Skocz do zawartości

Katana, tym razem elektryk 1120mm.Pliki formatek.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Ja ze swojej Katanki muszę zdjąć białe pokrycie bo pokryję żółtym Cub.Dół transparent niebieski ale może inny.

Grzesiek, wrzucaj fotki :D Rurki dziś nawinę, najdalej jutro.W poniedziałek wyjdą do Ciebie pocztą .Co do podwozia to trochę zejdzie z jego wyprodukowaniem bo muszę opracować technologię i zrobić z pięć sztuk z czego pewnie jedna wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Rurki dziś nawinę, najdalej jutro.W poniedziałek wyjdą do Ciebie pocztą

Stokrotne dzięki :D

 

Parę fotek

Statecznik poziomy ze sterem wysokości, wstępnie szlifnięte

53ca8ef3337424f4med.jpg

Oczywiście połówki steru wysokości wyszły mi troszkę za krótkie :evil: (te powiedzmy uszy) muszę dokleić paski balsy i przeszlifować.

 

Statecznik pionowy ze sterem kierunku, jeszcze schnie klej...

a1121a138a871776med.jpg

 

W czwartek powinien do mnie dojść "tartak" od Kolegi Kakabe więc będzie się działo coś więcej i ciekawiej :faja:

 

Co do barw Katanki to miałem pomysł ale przemyślałem to sobie i pewno jeszcze coś się zmieni, ale do pokrywania folią jeszcze daleka droga, więc mam czas na dopracowanie tego.

 

Co do podwozia to trochę zejdzie z jego wyprodukowaniem bo muszę opracować technologię i zrobić z pięć sztuk z czego pewnie jedna wyjdzie.

 

Eee tam, jak widzę Twoje dzieła to najdalej drugie będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów :D

ja też robię ten model ale od zera :)

nie spieszę się bo nie mam po co :D puki co mam czym latać więc

mam już wycięte elementy:

-statecznik poziomy

-żebra

-boki kadłuba

(wręgi wycina mi kolega na maszynie)

fotorelacja :D :

 

http://img190.imageshack.us/gal.php?g=baku025.jpg

 

statecznik pionowy zacznę jutro jeśli będzie czas (jak by go było mało :D )

 

Przepraszam pomyliłem tak jakby tematy :D fakt że to katana ale moja ma 1.25m :D:) hehe sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dzisiaj nic nie zrobiłem przy modelu, jutro też nie zrobię bo zapowiada sie długi dzień w pracy.W piątek może zrobię lotki .Chciałbym zacząć oklejać w sobotę kadłub i stateczniki.Zobaczymy co się uda zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jedynie przymiarki na sucho, przeszlifowałem delikatnie kilka elementów celem dopasowania, przykleiłem wzmocnienia do boczków i wy ażurowałem odrobinę.

 

Na obecną chwilę tak to wygląda.

24c324ed90dff003med.jpg

Jutro sklejanie kadłuba i ... no zobaczymy jak pójdzie :D

 

Jak widać na fotce, warsztat mam raczej lichy :roll: , dobrze, że chociaż nikt mi nie marudzi za uszami, że bajzel robię :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Grzesiek, pamiętaj że firewall jest wycięty dwukrotnie ale do elektryka wklej jeden.

 

Aaa, i w boczkach miałem wklejone na górze i dole listwy balsowe 4x4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem :D nie planowałem dawać obydwu, trzeba zawalczyć o wagę 8) .

Widzę, że w Twojej troszeczkę inaczej zamontowałeś półkę podwoziową :wink:

Zobaczymy co wyjdzie z jutrzejszych "manewrów" może uda się pokazać coś na kształt kadłuba :?: :D

 

Listwy już się dopasowują, mam pod ręką balsę 5mm, więc troszkę szlifowania i będzie miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Półka wg. planów nie ma racji bytu.Jak juz to zrób taką jak w mojej 2-metrowej katanie.W tej 1400 też jest ok, udowodniłem to jak zgasł silnik i połamałem podwozie z węgla a kadłub nienaruszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj powalczyłem z kadłubem, posklejałem wszystko do kupy, wkleiłem wzmocnienia, domek (lekko wy ażurowany) i górną półkę kadłuba.

5ad5a21b65aa7140med.jpg

Pozostaje zamknąć kadłub z góry i dołu, zrobić półkę na pakiet i podwozie, wkleić stateczniki i można brać się za skrzydełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja chyba też wyażuruję boczki kadłuba.W sumie to montaż kadłuba idzie szybko.W dwa dni można się z nim uwinąć.Też będę odchudzał domek silnika lecz najpierw przymierzę silnik.Zdecydowałem się na Turnigy SK 3536 1400kv ponieważ chcę polatać szybciej i pokręcić bardziej dynamiczną akrobację a ten silnik daje około 1300-1600g ciągu wg. pomiarów wykonanych przez posiadaczy tego silnika (dane z UH)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tylko zbędna waga, dlatego wyciąłem balsę z boczków, zawsze to parę g mniej.

Co do silnika to mam już coś na oku, ten proponowany wcześniej przez Ciebie, powinien być ok, ale mam jeszcze dużo czasu na to.

Ciekaw jestem jak wychodzi wagowo, Twoja już prawie skończona, możesz wrzucić na wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

No właśnie wagi nie mam :oops: Muszę wreszcie kupić bo ta zwykła (u)padła.Co do silnika to miałem kupić ten 910kv ale w końcu zdecydowałem się na 1400kv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Żonie z kuchni "zakoś" na chwilę :D

Silnik w zależności od sposobu latania, Twój do latania szybkiego będzie dobry, 910kv które ja chcę zakupić mam nadzieję, że pozwoli na loty typu 3D.

Typu bo jakby jeszcze się nie zdążyłem naumieć 3D jednak może kiedyś wreszcie coś załapię, wiesz w pewnym wieku już nowe rzeczy nie przychodzą tak łatwo :oops: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zabrałem się dziś za lotki, zrobiłem jedną w surowym stanie.Może dziś zrobię drugą.

dsc0570m.jpg

dsc0571.jpg

dsc0572y.jpg

dsc0574l.jpg

dsc0575j.jpg

dsc0576.jpg

dsc0579.jpg

 

Wykonana lotka mi się nie spodobała więc zrobiłem dwie nowe.

 

dsc0584h.jpg

dsc0586x.jpg

dsc0587.jpg

dsc0588.jpg

dsc0589u.jpg

dsc0590.jpg

 

 

Zrobiłem wczoraj klapę ale nie dokończyłem bo miałem inne zajęcia, nadal brak czasu na szlifowanie.

dsc0592i.jpg

dsc0593h.jpg

dsc0595h.jpg

 

Przez przypadek zamiast edycji wywaliłem jeden swój post ze zdjęciami więc uzupełniłem te wyrzucone w tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie po cichu cały czas ten wątek no i super się prezentuje praca z tartaczku, no i coś mnie zakręca żeby sobie też coś sprawić bo jak na razie to ręczne wycinanki już mnie trochę zmęczyły. Sławek co jak co ale tempo prac to masz imponujące, czy sypiasz czasami? :lol2: Natomiast Grzegorz chyba zaspał bo weekend minął a tu żadnych fotek nie widać :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Przycięli mi transfer w Plusie :evil: Skasowałem przez pomyłkę swój post ze zdjęciami.Wprawdzie mnie nie są one potrzebne ale wiem że kilka osób czyta ten temat i mogą być one pomocne przy budowie więc je uzupełniłem.

 

Grzesiek pewnie walczy dziś z kataną, ja muszę walczyć z kabinką ale pewnie nie dziś.Mój model można było odchudzić ale teraz jest za późno, sam nie wiem ile waży ale mozna było zrobić trochę więcej rzeczy z balsy.W głowie tli mi się pomysł o tym modelu jako spalinowym więc tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Sławku czy jest sens robienia tak małego modelu na silnik spalinowy kiedy masz tyle modeli na spalinie i to róznej wielkosci.Takim małym elektrykiem mozna sobie pozwolić na więcej niz spalinowym w razie kraksy nie ma takich strat jak w modelem 2,2m pod benzyne mowa oczywiscie o stratach $$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.