Skocz do zawartości

Zdjęcie

rakieta z depronu

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tofik

Tofik
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 05 September 2010 - 11:28

DZieki bardzo za odpowiedz :)

#2 Callab

Callab
  • Modelarz
  • 642 postów

Napisano 04 September 2010 - 07:44

Środek parcia można wyznaczyć wycinając z tektury rzut boczny rakiety i znajdując środek ciężkości tego rzutu. Środek ciężkości rzutu bocznego będzie środkiem parcia rakiety. Albo nic nie wycinać, tylko narysować i policzyć.

#3 Leszek_K

Leszek_K
  • Modelarz
  • 146 postów

Napisano 04 September 2010 - 05:57

Rzuc te rakiete jakbys oszczepem rzucal, oczywiscie z silnikiem w srodku. Jezli leci dobrze - nie ma problemu. Jezli zaczyna koziolkowac - dowazyc nos trzeba. Proste. Chyba ze masz zamiar w jakis sposob srodek parcia wyznaczyc - SC powinno byc przed srodkiem parcia.

#4 Tofik

Tofik
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 31 July 2010 - 17:31

Dzieki za odp. i mam pytanie jak powinna byc wywarzona?? gdzie jest SC??

#5 GośćAnonymous_*

GośćAnonymous_*
  • Guests

Napisano 31 July 2010 - 11:05

Pewnie nie była wyważona. Miałem raz taką sytuację, jednak moja rakieta zaczęła sadzić fikołki gdzieś na 2 - 3 metrach nad ziemią od razu po starcie, po czym może po 30 saltach odleciała jeszcze kilkanaście metrów i spadła.

#6 Tofik

Tofik
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 31 July 2010 - 10:24

Próbowałem robic rakiete z depronu i DA sie ja zrobic.
Na rurkę srednicy 2,5cm nawinąlem pasek depronu szerokosci 4cm i grubości 3mm pod kątem ok 45%. Całosc posmarowałem cienką warstwą kleju polimerowego i owinąlem jedną warstwą papieru. Korpus wyszedł dosc sztywny. Stateczniki z depronu 3 mm. Silnik owiniety papierem i włozony na wcisk.

Podczas startu rakieta wyleciała na ok 30 m a nastepnie zaczeła sie obracać. Kiedy spadła na ziemię srodek korpusu powyzej silnika był troche przypalony(pewnie przez ładunek wyrzucający spadochron).
Jesli sie uda wrzyce zdjecia i film z lotów :)

Mam jedno pytanie: dlaczego rakieta sie obracała podczas pracu silnika??

#7 krzysiek w

krzysiek w
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 13 April 2010 - 18:21

Rakieta to względne pojęcie.
Cynek napisal ze używa silników E o impulscie startowym 35N. Jednowarstwowa papierowa by sie pomieła. Materiały trzeba dobierac do masy i użytego silnika

#8 GośćAnonymous_*

GośćAnonymous_*
  • Guests

Napisano 12 April 2010 - 16:01

Ja zrobiłem kiedyś rakietę z rury od odkurzacza. Poszła aż miło, ale nie wiedziałem o czymś takim jak wyważanie, więc lot był ciekawie niebezpieczny.

#9 cymek95

cymek95
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 12 April 2010 - 15:42

Nie da się. Nie warto. rakiety robi się z zwiniętego papieru.

Nie piszcie proszę głupot.

Nie pisze głupot, skoro latają to sie da.

#10 madrian

madrian
  • Modelarz
  • 1771 postów

Napisano 11 April 2010 - 20:30

Skoro już odkopaliśmy temat z przed roku. :wink:
Papier zapala się przy ok. 200*C, a Depron topi się przy ok. 120*C. Jak by nie patrzeć, to dobre 80*C. To może mieć znaczenie. :)

#11 samolocik

samolocik
  • Modelarz
  • 1279 postów

Napisano 11 April 2010 - 16:14

Dawniej, jak nie można było kupić w zasadzie niczego to zwijałem kadłuby do rakiet z 3 warstw cienkiego, gładkiego papieru pakowego na bateryjkach AA. papier był smarowany klejem "guma arabska" lub rozpuszczoną w wodzie żywicą z drzewa owocowego. Ostatnie 7mm zwijanego papieru smarowałem wikolem, żeby się rurka nie rozkleiła przed wyschnięciem. Żywica, czy też klej "guma arabska" po wyschnięciu jest sztywna i krucha, więc całkiem dobrze usztywniały konstrukcję. Lotki i głowica ze zdobycznej balsy. Na szczęście do rakiet nie trzeba balsy zbyt wiele, w zasadzie ścinki od kogoś kto robi samoloty. Rakiety startowały na niedużych zawodach. Taniej już chyba nie można :shock:

#12 baxter12

baxter12
  • Modelarz
  • 18 postów

Napisano 11 April 2010 - 15:17

Nie da się. Nie warto. rakiety robi się z zwiniętego papieru.

Nie piszcie proszę głupot.

#13 cymek95

cymek95
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 11 April 2010 - 15:07

jeszcze zależy jakiej wielkości rakieta...
ja większośc robie ze zwiniętych kartek z bloku technicznego, i latają tak wysoko ze wyżej nie potrzeba bo i tak nie widać (ok.600 m),
mam metrową rakiete, która zrobiłem z rurki po kalce technicznej dla architektów...jest do zwój tektury grubej na 5mm, silnik to czterdziestka (e35-5)

#14 Artemis3

Artemis3
  • Modelarz
  • 10 postów

Napisano 13 April 2009 - 21:06

Dajcie spokój z takim tematem bo to podbiega pod farse a nie pod modelarstwo...

#15 krzysiek w

krzysiek w
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 13 April 2009 - 08:01

Jak juz model ma miec powiazanie z rurka po foli to jedyne rozsadne rozwiazanie jakie mi przychodzi to wykozystanie go jako szablonu na korpus i zwinac korpus z jednej warstwy papieru.

#16 TEQ

TEQ
  • Modelarz
  • 18 postów

Napisano 13 April 2009 - 08:00

Jeżeli potrzebujesz zabawki do lotów przed blokiem to tak :wink: Ale nie spodziewaj się dużych wysokość.

#17 Shin

Shin
  • Modelarz
  • 5 postów

Napisano 12 April 2009 - 20:01

A jeżeli chcesz robić sam to najlepiej zrób z rurki po folii aluminiowej ;)

#18 Łukasz K.

Łukasz K.
  • Modelarz
  • 296 postów

Napisano 17 March 2009 - 20:39

to lepiej sie oplaca za 2 dyszki kupic prawie gotowa:D no ale coz hehe dzieki za odp

#19 madrian

madrian
  • Modelarz
  • 1771 postów

Napisano 16 March 2009 - 01:33

Dać, to się da ;) Ale lotów to nią za wiele nie odbędziesz. :devil:

#20 krzysiek w

krzysiek w
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 15 March 2009 - 21:03

Ja sadze ze depron sie moze stopic. Silniki sie nagrzewaja do naprawde wysokich temperatur. 3minuty po wypaleniu silnik jest nie do utrzymania w palcach