Skocz do zawartości

An-2 projekt Marka


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

problem w tym ze

raz - to druk na płytach a nie z roli -wiec wymaga specjalnej maszyny

dwa-zeby kolory byly fajne - trzeba drukowac z podkladem -a wiec drozej :(

-i tutaj też nie każda maszyna się sprawdza:(

trzy - pasowanie druku prawej i lewej strony -upierdliwa robota...

cztery - na Antka wchodzi ponad półtorej metra kw...

pieć -50PLN - to cena m.kw bez podkladu, netto

 

ale pracuję nad tematem ;)

jak Anioł Stróż pomoże - to może do końca tygodnia będe miał kompletną wycenę

a do dwóch tygodni na bank mogą zejść pierwsze testowe zestawy

tylko kiedy ja napiszę instrukcję montażu... :)

 

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Na MIŁOŚĆ BOSKĄ dociążcie ten samolot to lata jak gazeta a ten start był makabrycznie wyrwany to nie tak! antek ma latac stabilnie spokojnie a nie przedmuchany z prawej do lewej!
Hmm... Coś w tym stylu? :>

O! Właśnie ;)

Tak wyglądało to latanie panów z agro, ale jeszcze niżej i trzeba by film ciut szybciej puścić ;)

Na Antkach oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja "Żaby" już wycięta :)

początkiem tygodnia -sklejanko :) a przy okazji może i powstanie instrukcja montażu :)

 

zastanawiam się nad innymi malowaniami..

chcę na pewno zrobić łaciatego "Colta" z muzeum lotnictwa w Krakowie

ale może coś jeszcze wydrukować? :)

 

kilka propozycji:

http://picasaweb.google.com/1marekR/An2Malowania?feat=directlink

a może macie jakieś sugestie?

 

PS. trwają negocjacje z dukarni wstepne wyniki BARDZO pozytywne :)!

 

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to mojemu znajomemu pilotowi z agro ;)

Jak ktoś oglądał tylko loty Antków jak nad lotniskiem skoczków wożą, to może mieć mylne wrażenie, że to krowa straszna ;)

Trzeba zobaczyć jak ci z agro (w latach 80-90) robili nawroty nad polem ograniczonym lasem z obu storn :D

Ja nie powiedziałem ze antek to krowa nie nie nie ale no latajaca gazeta tez nie jest

a co do antkow to naogladałem sie ich ostatnio na lotnisku jak przez 2 dni latało 12 sztuk na akcje lisy wiec zgodze sie z tym ze potrafia wiele ale tez trzeba sie ze mna zgodzic ze gazety to nie sa.

ale z innej beczki

autor zadbał o szczegóły łacznie z atrapa silnika i zawiasami lotek oraz rura wydechowa a ja sie pytam czy nie dało by sie nic zrobic z skrzydłami bo jakos razi mnie ta idealnie rowno scieta krawedz natarcia moze dało by sie jak jakos wyprofilowac albo cos z nia zrobic bo jak dla mnie to psuje całe wrazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor zadbał o szczegóły łacznie z atrapa silnika i zawiasami lotek oraz rura wydechowa a ja sie pytam czy nie dało by sie nic zrobic z skrzydłami bo jakos razi mnie ta idealnie rowno scieta krawedz natarcia moze dało by sie jak jakos wyprofilowac albo cos z nia zrobic bo jak dla mnie to psuje całe wrazenie
Dokładnie!

To jedyna (za to to bardzo) denerwująca rzecz, taki kompletny brak profilu i ta krawędź :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę nad tymi przestrzennymi skrzydłami, myślę ;)

 

problem w tym że komplikują mocno całą konstrukcję

to co jest teraz -to wypadkowa pomiędzy makietowością i epp...

ZAWSZE będzie moża zrobić więcej -ale to podraża całą zabawę

a jesli ma być z tego zestaw -musi być tani

 

natarcia - ponieważ krawędzie i tak wymagają retuszu - moża zaokrąglić żelazkiem :)

lub zrobić wcięcie w postaci trójkata - i skleić potem razem górę z dołem

ale to już wyższa szkoła jazdy...

 

w naturze skrzydełka nie wyglądają tak źle (chyba za sprawą nadruku)

przestrzenne skrzydła pogrubią profil - boję sie że wyjdą "parówki" :)

ale zobaczymy... pracuję nad tematem

 

pozdrawiam

Marek

 

PS dzieki Bartek za linka -fajne malowania An-tków można znaleźć na tej stronie. Oprócz Twojej propozycji podoba mi się ta srebrno-czarna zebra

http://www.sekcjaspadochronowa-wawel.krakow.pl/strony/fot-an.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę nad tymi przestrzennymi skrzydłami, myślę ;)

 

problem w tym że komplikują mocno całą konstrukcję

to co jest teraz -to wypadkowa pomiędzy makietowością i epp...

ZAWSZE będzie moża zrobić więcej -ale to podraża całą zabawę

a jesli ma być z tego zestaw -musi być tani

No mi na makietowości strasznie nie zależy - i tak bardzo Antka przypomina ;)

Ale kłóci się to z moim poczuciem aeroestetyki ;)

No ale kompromisy w życiu zawsze muszą jakieś być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogłem sobie odmówić przyjemności złożenia na próbę kadłuba nowego An-tka :)

wygląda na to że jeszcze tylko 2 drobne poprawki i mam to o co małym tygryskom chodzi najbardziej - czyli puzzle! :)

 

P6300276.JPG%20

 

Jaromir zmotywwował mnei do pracy nad skrzydełkami ;)

"An Olsztyn" - spróbuję zrobić zaokrąglone natarcia

a jak uda mi się w końcu skończyć projekt malowania An-tka w barwach 13 plt (egz. z muzeum w Krakowie) - to dostanie skrzydła z profilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaromir zmotywwował mnei do pracy nad skrzydełkami ;)

"An Olsztyn" - spróbuję zrobić zaokrąglone natarcia

a jak uda mi się w końcu skończyć projekt malowania An-tka w barwach 13 plt (egz. z muzeum w Krakowie) - to dostanie skrzydła z profilem :)

To już możesz mnie wpisać na listę klientów (wersja malowania z grubsza obojętna) ;)

Mam nadzieję, że nie pobierzesz ekstra dopłaty za marudzenie ;)

Teraz jadę na urlop, ale po 20 lipca wrócę wygłodzony na jakieś modelik - to byłby pierwszy "plastikowy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt powoli nabiera rumieńców :)

 

 

szukając materiałów natrafiłem na PWM na post o pomocy dla muzeum w Krakowie w restaurowaniu muzealnego An-tka w barwach 13 PLT

 

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?t=30650

 

postanowiłem że zrobię An-tka w takim wariancie

a jak powstanie z tego w końcu zestaw

(myślę ze finał do 2 tyg)

- to część kwoty uzyskanej ze sprzedaży przekaże jako cegiełkę na potzreby "Dużego Braciszka" :)

 

dzisiaj udało mi się skończyc przygotowanie materiałów do druku:

tak to wygląda:

z_5705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oczekiwaniu na matriały z drukarni podciągnęliśmy dzisiaj prace przy wersji Olsztyn 2000

 

przy okazji staram się wychwycić wszystkie poprawki

 

ciekawe z ilu części będzie składał się zestaw- ale aż się boję policzyć... :)

 

tak wyglądają wręgi kadłuba:

 

P7110311.JPG

 

a takie coś z niego powstaje:

 

 

P7110376.JPG

 

więcej fotek:

http://picasaweb.google.com/1marekR/An2Olsztyn2000PrototypNr2#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź jednego z kolegów, którzy malowali te żaby:

 

Jako ze doczytalem "do konca ten watek" a nie moge udzielac odpowiedzi gdyz nie jestem czlonkiem tego forum, mam prosbe. Jeden z Kolegow zaptal - dlaczego zaby :?: :?: .

Odpowiadam. Pomysl narodzil sie po obejrzebiu bodaj w Srzydlatej Polsce Benka pomalowanego w kangury z okazji Olimpiady w Sydney. Wpadlem wtedy na pomysl pomalowania naszego Antka z okazji "dobijania do 2000 roku". Wraz z Bogdanem Prystromem i niezyjacym juz Andrzejem Kubickim myslelismy w co Go pomalowac. Bodzio wpadl na pomysl aby "zrobic jaja przy okazji" :mrgreen: :mrgreen: . Przy kawie i piwie ustalilismy beda zaby, bo bociany sie przejadly (fakt o rakach nie pomyslelismy :mrgreen: ). Bodzio walna projekt, a reszta to juz farba,walki i pedzle. Skonczylismy przed Swiatowym Zlotem samolotow An2 w Mielcu, a tam zdbylismy tym malowaniem tytul najlepiej pomalowanego An2 na swiecie.

I na koniec kilka uwag do malowania modelu.

1. na oslonie silnika z jednej strony byl herb Olsztyna, z drugiej logo Portu MAzury Szczytno. Oba mozna znalezc w internecie.

2. Miedzy skrzydlami na kadlubie z obu stron bylo logo z kormoranem Hoteli Kormoran.

3. Na gornej powierzchni prawego skrzydla byl napis wykonany czarna farba - skrzydla od gory malowal Wacek Kasprzyk :mrgreen:

Ot cala historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

tak-masz racje -to najfajniesze malowanie AN-tka jakie widzialem! medal i nagroda w pelni załużona!:)

przekaż prosze koledze gratulacje -ale i podziekowania za uwagi-super! niestety nie mialem wiecej materialow zeby odtworzyc dokładniej to malowanie (herby) i stwierdzilem ze zrobie to w nastepnych egzmparzach

a moze macie jakas fotke/fotki na któej widac po której stronei które logo sie znajduje?

no i co to za napis czarna farba??? bo o tym to juz zupenie nic nie wiedzialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.