Skocz do zawartości

Tiger Moth - makieta.


MareX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pisałem że w tym tygodniu zrobię wszystkie cztery połówki płatów,ale się przeliczyłem.Jest to jednak makieta i klejenie wolniej idzie.Fotki płata po zmontowaniu muszę robić w salonie, gdyz nie mieści się w modelarni, tak to na dzien dzisiejszy wygląda.

 

POZDRAWIAM HENRYK S.

 

 

tigermoth078hl2.jpg

tigermoth079st1.jpg

tigermoth081kp0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić dolne skrzydła ale bez mocowania serw. Na planie mam tradycyine mocowanie popychaczy,orginałma ma obrotowe i muszę to zmienic. Górne płaty na planie nie mają slotów, tez będe robił sloty gdyż ma je orginał.Dzisiaj wziołem się za klejenie kadłuba i tak to na dzien dzisiejszy wygląda:

tigermoth106jw0.jpg

tigermoth103fn6.jpg

tigermoth101nq9.jpg

tigermoth102ng1.jpg

Napęd lotek w orginale.

pajper073db8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No MARKU S. zrobiłeś mnie w balona.

Obiechałem wszystkie sklepy i nie znalazłem tych specjalnych prentów modelarskich, wielokrotnego użytku.

Widziałem coś podobnego pytałem się sprzedawcy czy to są pręty modelarskie do montazu kadłuba,wszystcy odpowiadali nie.

Wróciłem do domu i wziołem się za montaż kadłuba moim sposobem,tak to wyglądało.

 

POZDRAWIAM! HENRYK S.

 

 

tigermoth110jj4.jpg

tigermoth113is7.jpg

tigermoth116ga9.jpg

tigermoth124il2.jpg

tigermoth125ar8.jpg

tigermoth126vh6.jpg

Teraz dwie fotki MARKU S. kadłub robiony moim sposobem tak jak Ci tumaczyłem i wyszedł krzywo 0,5mm nie widać tego na kontowniku,ale mierzyłem suwmiarką.

tigermoth121lz7.jpg

tigermoth122ph6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "spmwu" /ci, co używaja skrótów wiedzą o co biega :) / Heniu, to trzeba wiedzieć , gdzie szukać! Już w biblii było powiedziane: "szukajcie, a będzie wam odpuszczone" czy jakoś tak :wink:

Po drugie, dlaczego mnie tak katujesz tą swoją zegarmistrzowska dokładnością? Cużem Ci takiego uczynił? Przecież nie ja będę zasiadał w tej komisji sędziowskiej oceniającej Twoją makietę TM-a.../ dla Pawełka: te 0,5 mm dla sędziów może duuużo znaczyć/.

Po trzecie wreszcie, gdzieżeś to Waszmość zakupił tę sprytną poziomicę, że o kątowniku nie wspomnę? No i na koniec Heniu - czasu nie marnujesz, a robota , jak zwykle, w rękach Ci sie pali :D

PS. Z tym napędem lotek wg oryginału, chyba nie powinno być wiekszego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj Heniu, że nie możesz odszyfrować tego skrótu. To przecież "specjalne pręty modelarskie wielokrotnego użytku" :D

Co do cytowanej biblii, to od tego też expertem nie jestem, ale mamy księdza na forum /bardzo ładnego szybolka zmajstrował.../, więc może on autorytatywnie się wypowie, jak tam w tej Księdze było... Moim zdaniem, jak sie pilnie szuka, to na pewno odpuszczone nam to będzie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.