Skocz do zawartości

Powrót do młodych lat RWD 5


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skrzydła oklejone ,stery też ,w tzw międzyczasie powstał "wycinaczek z laubzegi" szkielet Ulti ,remont po małym kreciku mojego "Kratka",remont a właściwie przefoliowanie Hai,a , przezbrojenie Starlinga a biedna RWD na półce :oops: Chyba musi "dojrzeć"

No tak zacząłem dużego Hai,a 2 m :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam i podziwiam model. Śledzę wszystkie relacje z budowy i nasunęła mi się taka wątpliwość. Jak to jest z kątami natarcia w tym modelu. W opisie do planów czytamy: profil u nasady Clark Y 14,5%, kąt nastawienia 0 stopni; profil na końcu Clark Y 8%, kąt – 2,5 stopnia, statecznik poziomy NACA0009, kąt 3 stopnie. A na planach dolna krawędź profilu u nasady jest równoległa do osi poziomej więc cięciwa jest pod kątem ok. 4 stopnie, statecznik poziomy 0 stopni. Na zdjęciach i rysunkach oryginału profil centropłata jest bardzo gruby, coś jak Clark 18% a jego dolna krawędź nie jest linią prostą. Jeżeli ten temat był gdzieś wałkowany to proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawialem. Ale doszedlem do wniosku ze chyba ktos pomylil sie przy wykonywaniu opisu. No bo skoro kat natarcia jest mierozny miedzy cieciwa profilu a osia samolotu to w tym przypadku kat natarcia profilu CLARK-Y przy kadlubie nie rowna sie 0. JA zakladam ze ten kto pisal opis to mial dobre intencje, tylko ze zamiast mierzyc kat natarcia miedzy cieciwa profilu a osia platowca wyznaczyl omylkowo kat natarcia miedzy spodem profilu (ktory jest plaski) a osia samolotu. (podkreslam - zakladam). Ale tez, jezeli gdzies ten temat byl poruszany - chetnie doczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.