Skocz do zawartości

SANWA RDS 8000 FHSS 2,4 GHz


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtku jesli to nie jest model laminatowy badz weglowy to mozesz te anteny ustawic nawet wewnatrz modelu (epp, elapor, styro). Wazne zeby te ostatnie 2,5cm badz 3cm(w zaleznosci od producenta) bylo proste i w stosunku do siebie pod katem 90 stopni. Tylko tyle potrzebujesz wiedziec, niczym wiecej sie nie przejmowac. Antenki mozesz ulozyc w ten sposob nawet w kadlubie, bez zadnego wiercenia i wyciagania ich na zewnatrz. Nie stracisz sygnalu, nic nie bedzie bilo po serwach i tym aspektem mozesz sie juz przestac przejmowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z 2,4 do czynienia od kilku miesięcy czyli prawie tak jak Ty.

Z tym sprzętem zdążyłem polatać dwoma modelami w każdym anteny są w środku modelu i nawet nie myślałem żeby je wystawiać na zewnątrz.

W SP-OLO odbiornik leży na dnie kadłuba i jedna antena jest skierowana pionowo do góry,,druga do tyłu modelu.W Wicherku gdzie odbiornik jest u góry kadłuba jedna jest pionowo w dół druga do tyłu kadłuba.

W obu modelach za mam wklejone odpowiednio długie odcinki bowdena i to one po wsunięciu do środka anten ustalają ten kąt 90 stopni o którym mówią instrukcje.

W trzecim modelu mam tak samo zrobione.

Podejrzewam że nie będę takiego sposobu zastosować w kadłubie Pirata którego mam na warsztacie.To duży kadłub z laminatu szklanego ale ma bardzo dużo wzmocnień z węgla i w tym kadłubie anteny wyciągnę na zewnątrz kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Michał dzięki za tą informację. Tak jak pisałem wcześniej do Romana, jestem zielony i sam. Dobrze, że mam internet i można zawsze liczyć na brać z forum.

Darku dziękuję za wiadomość. Już wiem jak zrobię. Jedna antena wzdłuż na spodzie kadłuba włożona w słomkę do picia, druga pionowo do góry włożona w drugą część słomki wystającą za kabiną pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W juniorze anteny ułożyłem tak bo kadłub jest pełny. Wybrałem elapor tylko pod odbiornik wiec coś z tymi "drutami" musiałem zrobic. Model Twinstara, ESA, L39 - wszystkie one mają anteny wew. kadłuba ustawione przypadkowo - nie ma to wcale wpływu na zasieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Wojtku ale najważniejsze jak to napisałeś żeby dzielili się doświadczeniem a nie wysuwali swoje racje. Na pw wysyłam Ci mój numer gg.

Jarku i Darku wielkie dzięki o takie informacje mi chodziło, teraz jestem trochę bogatszy w teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest na instrukcjach mojej i Waszych aparatur,mało tego żeby było mi łatwiej zrozumieć dodali tam dużo rysunków co i jak zrobić :D

Zauważyłeś Roman jaką moc nadajnika podaje instrukcja?

Coś tak jakby ciut więcej niż dopuszczają przepisy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o mocy nadajników poinformował mnie SWIFT i dał mi link do przepisów, jednak w Unii Europejskiej już jest moc 100 mV tak więc myślę że w niedługim czasie w naszym kraju tez ta moc będzie dozwolona. Sanwa ma 90 mW.

Załączam link z ustawą: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2007/0972.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki zapis w instrukcji Sanwy

,,Do not fly aircraft in the vicinity of areas in which wireless LANs are being used. Also, do not operate the transmitter anywhere near cell phones or other devices that generate radio waves, etc. This can have adverse effects such as shortening the coverage distance of the aircraft."

Podobnego nie znalazłem np. instrukcji Futaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki zapis w instrukcji Sanwy

,,Do not fly aircraft in the vicinity of areas in which wireless LANs are being used. Also, do not operate the transmitter anywhere near cell phones or other devices that generate radio waves, etc. This can have adverse effects such as shortening the coverage distance of the aircraft."

Podobnego nie znalazłem np. instrukcji Futaby.

 

Prawidłowo w każdej instrukcji powinien być taki zapis informujący o tym że nie można korzystać z nadajników radiowych w pobliżu zabudowań, stacji nadawczych telefonii komórkowej i sieci radiowych LAN i WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem na forum informacji że ktoś testował sprzęt będąc w zasięgu pracy sieci Lan.

A co do WIFI to Diem testował swoją aparaturę będąc w zasięgu kilku sieci WIFI i wszystko było OK.

Według mnie to latanie w takich miejscach zwiększa ryzyko wystąpienia problemów ale tylko zwiększa a nie je całkowicie uniemożliwia.

Zresztą mając tylko nadajnik w ręku jak sprawdzić że jesteśmy w takim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak myślę ale jak przeczytałem ,,Do not fly" to zrozumiałem że koniec z fly w zasięgu takich sieci :D

 

Przecież i tak lata się na lotniskach albo na łąkach z dala od zabudowań żeby przypadkowo nie wyrządzić komuś krzywd. A w takich jedynie można zobaczyć masz telefonii komórkowej ale to inne częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wireless LANs to to samo co WiFi ( sieć komputerowa radiowa 2,4 GHz). Samo LAN oznacza najprościej mówiąc najczęściej sieć komputerową wykonaną na kablu miedzianym. aparatura działa w zasięgu WiFi jak i przy kuchence mikrofalowej ( jak by ktoś latał w kuchni) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miejsce gdzie latam znajduje się 0k. 4km od wieży przekaźnikowej RTV, na ktorej są również przekaźniki GSM, być może anteny od bezprzewodowego internetu i czort wie co jeszcze. Masz w Górze k/Śremu woj. wielkopolskie, pow. śremski ma wysokość 287m. Latałem w zeszłym sezonie na FM 35MHz i zero jakichkolwiek zakłóceń. A nak będzie na 2,4GHz? To się zobaczy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3ra_(powiat_%C5%9Bremski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wireless LANs to to samo co WiFi ( sieć komputerowa radiowa 2,4 GHz). Samo LAN oznacza najprościej mówiąc najczęściej sieć komputerową wykonaną na kablu miedzianym. aparatura działa w zasięgu WiFi jak i przy kuchence mikrofalowej ( jak by ktoś latał w kuchni) :lol:

 

Raczej latanie w kuchni jest nie możliwe, ale na forum już nic mnie nie zdziwi jak ktoś napisze że lata Kataną z kuchni do pokoju przez łazienkę i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.