Skocz do zawartości

Hummer czy Gazela... oto jest pytanie


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Myśle że gazela polata przy witerze na zboczu przy 6-12m/s , na moje przy 2m/s się nie utrzyma na żaglu.

 

Pytanie czy wylądujesz nią bezpiecznie. Wczoraj latałem 1,2m w twoich oklicach i powiem że tym modelem miałem problemy aby wylądować , a co dopiero taką krową.

 

Kup se lepiej na zbocze 1,5m od Blejzyka czy z arthobby. Bo na moje dużego na zboczu rozbijesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk widziałem na oczy modele w locie od 1m do 4,6m (szybowiec). Znam też warunki zboczowe w okolicach Elektriego. Lądowania na tch zboczach nie należą do łatwych. Sam wczoraj podchodziłem swym bobo-zuni z 4 razy zamin wylądowałem a o złapaniu modelu do ręki nie było mowy nawet.

 

Szkoda by było rozbić nietani model.

 

To nie to co u nas na wydmie. Jak dobrze wieje to łapiesz model do reki lub lądujesz pod nogi jak helikopterem bo taki wiatr stały.

Na lądzie tego nie ma. Jesteś powiedzmy na 3m wys. modelem 2,5m , jeden poryw wiatru i pozamiatane , a jak model szybki to jeszcze gorzej.

 

Sam rozbiłem falcona i chcę tylko ustrzeć kolegę przed sporą staratą kasy , która mnie nie ominęła :lol:

 

Gazela myśle b.dobra na lotnisko gdzie termika i sporo miejsca do lądowania. Tu tylko bym się korkociągu obawiał i nic wiecej.

 

Jednak sokoro Elektorn ma takie wypas zbocza to ja bym wolal latać na nich niż w termice. Na tych zboczach też termika silna jest i się można ładnie wkręcić w komin.

 

Ja bym jednak proponował żeby kupić coś z lotkami ala Hybrid , Zuni czy Elef. Polatać tym przynajmniej z rok na zboczu w olicach Grudziądza (nabrać doświadczenia na lotkach , klapach itp.), opanowac akrobację i myśleć na lepszym modelem na zbocze. W dlg bym celował bo dobry rzut to bezpieczeństwo - rzucasz model i nie nosi to masz wysokość aby nim wrócić i bezpiecznie go posadzić na ziemi.

 

Inaczej tego nie widze raczej... Sam latam już koło 2 lat z tym ze z 1,5roku ostro na zboczu i ciągle się uczę.Mimo że już trochę umiem latać nie puścił bym nic wiekszego niż 2m na zboczu takim jak ma elektron.

 

To oczywiście kasa i wybór Elaktrona ale napisałem co sądze o tym od siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele 1.5m odpadaja - sa dla mnie za male :D:D - tzn szybowce. Moim pelikanem jak zalapalem termike to tylko kropka byla czego bardzo ale to bardzo nie lubie - boje sie ze mi model ucieknie.

 

Tez bym wolal cos na zbocze bo na zboczu latam szybowcami (ostatnio zaczalem tez na lotnisku ale to nie to samo).

 

Opcja Hummera od p.Laskowskiego juz nieaktalna, mysle czy nie sprawic sobie takiego ale prosto od blejzyka.... tylko koszt samego modelu 650 zl + wyp minimum 1000 zl a to koszt za duzy na moj portfel ( nosze sie z zamiarem kupna Junaka do odrestaurowania).

 

W Parskach Gazela bym wyladowal, w Nowym... bylo by ciezko bo podejscie do ladowania tylko pod katem - tak ze wiatr podwiewa w ktores ze skrzydel ( to wlasnie sprawilo miedzyinnymi ze endurance R.I.P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś powyzej 2m marnie widzę na twych zboczach. Robijesz dorgie cacko czego ci nie życze.

 

Wspomnisz moje słowa :wink:

 

Model 1,5m dobrze zrobiony z płatem fornirowym wyjdzie ci z najsilnijeszej termiki choćby pionowo w dół z racji swej wytrzymałośći , a jak masz klapy to juz nie ma problemu.

 

Juncol fajny ale pali paliwo- zawsze jakiś koszt , psuje się i trzeba ciągle przy nim dłubać. Wiem bo kumple mieli i jeden jeszcze ma juncola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bież mefisto - kolega j.w. dobrze radził

 

Zapodasz mocne serwa hs 81 i bedziesz kręcił akro jak dziki. Koniecznie rób mu lotki lub klapy albo klapolotki.

 

Ja bym wybrał też usterzenie klasyczne do niego.Prawda taka ze cieżko v taila dobrze zmontować aby wysokosć chodziła idealnie równo na obu połówkach. Zalaminowął bym klasyka w całosci na beton i wypas by był.

 

Najlepiej rexa 7mpd aku 4x aaa 1000mah.

 

Nie wiem jaki mefisto ma profil ale nh 1033 byłby wg.mnie b.dobry drugiego do wyboru nieznam tego sd...

 

Myśle że model ten dobry -tani , solidny, polata na zboczu i w termice.

 

Jednak za tą cene bym wolał slingshota dlg ale 1,5m.

 

;D

 

Będe w niedziele w bydgoszczy - może jakieś zboczowe latanko???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ert ja chce gazele ale sam wiesz jakie mamy zbocza i duzo osob twierdzi ze gazela nie da rady - glownie wyladaowac:(

 

Mefisto tez calkiem fajny modelik, tylko nie ma klap. Pozatym mnostwo jeszcze przy nim pracy... a ja ostatnio zostalem chciac niechcac dobity do ksiazek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek f3j dal mi namiar na taki szybol

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=176847398&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

 

 

Model nie zostal sprzedany. Rozmawialem ze sprzedawca i czuje ze to moze byc ten model...

 

2m ... lotki i klapy ( jak se przetne lotke). Co panowie o tym sadzicie ??

Decyzje chcialbym podjac dzisiaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.