Skocz do zawartości

Yak pod DA85-której firmy model wybrać?


Harman99

Ktory YAK  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory YAK

    • Pilot RC
      3
    • OMP
      1
    • Aeroworks
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupic now model pod DA85. Extra juz mam dlatego postanowilem kupic jakiegos Yaka. I tu jest problem,ktorego? Zawsze meczyl mnie Yak od Aeroworks, ale od kad na rynku pojawily sie nowe modele, znalazl sie tez problem wyboru. A wiec te ktore mnie interesuja to Aeroworks yak, Pilot RC yak 33%, i OMP yak 55. Te dwa ostatnie jeszcze na rynek nie wyszly ale chcialbym wiedziec co o nich myslicie i ktorego wy byscie wybrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bierz Yaka 55 z composite ARF 2.6m DA 85 ma dużo mocy i bedzie z zapasem poczytaj http://www.wieslawchmielewski.com/pl-13-yak_55sp.html

 

skopiowane ze strony

 

Nie lubię, jak mi stoi w garażu nieoblatany model - i wczoraj właśnie nadarzyła się okazja pogodowa. Świetnie warunki na pierwszy oblot i docieranie silnika w locie.

Ten silnik to jest "Zabójcza broń 8", jest niesamowity. Normalny lot 1/4 gazu, figury pionowe 1/3 gazu. Na połówce gazu robi w pionie 3 snapy pod rząd. Będzie lepiej jak się dotrze. Jeszcze nie miałem takiego modelu który miałby taki stosunek mocy do wagi. Jest to niezła zabawka szczególnie do free stylu lata jak deproniak. W drugim locie rolling harrier był 1,5 metra nad ziemią. Bardzo łatwy i przyjemny w lataniu. Na pewno będzie gorzej przy wietrznej pogodzie ze względu na małą wagę modelu.

Teraz trzeba wprowadzić poprawki - drobna korekta zamocowania silnika, wytłumienie drgań kabinki i odpowiednie programowanie nadajnika i w górę.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że podwozie w Yaku o którym pisze Radek to porażka , praktycznie nie ma żadnej amortyzacji , a przy zbyt twardym lądowaniu wyłamuje się mocowanie podwozia wewnątrz kadłuba i sam kadłub dość mocno się uszkadza , model ten nie wybacza błędów przy lądowaniu , właściwości lotne świetne , tylko to nieszczęsne podwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może QQ 101" ? na FG ma dobre opinie, solidnie wykonany i ładny wg mnie ;]

 

a w chief aircraft dostępny za 650$ :D

 

choć i tak z własnego doświadczenia polecam yaka 110" z extreme flight. Na FG było kilka na 85ki z rurą rezo greeves'a i podobno super. Model ma wymiary jak 150cc i waży jak przystało na klase 85/100cc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z composite arf mam juz extre 2.3 i teraz chcialbym cos z "drewna" a po drugie, to sa jak zawsze koszta :twisted: , model chcialbym kupic do $1000 plus wysylka a z comp arf za sam model $1300-1600 plus wysylka :crazy: . Wiem ze ten model jest wspanialy, widzialem go juz wiele razy w akcji ale jak narazie go nie kupie, moze kiedys pozniej. ;Dduzo ludzi z FG wlasnie proponuje mi tego yak od extreme flight i to moze na niego sie z kusze, poczekam jeszcze na opinie innych forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.