nic nie zmienia...

 

Pozdrawiam,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie ma idealnego sprzętu, którym można by dogodzić wszystkim. Wybrałem Sanwę gdyż wcześniej też używałem Sanwę 35 MHz i nie zawiodła ani razu. O zakupie zadecydowała również cena za komplet jak również to że można dokupić dodatkowe odbiorniki. W Sanwie jest chyba najprostszy sposób bindowania dodatkowego odbiornika.

I myślę że do amatorsko-rekreacyjnego latania w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki podjąłem decyzję będzie to Sanwa:) a co najlepsze te aparatury drożeją w tempie ekspresowym. Dziś rano patrzyłem na ta sanwe w modelarski.com i była za 749 czy jakoś tak, teraz wszedłem na stronę i już 860 :shock: .Na szczęście znalazłem na rcmax.com, w starej cenie. Hmmm. tylko oni maja z napisem Airtronics zamiast Sanwa na środku aparatury:) mam nadzieje że to nic nie zmienia...

 

Pozdrawiam,

Rafał

 

To jest zdjęcie reklamowe ze strony producenta, ja jak kupiłem u nich aparaturę też tak myślałem ale napisane jest SANWA.

Mała uwaga dla użytkowników RDS 8000 , jak będziecie wkładać do nadajnika pakiet zamiast koszyka z akumulatorkami należy zamienić we wtyczce pakietu "+" z "-" tak jak jest na wtyczce koszyka nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.