Skocz do zawartości

Yaczek depron 3mm


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy model po grubo ponad pół roku bez latania ani niczego podobnego :D

 

Yak54 z depronu 3mm, morda epp 5mm, rozpiętość 80cm.

 

Waga do indoor 135-145g oscyluje, ja robię go z myślą bardziej na podwórko (na malutkiej działce to wieczornego latania), czyli celuję w 160-170g.

 

TURNIGY 2204-14T 19g Outrunner

Śmigieło 8x4,3 prawdopodobnie (jeśli za słabo będzie to wrzucę 9")

Turnigy Plush 10A

3x HXT 500

Rhino 2s 460mah (28,5g)

 

Na razie model z 1 serwem na lotkach i popychaczami lotek waży 55g (brakuje tylko popychaczy sterów, na wysokości pull-pull)

 

A zdjęcia z początkowej fazy, resztę jutro wrzucę :P

 

 

album_pic.php?pic_id=2165

 

 

yak1q.jpg

 

 

 

yak1q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 310
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Po cichu liczę na jak najmniejszą wagę ~150g :mrgreen: Wtedy mogę sobie wrzucićpakiet 700-800 i mieć większą masę i długi czas latania - idealnie na trawnik :D

 

Ja latam z 400mAh ok. 8-10 minut, pół 3D pół wygłupy... 850mAh mam w Infineonie (260g) i latam nim ok. 12-15 min, więc nie wiem po co ci aż taki akumulator :D Sądzę, że już Z akumulatorem wyjdzie ok. 160 - 170. Znam ten model, także wiesz ;)

 

Oczywiście wszystko własnie na trawniku przed domem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysokości pull-pull, na kierunku sam nie wiem (wtedy zostałby mi dodatkowy pręcik węglowy to bym kadłub wzmocnił).

 

 

Lotki gotowe, tylko rurką termo połączyć i spasować węgiel-drut, ramię od HXT500 przedłużyłem

 

album_pic.php?pic_id=2169

 

 

album_pic.php?pic_id=2170

 

 

 

naped wysokości, linka mi z flasha została, na kierunek nie wiem co użyć, w wędkarskim dostanę nitkę kevlarową za grosze?

Sprawdzałem wychylenia, na oryginalnym ramieniu HXT500 które jest malutkie wychylenia bliskie maksymalnych, wrzucę EXP 125% i gitara będzie

 

album_pic.php?pic_id=2171

 

album_pic.php?pic_id=2172

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego czyli jakiego? Wielu dobrych pilotów stosuje takie rozwiązanie. Wszystko opiera się na rurce termo, gdzie w środku są 2 pręty weglowe w niewielkim odstępie od siebie (nad połączeniem skrzydła i lotki). Popychacz zatem wygina się we wszystkich kierunkach. Nie jest to jeden sztywny pręt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale u mnie koszulka wyginała się bardzo ciężko, może miałem jakieś twarde koszulki, ale zraziłem się do tego typu mocowań i stosuje tradycyjne. Serwo bardzo cierpiało i większość siły musiało pokonać opór jaki daje taka dźwignia :|

 

Ja zanim założę koszulkę na pręt po prostu ją rozgrzewam i rozciągam. Ma wtedy cieńsze scianki. Opcja druga, to wygięcie koszulki póki jest ciepła po obkurczaniu - robi się wtedy coś na zasadzie "zwężki", zawiasu czy jakoś tak. To rozwiązanie spokojnie daje radę z HXT500 i z serwami EM 4,3g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.