Skocz do zawartości

B17G Flying Fortress (KIT Guillows)


Rekomendowane odpowiedzi

Od ostatniego razu przybyły lotki, gondole silniczków i inna szmata na stołku.

forteca14.JPG

 

W tej chwili już prawie koniec z "drewnianą" robotą.

Prawie, bo pozostało to najtrudniejsze: przeprowadzenie kabli, mocowanie sprzętu i porobienie klapek do w miarę swobodnego do niego dojścia.

Również zmienułem zdanie co do napędu.

Będą 4 silniczki bezszczotkowe o wadze 25g każdy: http://www.himodel.com/en/rc_hobby/electric_2136.php , oraz 4 regulatory 10A po 10g wagi: http://www.himodel.com/en/rc_hobby/electric_489.php .

Żeby było lekko, to do zasilania dam gołe druty w emalii.

To co na zdjęciu waży 225g, ale same obudowy gondol to 50g, a jeszcze zostaje całe mnóstwo wytłaczanych "ozdób".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Powoli klecę ten modelik.

Zrobiłem już instalację elektryczną i dosyć swobodny dostęp do wnętrza kadłuba od góry.

Nie mam jeszcze tych silniczków, ale mogę już coś przewidywać co do wagi.

Model na gotowo, ale bez akumulatora wyjdzie około 600g (w tym prawie 100g różnych elementów wytłaczanych).

Zakładam, że akumulator będzie ważył max 150g, to obc. pow. nośnej będzie na poziomie 50g/dm2 (model jest mały i ma tylko 15dm2 powierzchni).

Takie obc. ma mój Mosquito, więc ten też powinien podobnie latać.

 

Ponieważ jest szansa, że może niedługo zacznę już oklejanie, to ostatnie fotki dziury w kadłubie i wnętrza skrzydełek.

forteca15.JPG

forteca16.JPG

 

Jest i kapitan (tu w miejscu górnego strzelca)

Troszkę przyduży, ale dam tylko 4 takich pilotów zamiast 10 :lol:

forteca17.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu ich odpalić, ale to chiński towar, więc powinno wszystko być ok :lol:

A co do "usługowego" zamawiania... pytałem kilku zainteresowanych osób, ale oczywiście mogłem o kimś zapomnieć :?

W tym miesiącu kupowałem tam już 4x :shock:

Na razie chyba będzie przerwa.

Polecam samodzielne sprawdzenie tego sklepu :D:D:D

Od kiedy można płacić kartą jest to naprawdę prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubercie! A czy ten "mierniczek" też dotarł? Może go "objawisz"?

Marku, tamto z USA wogóle nie doszło - były 4 paczki (3 są już dawno u Ciebie :lol: ), a na tą czwartą kazali mi jeszcze czekać :?

Te silniczki są z Chin, więc na pewno tych szczotkowych, co nie doszły już nie zastosuję.

Ale mierniczka byłoby szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wolną chwilkę i wczoraj wieczorem polutowałem ten chiński towar.

 

Ponieważ są to 4 komplety, więc mogłem sprawdzić powtarzalność wykonania.

Otóż wszystkie regulatory i silniczki miały na oko tak samo wyprowadzone przewody (chodzi o kolor ).

To już spory plus.

A jeszcze okazało się, że po połączeniu odpowiednich kolorków regulatora i silniczka kierunek obrotów jest prawidłowy (dla układu klasycznego) :shock:

 

Na razie bardzo orientacyjnie zmierzyłem max prąd na śmigle 7x3,5 (7035 GWS) i wynosi on odpowiednio 3,2A dla 2 lipoli i 7A dla 3lipoli.

Prawdopodobnie docelowo będą śmigła 6030, lub 6035 (wycięte z 7035), ale to dopiero po pomiarach ciąg/prąd.

 

Edit:

Dane z pomiarów tego silniczka:

Przy zasilaniu z 3 lipoli

- 6050 270g 8,5A

- 7035 340g 6,9A

- 7060 300g 10A (silnik momentalnie się grzeje, a to jeszcze niepełne obroty)

- 6,2x3,5 (przycięte z 7035) 290g 6,1A

 

Zasilanie z 2 lipoli

- 6050 160g 5,1A

- 7035 180g 4,1A

- 7060 200g 7,1A

- 6,2x3,5 160g 3,6A

 

Tak jak przewidywałem do tego modelu powinno być odpowiedniejsze coś około 5,5x3,5 na 3 lipolki (czyli np jeszcze bardziej przycięte 7035 GWSa).

Ciąg byłby teoretycznie 220g, prąd około 5A i spora prędkość strumienia zaśmigłowego (prawie 80km/h).

 

Jeżeli przyjąłbym taki pobór prądu (statyczny), to lipolki 3S 1050mAh 20C o wadze 92g powinny wystarczyć dla 4 silniczków http://rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=137_147&products_id=972

Żeby mieć troszkę zapasu lepsze byłyby np 3S 1300mAh 20C o wadze około 115g http://www.himodel.com/en/rc_hobby/electric_585.php

 

Edit2:

Ciąg na przyciętych śmigłach 7035 wynosi:

145mmx3,5" 5,5A 250g

140mmx3,5" 5,3A 240g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaczynają się drobne komplikacje.

 

Niedawno okleiłem skrzydła i kolejny raz dopasowywałem gondole silników.

Starałem się wszystko przewidzieć i jak najwięcej zrobić przed montażem w całość.

Teraz już gondole są wklejone i nie da rady nic zmienić.

A okazało się że jest niesamowicie ciasno, mam problem z pomieszczeniem regulatorów, a szczególnie ich kabelków.

Dobrze, że postanowiłem przykręcić silniki na drewnowkręty, bo na śrubki z nakrętkami byłoby bardzo trudno.

 

Tak to wygląda teraz (na tle nierozpoczętych jeszcze zestawów :evil: ):

 

forteca19.JPG

 

forteca20.JPG

 

W sumie powoli dochodzę do wniosku, że ten mały model jest dla mnie bardziej pracochłonny, niż gdyby był sporo większy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż , nie tylko ja mam problem z nadmiarem pomysłów, chociaż muszę przyznac , że ten jest OSZAŁAMIJĄCY . Apetyt rośnie w miarę jedzenia, Hubert jest tego jaskrawym przykładem , tylko że jak tak będziemy (Hubert i jemu podobni ) do naszego hobby podchodzic to nas w końcu zagnębi , a może jakiś mały wypadzik na bank trzeba będzie w przerwie zrobic :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.