Skocz do zawartości

Zdjęcie

Morane-Saulnier

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
77 odpowiedzi w tym temacie

#21 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 961 postów

Napisano 11 kwiecień 2009 - 20:00

a te podobno sa baaardzo skuteczne

oj tak, aż za bardzo :mrgreen:
co do wychyleń to zrobiłem tak na oko latać się da problem zrobił się dopiero wtedy gdy zachciało mi się sprawdzać zwrotność m-s. a zmiana na tradycyjne podyktowana jest raczej przez zastosowanie modelu do walki, przy zdezreniu z ziemią wygiął się drut łączący obie połówki sterów, prostowanie jest dość problematyczne, może dałem za mięki drut (sprycha rowerowa 2mm)

#22 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3106 postów

Napisano 11 kwiecień 2009 - 19:51

Możesz podać jakie masz zakresy wychyleń sW? W Pfalz'u mam tez płytowe, a te podobno sa baaardzo skuteczne.

#23 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 961 postów

Napisano 11 kwiecień 2009 - 19:26

no i stało się :D dziś m-s posmakował latania, co prawda nie jest jeszcze skończony, ale chęć wypróbowania go w locie była tak wielka, że mimo braku olinowania i prowizorycznego zamknięcia górnej części kadłuba, tam gdzie siedzą piloci, oblot się odbył

Dołączona grafika

wrażenia z lotu? model ma potencjał, aczkolwiek dzisiaj nie miałem okazji zbyt długo nim polatać, bo chciałem wypróbować skuteczność SW (płytowego - wersja bojowa raczej będzie miała tradycyjny układ) troche przesadziłem troche z wychyleniem :oops: :mrgreen: i w zasadzie nie była to pętla ale salto w tył no i skończyło się korkiem a że nie było wysoko tak z 10 m to po dwóch moze 3 zwitkach zakończyłem lot lądowaniem :mrgreen: przy okazji wypróbowana została dzielność konstrukcji egzamin zdany na 5 :lol: poza małymi obtarciami naskórka przy wypinaniu skrzydeł model bez szwanku.

#24 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3106 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 22:46

Specjalnie poszedłem do kolegi do sklepu by sprawdzić ten Solarfilm Creme Polyester - tak jak pisałem jest matowy i nie przeswitujący. Tak więc nie wiem co za dziwactwo posiadasz :?: :!:

#25 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 961 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 22:18

obiecałem Jankowi, że wstawie jakieś foto z postępów w budowie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

postępy niestety niewielkie :( a co najgorsza czeka mnie oklejanie tym wstrętnym solarfilmem skrzydeł :evil:

#26 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3106 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 17:57

Teraz to i ja pogubiem się w oznaczeniu kremowa czy antyk. Moja to chyba właśnie kremowa. W każdym bądź razie gdy przyłożysz ją do balsy to całkowicie ją kryje. Ale gdy "płótno" Solartex Antiqe przyłożę do balsy to widać nawet strukture balsy - znaczy jej włókna.

#27 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 961 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 17:07

no to chyba już wiem Irek mówi o tym: http://riku.pl/#product_cat:340|2554 a ja kupiłem niestety to: http://riku.pl/#product_cat:331|2502 :(

#28 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3106 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 16:53

Janek - mówimy o solarfilmie a nie o "płótnie" i ten solarfilm antyk jest właśnie matowy, gładki i nieprześwitujący. Ale antyk "płótno" jest bardzo przeswitujące. Podaję dwa ujęcia Solarfilm Antique;
Dołączona grafika
i na dworzu;
Dołączona grafika

#29 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 14:11

ale antik jest chyba o fakturze płótna a tu chodziło o gładź

#30 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3106 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 13:09

a prześwituje lepiej niż solartex

Dwa modele pokryłem solarfilmem antique, jest tak matowy że nawet pod światło nic nie prześwituje :!:

#31 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 12:31

hehe, trzeba sprzęt twardo ubijać do końca
:wink:

#32 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 961 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 12:17

(chociaż ostatnio nie podjęliście walki )

moja psychika była w rozsypce po kraszu IŁ-em :evil: :cry: :? :shock: , no i mój ANIOŁ STRÓŻ (żona) wzywał do odwrotu :mrgreen:

#33 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 12:11

Spokojnie, nie musisz go tak upiększać zwłaszcza że
1. to prototyp
2. walki o obronę Kalwarii są dość intensywne jeśli chodzi o wióry ;) (chociaż ostatnio nie podjęliście walki :| )

#34 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 961 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 11:39

zamknę kadłub od dołu i go okleje (wstrętnym solarfilmem :( , oklejałem już solartexem, oracoverem, poliestrem, ale takiej załamki jak przy solarfilmie jeszcze nie miałem, myślałem że przynajmniej nie będzie prześwitywał :evil: a prześwituje lepiej niż solartex, w następnym spróbuje matowym poliestrem) to wtedy będę mógł przymocować SW i SK

#35 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 11:31

Kółka klasa (reszta też), będę ubiegał się o parę.
Dorób do niego SK to będzie można się lepiej delektować wstępnymi przymiarkami.

#36 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 961 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 10:09

tak jak pisałem tempo mam mizerne, udało mi się powyginać wstępnie podwozie, mocowanie zrobiłem w stylu kombat czyli kołki i guma, brakuje jeszcze paru drutów

Dołączona grafika

no i kółka własnej produkcji :D może trosze za wąskie, następne będą troche szersze no i spróbuje zrobić stożkowe felgi :D

Dołączona grafika

#37 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 961 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 11:59

z pionowym dałem sobie spokój, będzie patent tak jak u Marka, dziś może uda mi się skończyć skrzydełko :D

miałem sończyć skrzydło :( ale się nie udało, za to zrobiłem póleczki na serwa :D w sumie jestem zadowolony, bo udało mi się zmieścić z serwami przed SC, jest i zong :evil: dziś rano musiałem je wyklejać, bo zamocowałem je za wysoko, chciałem żeby serwa nie zawadzały o zbiornik ale zrobiłem tak, że bowdeny zawadzały o wręgę :? się poprawi ;D , tak to już jest z prototypami i brakiem rysunków i robieniem z głowy :oops: :D

żeby powalczyć z przodem (łożem, osłoną silnika), muszę wyjąć silnik z Ballili na przymiarki, a być może będe chciał nią w sobotę polatać

Dołączona grafika

no i skrzydło w zasadzie skończone tyle że nie oklejone, z tym poczekam jednak do ostatecznego montażu

Dołączona grafika

jakoś mi ta robota idzie jak krew z nosa :(

#38 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 08:05

Płytowy sobie odpuść, szkoda się na razie bawić. Zrób coś takiego jak u Marka w Nieuporcie.

BTW w sobote jakieś loty? Można bardziej relaksowe (jeszcze nie naprawiłem zabawek z zeszłego tyg)

#39 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 961 postów

Napisano 25 marzec 2009 - 23:55

Jednak mnie zawstydziliście i postanowiłem już w prototypie poprawić nidociągnięcia na pierwszy ogień poszła wysokość, w sumie nawet łatwiej mi będzie taki zamontować

Dołączona grafika

kierunek też poprawię tylko jeszcze nie wiem czy zrobię płytowy czy z częścią stałą ale już bez tej płetwy z przodu

#40 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 961 postów

Napisano 25 marzec 2009 - 12:42

no dobra to prototyp, jak będzie zadawalająco latał to w serii poprawię wszystkie niedociągnięcia :D