Skocz do zawartości

Styro ToTo by Patryk


Rekomendowane odpowiedzi

No i zacząłem

 

Na początku przygotowałem sobie wszystko, obmyślałem

 

toto1.jpg

 

Narysowałem stateczniki na depronie 3mm i je wyciąłem. Oczywiście wzmocnie je balsą lub węglem.

 

toto2.jpg

 

Narysowałem kadłub na styropianie, wyciąłem go ostrym nożykiem, przeszlifowałem i...

 

toto3.jpg

 

... wsadziłem silnik do przymiarki :D

 

toto4.jpg

 

I tak w całości.

 

 

Na początku prawdopodobnie nie będzie śmigła składanego. Planuje wsadzić dwa serwa standard, silnik ten co w środku, aku Fullymax 2S 1050.

 

Zaczynam mieć wątpliwości co do gładkiej powierzchni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Węgiel w stateczniku to zbytek, daj balsę.

I proponuję Patryk - załóż nowy wątek. :)

Z ciekawością będę zaglądał i czasami jeśli pozwolisz wtrącę swoje trzy grosze.

Ten wątek juz się innym opatrzył, a tak spojrzą na autora i musową zerkną i napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Zaczynam mieć wątpliwości co do gładkiej powierzchni

 

jak bedziesz jechl depron papierem 40 to napewno nie usyskasz gladkiej powierzchni.

szlifuj 400 potem 800 ,bedzie Cie to kosztowalo wiecej cierpliwosci, ale bedziesz mial ladna powierzchnie :)

 

Przeczytaj cały post jeszcze raz, przeczytaj temat to się dowiesz z czego zrobiłem kadłub

 

Depron czy styro to tak samo sie szlifuje :) Choc ze styro jest gorzej.

 

Jakie kolorki planujesz tego modelu?? :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlifuj 400 potem 800 ,bedzie Cie to kosztowalo wiecej cierpliwosci, ale bedziesz mial ladna powierzchnie

 

800 styropian ?, to już lepiej szlifuj Patryk workiem nylonowym dobrze polanym olejem, albo WD-40. Krzysztofie_W nie wprowadzaj ludzi w błąd, ewentualnie sam spróbuj przeszlifować styropian 800-tką.

Proponuję papier o gradacji 180 do 280 max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak bedziesz jechl depron papierem 40 to napewno nie usyskasz gladkiej powierzchni.

szlifuj 400 potem 800 ,bedzie Cie to kosztowalo wiecej cierpliwosci, ale bedziesz mial ladna powierzchnie " przeciez wyraznie mowie o ladnej powierzchni kadluba... i o cierpiwosci :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś o oklejaniu japonką. Na kadłubie ze styropianu niestety nie wyszło tak gładko jakbym chciał. Ale ze statecznikami depronowymi o wiele lepiej mi to wyszło. Nie wiem jeszcze jak będzie z gładkimi skrzydłami ale mam nadzieję że o wiele lepiej. Jeśli tak będzie to w przyszłości jak będę robił tą techniką to kadłub depronowy a skrzydło styro. Ale to model do nauki latania będzie więc się bardzo nie przejmuję :)

 

toto8.jpg

toto9.jpg

 

Teraz pora na skrzydła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.