Skocz do zawartości

przerobienie zasilacza komputerowego (AT i ATX)


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witka!

 

W swoim zasilaczu zastosowałem patenty z tej strony. Troszkę zabawy z tym było ale warto.

Zasilacz z fotek Marcina jest następny w kolejce do przeróbki. Ten mały PR-ek w lewym dolnym rogu płytki służy do podnoszenia napięcia-bez żarówek, rezystorów itp.Trzeba tylko wyłączyć zabezpieczenie przetwornicy przed wzrostem napięcia. Zabezpieczenie to jest na nóżce 4 układu TL494 czy KA7500. Może jutro po pracy się za to wezmę.

 

Z zasilacza ATX można zrobić minimalnym kosztem fajowy zasilacz laboratoryjny. Regulowane napięcie od ok 3,5 do 20V i regulowane ograniczenie prądu od 1 do 15A.

Możliwe są dużo bardziej wyżyłowane osiągi ale wymaga to wprowadzania wielu zmian w konstrukcję zasilacza.

 

Polecam wszystkim zainteresowanie się tematyką przetwornic impulsowych. Z pozornych śmieci można w prosty sposób zrobić przydatne narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo ładnie pochwalam każdy sposób jest dobry o ile jest funkcjonalny.

Też bym wsadził foto swego zasilacza tylko nie wiem jak to zrobić właśnie go testuję wygląda trochę inaczej niż te wszystkie ponieważ ma z boku dorobiony mały panel w którym mam założony woltomierz i jeszcze czekam na dostawę amperomierza poza tym skorzystałem z opisu i schematu z tej strony http://www.stormdust.net/rc/pl/psu/intro.html .

Jak już kiedyś pisałem wykorzystałem do tego celu zasilacz ATX KY-400W który bez obciążenia daje 12.4V i po testach wyszedł bd. nie ma potrzeby obciążania 5V bo przy obciążeniu 5A i tak ma jeszcze 12.1 V więc chyba jest to w zupełności wystarczające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , ciekawe ile volt będzie miał mój zasilacz 300W na lini przy 5A ... :roll:

 

Policz pierwszą pochodną z krzywej obciążenia a wartość tę pomnóż przez zmierzone cos fi z pobieranego napięcia. Jak to razem scałkujesz to będziesz miał to o co pytasz - proste - nie ??

 

ps. jakie pytanie - taka odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , ciekawe ile volt będzie miał mój zasilacz 300W na lini przy 5A ... :roll:

 

A to tez zalezy czy ta linia bedzie narysowana blizej czy dalej tych 5A , no i oczywiscie w jakim bedzie kolorze - bo czarny mazak da kolor czarny a zielony mazak zielony - no chyba , ze linie narysujesz kredka ale wtedy nie gwarantuje , ze parametry lini beda izomorficzne .

 

To nastepna odpowiedz z serii jakie pytanie - taka odpowiedz :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie nieprzerobionego zasilacza obciążonego prądem 5A jest trudne do określenia. Mam zasilacz, który obciążony ok.1,5A wyłącza się ponieważ spadek napięcia jest dla niego zbyt duży!

Duże spadki napięć można zaobserwować na przewodach wyjściowych.Widywałem zasilacze o dużej wydajności z dwoma cieniutkimi przewodami. Przy prądzie ponad 10A spadki napięcia na takim kabelku odgrywają niebagatelną rolę. W swojej konstrukcji skręciłem po 3 przewody, które oryginalnie były wlutowane w zasilaczu. Planując ciągłą pracę zasilacza na maksymalnym obciążeniu dołożyłbym co najmniej po dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - widzę że tu takie zamierzone głupie pytanka nie są mile widziane :D

No pewnie że na to nie szukałem odpowiedzi bo to po prostu trzeba zmierzyć :D

 

Wypróbowałem owy zasilacz dziś - bez obciążenia na lini 12V jest ~11,8 V

A co ciekawe (od razu pisze że w poradniku tym jest żarówka 35W) że przy bardzo małym obciążeniu lini 5V (silniczek który napeweno nie ma więcej niż 1W) napięcie na lini 12V wzrosło do 12,15V :D

jandino - a po dwa kabelki do każdego gniazda lini 12V wystarczą do przewodzenia prądów do 7A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to więcej grzebania a po co to robić jak (chyba) można nie. Po za tym , mam jeszcze taką wątpliwość , tz , te 3 czy 4 kable wychodzą z różnych otworów/linii prądowych na płytce a jak wlutuję w jeden otwór a resztę wylutuję , to mogę przeciążyć tą linie przy większym prądzie (ścieżkę spalić). Zakładam że taki zasilacz nie będzie mi służył tylko do modelarstwa. Kiedyś mogę go potrzebować do czegoś innego co zaciągnie się prądem 12V i 15 A i co wtedy ? Chłopaki ale nie denerwujcie się,spokojnie - to są tylko rozmowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mogę go potrzebować do czegoś innego co zaciągnie się prądem 12V i 15 A i co wtedy ?

 

I co wtedy? - Jak to mówią Czesi - To se ne da Panie Havranek ...

 

Jeżeli znasz podstawy Elektrotechniki to wiesz że prąd jest wynikiem a nie tym co chcesz osiągnąć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.