Skocz do zawartości

Zdjęcie

Morane-Saulnier

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
77 odpowiedzi w tym temacie

#41 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 2969 postów

Napisano 25 March 2009 - 11:54

te stery takie mikre w stosunku do skrzydła.

Wszystko jest zgodne z zasadami. Im dłuższy kadłub - czyli im dalej od skrzydła statecznik poziomy tym jest on mniejszej powierzchni;
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#42 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 25 March 2009 - 10:15

te mniejsze są chyba bardziej bajeranckie, ale mogą wpłynąć na stateczność.
Chociaż po moich ostatnich doświadczeniach z Łaggiem statecznik pionowy jest zbędny :mrgreen:

#43 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 878 postów

Napisano 25 March 2009 - 09:54

stery jakieś inne niż w oryginale (kształt)?

zgadza się ale istniała wersja z dodatkowym (przedłużeniem) steru kierunku, no i pomyślałem sobie, że nie zaszkodzi dać więcej powierzchni bo i tak te stery takie mikre w stosunku do skrzydła.

kształt oryginalnego steru kierunku mam zaniar osiągnąć przez malowanie, ale jak się nie podoba to zmienie :D

#44 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 25 March 2009 - 08:08

fiu fiu niezły bombowiec, stery jakieś inne niż w oryginale (kształt)?
Trochę straszno widząc ten balsowy kadłub.

#45 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 878 postów

Napisano 24 March 2009 - 23:45

ogólna koncepcja wygląda tak

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#46 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 24 March 2009 - 15:48

No już nie przesadzaj, Twoje modele to i tak francja-elegancja w porównaniu z moimi.

Liczyłem co prawda że zrobimy wspólną obloto-razwiedkę bajom nowych maszyn (czyli Twój Morane vs mój Oeffag) no ale skoro na weekend miałbyś to nie mam najmniejszych szans zrobić..

#47 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 878 postów

Napisano 24 March 2009 - 14:25

no dobra przyznam się patrząc na relacje z budowy niektórych modeli, staranność jaką w nią wkładają wykonawcy, czystość montażu itp postanowiłem się nie chwalić swoim talentem i raczej zacznę publikować jak już nic nie będzie widać :mrgreen:

Gdybym miał więcej czasu to kto wie, może w ten weekend M-S wzbiłby się w niebo ale to raczej mało realne

#48 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 24 March 2009 - 14:16

heh no właśnie widzę że praca tajemna, ale skoro ujawniłeś już pomysł i plan to chyba wszystko wiadomo.
Pomysł jest najcenniejszy na tej wojnie.

#49 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 878 postów

Napisano 24 March 2009 - 13:45

no tak się zastanawiam, wróg nie śpi :mrgreen: myślałem aby utajnić dalsze prace, i dopiero po udanym oblocie się pochwalić.

kadłub z grubsza już gotowy, jeszcze nie zamknięty od dołu co by wygodniej popychacze poupychać, zakupiłem balsę na stateczniki i jak dzieci i małożonka pozwoli to może dziś je wykonam, przy okazji już widzę gdzie zrobiłem skuchę w konstukcji kadłuba :( no ale to prototyp w następnym się poprawię a co do fotek to nie ma co jeszcze pokazywać może jak dołącze do kadłuba stateczniki

#50 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 24 March 2009 - 13:22

Arek co z Moranem, puzzle chyba już masz do sklejenia?

Foty jakieś zapodawać!

#51 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 2969 postów

Napisano 12 March 2009 - 11:12

Zobacz na fotki mojego Pfalz E. To jest dokładnie to samo, jest nieprześwitująca oraz matowa. Kryje doskonale.

#52 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 878 postów

Napisano 12 March 2009 - 10:37

no właśnie chodzi mi o solarfilm antique, bo solartex drogi ciut i strasznie prześwituje, wcześniej szukałem oracoveru w tym kolorze i nie mogłem znaleźć.

#53 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 2969 postów

Napisano 12 March 2009 - 10:22

Taka jak twoja balila czy mój nieuport? moja to Solarfilm Antique czy jakoś tak.

#54 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 878 postów

Napisano 12 March 2009 - 10:19

narazie walczę ze skrzydłami, fotki wstawię jak bedą oklejone, bo mi się brzydko wyażurowały końcówki :oops: :mrgreen: jak narazie ciężko je widzę :D masa przyrasta błyskawicznie (troche mi się twarda balsa trafiła na natarcie, drżyjcie inne skrzydła :twisted: )

A może jakaś porada do lotek jakie zrobić, będą zaczynać się jakieś 12 cm od końca skrzydła (wszystko przez końcówkę, jak prototyp się sprawdzi to później będe robić rdzeń długości połówki i wycinał kształt końcówki tak ja w Ballili, troche mniej elegancko ale bardziej praktyczne) lepiej węższe i dłuższe czy krótsze i szersze

przygotowałem sobie szablony do sterów, powiększyłem je troche zrobie je dzielone

cały czas kombinuje z przodem kadłuba jak zmieścić silnik :?: :idea: , pewnie wydłużę troche tą część z osłoną silnika

#55 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 12 March 2009 - 09:22

ech ten wyścig zbrojeń..! :)

Daj jakieś fotki z postępów jak są.

pozdro

#56 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 878 postów

Napisano 12 March 2009 - 09:00

dzięki jest.
wyjdzie o połowe taniej niż solartexem no i gładka powierzchnia :mrgreen: będzie demon prędkości :mrgreen: :mrgreen:

#57 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 12 March 2009 - 08:47

W riku zobacz, może coś mają. Jakbyś zamawiał to przez stronę - taniej.
http://riku.pl/#category:331

#58 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 878 postów

Napisano 12 March 2009 - 08:14

a może ktoś wie gdzie można kupić folię w kolorze beżowym albo jakimś zbliżonym,
chodzi mi o zwykłą błyszczącą folię, nie oratex czy solartex

#59 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 2969 postów

Napisano 11 March 2009 - 18:12

Ja raczej nie będę kombatantem - no chyba, że sprawy z przedszkola wypłyną na światło dzienne ale to inna je bajka :mrgreen: Parasol austro-węgierski to raczej był pomysł dla Ciebie. Jednak Francuz będzie znacznie łatwiejszy do wykonania. Przeglądałem własnie monografię M-S L nie ma tam nic ciekawego poza przekrojem kadłuba ale to raczej nie potrzebne ci do budowy.
A może by tak też parasol ale Fokker D.VIII? To byłby już rasowy mysliwiec zwany latającą żyletą :!:

#60 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 878 postów

Napisano 11 March 2009 - 13:45

no i po co ruszać głową jak wszystko już wymyślone :mrgreen:

a co do austro-węgra posiadasz silnik 26 4t :?:

Ja wiem że niektórzy walki uznają za barbarzyństwo, ale jak raz się spróbuje to nie można doczekać się na następny. Latanie takim modelem z przeciwnikiem lub lepiej przeciwnikami to jest to.

Irek buduj i zapraszamy na wojnę :D