Skocz do zawartości

Wicherek 25


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Tak - jestem chodzącą przetwórnią balsy :mrgreen: :jupi: Po dokończeniu Dromadera, pomiedzy przemysleniami o centropłacie bristol-c oraz cessną 182 rozpocząłem budowę wicherka w wersji 25 - elektro.

 

Narazie powstał sobie tylny statecznik.

 

Żeberka...

wi1.jpg

 

Krzidło...

wi2.jpg

 

wi3.jpg

 

Konstrukcja poziomego statecznika jest w 100% balsowa, zostanie pokryty od góry i dołu balsą 1mm, jesli sie uda to azurowaną ;)

 

Kadlub - balsa + sklejka. Sklejka będzie wzmacniała te części gdzie mocowane jest podwozie, zastrzały i mocowanie silnika.

 

Przewidywany napęd - prawdopodobnie TowerPro 2408-21 ;) - zobaczymy ile finalnie wyjdzie wagi modelu. Być może dam szansę PJS'owi 550 ? sie zobaczy.

 

Serwa - 2x conrad midiserwo, regielek tower pro, odb rex5. Oklejenie folią biała/czerwona/czarna/żółta.

Znając siebie dzisiaj pewnie dłubnę skrzydła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Ghandi, czy RadioZet nie potrzebuje elektryka z uprawnieniami na dźwig? Popracowal bym z obą i pomodelował fajna masz robote :0

 

:mrgreen: niestety nie slyszalem zeby kogos szukali ;)

 

nie mysl jednak ze ja w robocie nic innego nie robie jak dlubie modele ;) mam troche wolnego czasu - dlubie, nie mam wolnego - nie dlubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

po uuu hu hu hu dlugim czasie wicherek 25 ostatecznie powstał i to nie jako elektryk, ale jako spalina, więc chyba zmienia się kategoria wpisu. Dzisiaj prowizorycznie ( bo brakuje mi jeszcze tylko zastrzałów i gumy do skrzydel) poskładałem oklejony model do kupy.. no i wyszedl wielki knur jak 100 diablow :o

 

Na wlasne życzenie przedłużyłem mu nieco skrzydła tak, że na chwilę obecną ma jakies 170-180 cm rozpiętości.

 

Waga na dzień dzisiejszy (samolot + wyposażenie) to 1300-1400 gram. Początkowo chciałem zostawić w nim silnik ASP bodaj 15, ale kiedy poskladalem wszystko do kupy zaczął wydawać mi się ciut mały ten bzyczek silniczek...

 

Jak myślicie, spróbować z tym ASP 15 czy szukac juz czegos większego?

 

Wicherek z zalozenia ma służyć do spokojnego latania, ciut szybowania, głównie do nauki latania dla syna i dla mnie do luzikowych lotów.

 

(oczywiście po ulotnieniu wicherka wracam do spitfire'a, który czeka na mnie i macha skrzydełkami).

 

Zawsze mogę jutro rano zrobić test w polu :D i zobaczyć czy ASP sobie poradzi z tym klockiem... Pionowo w górę iść nie musi, ale warto byłoby aby się spokojnie wznosił, kto wie może czasem jakieś holowanie Easy Glidera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.