Skocz do zawartości

An-2 projekt Marka


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega czyta ten wątek ale nie może pisać bo nie jest zarejestrowany na naszym forum.

Wkleję tu jego odpowiedzi, jak tylko je od niego dostanę.

 

Jacku, odpowiadaj więc! A ja będę medium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A oto i odpowiedź Jacka. Pozwoliłem sobie wkleić ją w całości:

 

Mareczku i wszyscy zainteresowni tematem Modelarze :mrgreen:

Uff, normalnie jak mawial Pan Zagloba "kontent jestem" bo juz muslalem ze nasze "żaby" poszly w zapomnienie, a tu taka wielka niespodzianka.

Co do zagadkowego napisu. Po pierwsze w modelu nie wyjdzie, bo byl zbyt maly :mrgreen: . Zostal zrobiony jak juz pisalem czarnym, niezmywalnym grubym flamasterm przez "Waka" czyli Wacka Kasprzyka. On jeden wykazal sie determinacja i samozaparciem, by prawie przez dwa tygodnie malowac walkiem gorna powierzchnie skrzydel.

Logo Olsztyna to sw. Jakub na niebieskiej tarczy. Logo szyman to na tarczy startujacy samolot w kompozycji z zaglem. ( http://www.airport.szczytno.pl/ ten na gornym banerze po lewej stronie).

 

Herb Olsztyna

 

trzeci od lewej .

 

Z logiem Hoteli Kormoran moze byc problem. Bo ich juz nie ma. Bylo to kilka hoteli rzadowych na Warmii. Pamietam ze w owalu z opisem byl kormoran stajacy - z profilu.

 

Co do materialow. Zdjecia z malowania, schemat (bez hoteli) posiadam. W tej chwili pozyczylem je koledze ktory robi aena2 z kartonu. Jak bede mial urlop moge, jesli jest taka potrzeba i chec poskanowac i przeslac. Moge tez przeslac oryginaly.

Ze mna jak z dzieckiem. Zero problemow.

Mareczku podziekuj Koledze ze chce Mu sie "zawracac Sobie" glowe historia. Ja moge obiecac ze jak juz bedzie ten model do nabycia chetnie kupie, choc pewnie rozwale go w pierwszym locie, bo RC-owiec ze mnie jak z koziej d.......... puzon.

 

A ten tajemniczy napis na skrzydle to:

"skrzydla od gory malowal Wacek Kasprzyk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot skleroza :shock: . O zabach napisalem. Drugie pytanie brzmialo. Czemu Mazurska Zywnosc :?: . Ba, dlatego ze odkad fenicjanie wynalezli pieniadze oklaski staly sie zbedne :idea:

Dyrektor AWM dal mi zgode na malowanie pod jednym warunkiem - ze nie pociagnie to kosztow finansowych dla AWM. Wiec zaczalem zbierac kase. Jako ze byl to czas marazmu i ogolnego braku checi do dzialan nazwijmy to "spolecznych" wszyscy patrzyli na mnie jak na "zjawisko" no i nie ma co ukrywac smiali sie w duchu z mojej naiwnosci. Ale mnie udalo sie w bodaj dwa miesiace zebrac ok 60 tys zl, oraz dostac "za frico" od ZUA w Olsztynie hangar na malowanie. NA tych 60 tys zlozylo sie bodaj 10 tys od Mazurskiej Zywnosci SA z zastrzezeniem by ich firma na antku figurowala. Podobna sprawa dotyczyla UM Olsztyn, Portow Lotniczych i Hoteli Kormoran. Na farby i narzedzia wydalismy cos ca 6 tys zl. Za reszte bylismy na Zlocie w Mielcu, po roku na swiecie jednostki wojskowej w Minsku Mazowieckim, oraz na swiatowym zlocie An-kow na szweckiej wyspie Visby na Baltyku. Swoja droga nie wiem czy nie byl to ostatni lot An-a prawie przez Baltyk. :?

Zostalo nam cos kolo 35 tys zl. ktore niestety "utopilismy" chcac kupic ULS Stoll Trophy 2000 z zakladow pod Wroclawiem. Uwczesny Prezes AWM tak podpisal umowe ze pozniej ani sady, ani firmy windykacyjne nam nie pomogly.

Potem "zaby" zniknely pod Kubusiem, gdyz Dyrektor AWM bodaj w 2001 lub 2002 roku dostal 6 tys od wytworni sokow i bez naszej zgody przemalowal Antka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. :wink: Choć raczej chodziło mi o niezbyt fortunne zestawanie "żab" i "żywności"... Jeszcze ktoś pomyśli, że na tych Mazurach dziwnie gości karmią. :mrgreen:

 

Jak idą prace nad innymi zestawami i składanie puzzli? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrian, być może nie wiesz, ale ja nie bardzo jestem modelarzem, tylko nędznym szybownikiem z nalotem 270 h :oops: . Robionych przeze mnie posezonowo modeli redukcyjnych w takim gronie nie wymieniam, bo aż wstyd sie przyznać. :oops: :oops:

Masz rację że płączenie żab z Mazurską Żywnością tworzyło pewien dysonans, ale biorąc pod uwagę ideę "jajczarską" malunku, kapitalnie się w nią wpisało. Choć pamiętaj że na Mazurach i Warmii żaby są łapane na eksport do Francji :lol::lol: . Zestawu An2 jeszcze nie nabyłem, ale tak jak pisałem zrobie to bardzo chętnie. Mam olbrzymi sentyment do tego samolotu i przyznam Wam się, że nawet umiem nim latać z lewego fotela. ( oczywiście pod nadzorem bo licencji samolotowej nie posiadam)

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem :lol: . Jak cos prosze o dalsze pytania.".

 

witaj :)

 

fajnie że się odezwałeś!

zrobiliście kawał czadowej roboty! An-tuś był /JEST!/ piękniusi! :)

 

no i myślę żę już w piatek/sobotę znowu będzie na niebie! :)

(wersja bez poprawek)

wiesz co - mam straszną frajdę że udało mi się wstrzelić i uratować kawałek historii i że złapałem kontakt z ludźmi którzy ją tworzyli :)

gdybyś znalazł jakieś zdjęcia /meteriały dzięki którym można by zrobic wersję jeszcze bardziej "autentyczną" było by super! :)

-łącznie z napisem odręcznym kto malował górne skrzydła! :)

druk jest wysokiej rozdzielczości - wieć powinienin przenieść (najwyżej lekko się go powiększy - taki ukłon w stronę wizualizacji ;)

 

 

czy ten Kormoran w logo na czyms siedział?. napis był dookoła(jaki?) - i jaka to mogla byc czcionka? u mnie sa na zdjątku kostki... :(

 

znalazłem jeszcze że na boku kadłuba przy spływie górnego skrzydła był napis: aeroklub warmińsko-mazurski - już naniosłem ;)

podobnei jak oba herby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Mam obawę graniczącą z pewnością, że górnego napisu nigdzie nie ma na foto. Ale problemu wielkiego nie ma. Mam kontakt Z Wakiem, jak cos zrobi napis i podpis od ręki, przecież mu sie charakter pisma nie zmienił :idea: .

Rzeczywiście masz rację Napis AWM był (ot i znowu wyszła moja skleroza). Co do kormorana. Opisać będzie trudno, ale.....dziś byłem u Kolegi któremu pożyczałem materiały zdjęciowe gdyż jak mówiłem "ma w produkcji kartonowego antka". Jeśli ciut poczekasz prześlę Ci 2 fotki gdzie przy powiekszeniu bedziesz miał dokladny widok Kormorana (w postawie stojacej). Nie gniewaj sie ale jakos glupio bylo mi dzis mu je zabierac, bo pozyczylem mu je przed naszym internetowym spotkaniem.

No i na koniec. Dziekuje za uznanie i pochlebna ocene naszej pracy. Oczywiscie wszystkim ja przekaze.

Jesli jeszcze w czymkolwiek moge byc pomocny sluze swoja pomoca.

Na koniec.

Bardzo chcialbym i juz serdecznie wszystkich zapraszam do wziecia udzialu w Kormoranach 2010 czyli Olsztyńskim Zlocie "Staruchów" im. Piotra "PePe" Puchalskiego. Jeśli jesteście, a mam nadzieję że tak, zainteresowani tematem, kliknijcie proszę na link w "podpisie" posta.

Fajnie było by gdyby tak antek w zaby, ale nie tylko, byl naszym gosciem i polatal sobie wraz z zabytkowymi szybolami.

Pozdrawiam.

 

Acha. Podaje tez moj @ na priva: jstawowczyk@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku! jesteś w tym temacie przysłowiową kopalnią ;) dzięki

 

please, please! niech moze gość któremu pożyczyłes materiały machnie cyfrówka zdjecie zdjęcia - to żadna robota - szybsze niż skanowanie a w zupełności wystarczy ;)

dwa tygodnie to szmat czasu a staram się popychać temat do przodu.. ;)

póki mam czas... niedługo w pracy zacznie się sezon i...

:)

no i podpis malarza... jakby machnął na białej kartce coś na temat i opisał w którym miejscu na płacie się podpisał -to myślę że będzie gość miał małą frajde z takiego drobiazgu ;)

 

co do zlotu -zaraz patrze jak terminy

:)

 

dzięki z góry za pomoc

 

pozdrawiam

Marek

 

PS wlasnie wrócilem z HADESU gdzie wykute zostały na próżniarce pierwsze silniki i oszklenia do ANptków.

:)

wkleję rano w pracy fotki :)

wyszło SUPER!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe

Marecki lotki ma także wersja z płaskim płatem ;)

no i klapy! ale to tak dla bajeru -bo ANtek lata jak gazeta:)))

chociaz po włączeniu klap wyraźnie zmienia kąt lotu/przyziemienia

 

zastanawiam sie nad tymi profilowanymi skrzydłami. zrobiłem z chłopakami w sobotę wersję skrzydeł z profilowanym samym natarciem - troche delikatna zabawa -nie do końca nam wyszła - ale efekt jest! :)

żeby skrzydła mogly mieć profil - trzeba będzie je pogrubić

hmm.. teraz są w sam raz... boję się zeby nie wyszla jakaś beka :)

no i dośćmocno skomplikuje się sama konstrukcja...

ale czas pokaże;)

nad profilowanymi skrzydłami będę pracował jak zamknę wstępnie wszystko to co jest teraz.

dzisiaj policzyłem z grubsza części które muszą znaleźć się w zestawie.

cholera... wyszło ponad 200(!)szt

 

no i w końcu doszły z HKG silniki i można było zrobić testy z 4łopatowym śmigłem

Mirecki (leda_g) -dzięki stokrotne za pomoc i wsparcie- zbudował hamownie i je przedmuchał :)

 

 

a teraz czekam niecierpliwie na partię śmigieł -bo mam tylko JEDNO! :)

a nie wyobrażam sobie An-tka z innym napędem... :)

 

śmigiełko jest czadowe - łopaty są wymienne

więc po delikatnym kreciku zamiast wymieniać całe śmigło, zmieni się tylko uszkodzone pióro/-a/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śmigiełka znam. Miałem 3łopatowe. Bardzo fajne.

 

Co to lotek.. ups.. nie przyuważyłem :) hehehe

A profil wcale nie musi pogrubiać płata.

Można go zrobić z cieńszego materiału i ew. w środek pręcik węglowy dla usztywnienia :)

Roboty niewiele więcej ale jaki efekt! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez węgielka i tak sę nie obejdzie ;)

dopiero na modelu tak naprawde widać jakiej długości są skrzydełka w An-tku :)

 

wysłałem do drukarni nowy rodzaj skrzydełek i .. spieprzyli płyte do druku :(

nie wydrukowali. a więc próby odwleką się w czasie...

 

 

PS.

 

andrychowska tradycja silnikowa w wersji modelarskiej:

P7140379.JPG

 

a i szklarzy też ci u nas dostatek... :)

 

P7140380.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff...... :D wprawdzie we wczesnej mlodości dorabiałem "na kopalnii" na pluczce coby kupic sobie magnetofon stereo, ale zeby zaraz byc "kopalnia" :lol::lol::lol:

Naprawde bardzo mi milo.

Co jeszcze ustalilem. Otorz jutro bedzie u mnie Wako i napisze na kartce to, co napisal na skrzydle. Jedno zastrzezenie, a wlasciwie poprawda - Wako twierdzi (a ja mu wierze) ze napis byl.....srebrny, nie czarny. Mam nadzieje ze jak Ci przesle skan, nie bedziesz mial problemu ze zmiana koloru :roll:

Zdjecia takze postaram sie przyspieszyc jak tylko sie da. Slowo.

I na zakonczenie tego postu.Ciesze sie cholernie ze antek w zaby doczekal sie tak wielkiego zainteresowania w środowisku MODELARZY :lol::lol::lol: . Wielkie dzieki za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.