Skocz do zawartości

Funtana Mini z depronu - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Linux na jednym ze zdjęć widać krawędź natarcia skrzydła. Jest ona ,, tępa- jak przecinak w moim dawnym zakładzie,, . 8) I jest to prostopadła do kier. lotu powierzchnia. Grubość skrzydła przy listewkach 3mm wynosi około 9mm. Naklej na tę krawędź pasek depronu 6mm i zaokrąglij i wyjdzie coś jak krawędź natarcia. Przyrost wagi niewielki a opływ powietrza będzie bardziej uregulowany i skrzydło zyska na własnościach lotnych a z nim cały model. Jest to model nisko budżetowy :roll: i prezentuje się ładnie. Udanego oblotu.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie tyle niskobudżetowy co kółek nie miałem, a te są do wyrzucenia bo trochę szpecą.

Maska silnika i podwozie też do poprawy, ale to dopiero jak poleci, bo nie warto się męczyć jak po oblocie będzie po modelu :ble:

Co do krawędzi natarcia to chciałem tylko zaokrąglić depron 3mm i trochę listewkę, bez doklejania dodatkowego paska.

Akumulator już naładowany czeka na oblot, niestety nie mogę sprawdzić co potrafi na max silniku w domu bo mi odlatuje śmigło z prop-saverem przy 3/4 gazu, bez żywicy się nie obejdzie. A relacja z oblotu chyba dopiero pod koniec tygodnia bo wyjeżdżam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak masz prop-saver to model może być bez kółek. Moje wszystkie modele które są aktualnie w służbie ich nie mają ( do dobrego lotniska mam daleko). Zaoszczędzisz na wadze. Nie rozumiem tylko dlaczego śmigło z prop-saverem odlatuje, nie dokręciłeś śrub ? Przy nim żywica jest nie potrzebna. Pomysł z zaokrągleniem depronu 3mm - bardzo dobry, obejdzie się bez klejenia.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "oblocie", wiał spory wiaterek, ale zdecydowałem się na oblot modelu. Rzucam na 3/4 gazu, a on pionowo w górę, troszkę wytrymerowałem sterem wysokości i latałem sobie ok. 30 sek, aż tu na zbożem odleciało mi śmigło :|

Na szczęście model super szybował (więc latanie na max gazie pionowo do góry to wina skonu silnika, który dałem za mały) model bezpiecznie sprowadziłem na ziemię bez żadnego draśnięcia, wylądował super.

Jak na złość miałem jedno śmigło, a szukanie go w wielkim obszarze porośniętym ok. 1,3m zbożem to jak szukanie igły w stogu siana. Dlaczego odpadło mi śmigło, a prop-saver został :shock: Czyżby oring pękł ? czy może ześlizgnął się ze śrubek, które są dość krótkie, następne śmigło mocuje niemal na sztywno, przy lądowaniu z podwoziem silnik nawet nie dotknął ziemi. Jutro po śmigło i będzie może film, ale dopiero jak będę miał dostęp do internetu.

 

Ogólnie model, GENIALNY lata super, łatwo i nie ma problemu z beczką na 1/2 gazu :) (tyle sprawdzić zdążyłem).

 

Film mam 15 sek, z samego startu więc nie wrzucam nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli morał z tego taki że oringi są "blee" wylatałem 6h na śmigle przyczepionym na 2 gumki recepturki i wszystko OK, a tu pierwszy lot na nowym prop-saverze, śmigle, silniku i orignu, a tu takie "odloty" :ble: Wolę gumki recepturki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem 2 sztuki i po 3-4 razy je na pół składałem jeszcze, bo mam takie długie bardzo i zostanę przy tym patencie, sprawdzone przynajmniej, i nie ma opcji, że śmigo podziękuje za współpracę w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę. Położyłeś prawy profil kadłuba płasko na stole, przykleiłeś wszystkie wręgi i podłużnice po czym zamknąłeś to lewym profilem kadłuba ?

Nie, to co jest na zdjęciu w rzeczywistości tego nie ma.

Może dlatego tak jest bo model nie leży prosto. Ale zapewniam, że tego "skrzywienia" nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEH . http://img140.imageshack.us/img140/5927/dsc08234h.jpg co ty będziesz mówił że tego nie ma jak na tym zdjęciu to ja na oko widzę że ci ogon tak się zwinął w prawa stronę jak temu tutaj : http://p.animalia.pl/galeria/Maciej_100/12038_1239359037.jpg :lol2:

 

Zrobiłeś tak jak pisał Ulf ja też tak zrobiłem zasugerowałem się jednym ze zdjęć na RCgroup. . Co do właściwości lotnych będzie kiepsko ... Zmierz od krawędzi skrzydła do krawędzi statecznika z jednej strony powinno być tyle samo co z drugiej . :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym podważać precyzji i metody pomiaru, obawiam się jednak, iż zostały one wykonane na przysłowiowy narząd wzroku.Proponuję tobie posłużyć się jakimś przyżądem, wykonać pomiar i poprawić, bo będzie to nielot albo słabolot.

no chyba, że

Nie, to co jest na zdjęciu w rzeczywistości tego nie ma.

...to sorry, wtedy już tylko Harry Potter pomoże. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym podważać precyzji i metody pomiaru, obawiam się jednak, iż zostały one wykonane na przysłowiowy narząd wzroku.Proponuję tobie posłużyć się jakimś przyżądem, wykonać pomiar i poprawić, bo będzie to nielot albo słabolot.

no chyba, że

Malki napisał/a:

Nie, to co jest na zdjęciu w rzeczywistości tego nie ma.

 

...to sorry, wtedy już tylko Harry Potter pomoże. :wink:

 

No ciekawe... Widocznie mam jakąś krzywą miarkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.