Skocz do zawartości

Delta z depronu w 120minut


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 warstwy depronu 6mm + jeszcze 1 warstwa 6mm aby uzyskać profil kfm-4 razem 2.4cm-na pewno będzie mocnej.

Czyli zamiast mojej kratownicy i balsy myślisz dać tylko trójkąt z rurek fi 6mm i siatkę ?

 

 

 

 Możesz mieć problem z wyważeniem. Nie jest to jakiś szczególnie  duży problem, ale sygnalizuję, że może nie być łatwo.

To jest duży problem, masz rację :) Byłem sprawdzić Pakiet musiał by być na samym dziobie a przecież to dopiero 1 warstwa , tył będzie 3 razy cięższy jeszcze . Więc silnik będzie montowany w okolicach 60cm od dziobu modelu tylko że 3 warstwy depronu to jest 1.8cm nie będzie to przeszkadzać przy pracy śmigła ? (opory powietrza, zawirowania itp.)


Dlaczego kfm-4 chyba chodziło o kfm-2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 806
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A co jeślibym dale wszystkie części elektryczne z wing dragona (3 slow)? Bo niestety na tę chwilę nie mam pięniedzy na zakup tych wszystkich bajerów ;d Chyba ze kto poleciłby też coś łatwego do złożenie, co "uniosloby" to wyposażenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test i skleiłem 2 kawałki depronu z siatką pomiędzy. Nie jest to jakieś mega sztywne :/ Chyba kadłub zrobię aż z 3 płyt 6mm i jeszcze do tego profil (dla kfm-4) od dołu i góry po 6mm. Oczywiście do tego jeszcze siatka i węgiel.

 

Paweł: Podaj jakie masz dokładnie wyposażenie na stanie to możemy coś pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz trochę, delta bez profilu tez lata i to całkiem przyzwoicie. Chyba ktoś Ci proponował już kanapkę z trzech warstw, a w środkowej umieszczenie wzmocnienia z profili węglowych. Sensowne rozwiązanie, bez szaleństwa, oszczędzisz na masie do lotu.

 

Kombinowanie z profilem w tym wypadku to chyba zbędny wodotrysk, ewentualnie jak tą ubijesz to zrobisz na profilu dla porównania.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać tak prosty profil to nie żaden problem więc go zrobię, a przy okazji doważy mi trochę przód modelu przez co pakiet nie będzie musiał być na samym czubku modelu więc będzie mniej narażony na zniszczenie podczas kreta :)

 

 

 

Chyba ktoś Ci proponował już kanapkę z trzech warstw, a w środkowej umieszczenie wzmocnienia z profili węglowych

I tak będzie + siatka jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam ostatni dylemat. chciałbym jedynie zmienić baterie na lipo, gdyż ostatnio ta bateria moja nimh (z zesstawu) coś szwankuje. nie zawsze działa i muszę tak z 3 razy albo iecej wtykać i wyyciągać. Ktoś mi keidyś mówił, że im mniejsze napięcie, tym wolniej będę leciał, ale czy to wgl prwada? Zależy mi właśnie, żeby był wolny, dlatgo chciałem wziąć 1300mah 7.4v, będzie dobry? Czy ta ładowarka którą mam od tych bateryjek nimh będzie kompatybilna i nie zjaram lipo? :) Żeby usztywnić depron, to balsa 2mm wystarczy? czy może celować już w 3mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaka to ładowarka, (musi być specjalna do Li-Po z balancerem)

 

 

Ktoś mi keidyś mówił, że im mniejsze napięcie, tym wolniej będę leciał, ale czy to wgl prwada?

I mniejsze napięcie tym silnik wolniej się kręci przez co model leci wolniej, ale zauważ że model poniżej prędkości minimalnej nie leci a spada :)

 

 

 

zmienić baterie na lipo

Jaki masz silnik i regulator ??

 

 

 

Żeby usztywnić depron, to balsa 2mm wystarczy? czy może celować już w 3mm?

To zależy co chcesz wzmacniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek mam taki: 

http://www.gimmik.pl/Silnik_szczotkowy_380_-_28006,o,1176.html

Regulator nie wiem, był wzestawie do tego wing dragona 3.

Chciałem zrobić tą delte,   uparłem się i nie przestane, poki nie zrobię :D Tą balse to na lotki i usztywnienie tego depronu. Chciałem zrobić na "kanapke" czy jak to mówicie ;d 

Przepraszam, jestem strasznie zielony w budowach samolotwó! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tą balse to na lotki i usztywnienie tego depronu

Zerknij na początek tematu, nie potrzeba ani grama balsy, oczywiście można wzmocnić ale nie trzeba :)

Potrzebne ci będą 2 listewki sosnowe 5x5mm zamiast balsy.

 

 

Chciałem zrobić na "kanapke" czy jak to mówicie ;d 

Kanapka dotyczy mocno przerośniętej delty ;D

Przy tej zwykłej nie potrzeba dodatkowej wagi (balsy)

 

To robisz dragona czy delte ? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey. Kupiłem klej do drewna Rakoll 25D i właśnie się klei część kadłuba razem z węglem. Dotarły również serva, bowdeny i najważniejsze... Nowa aparatura :D Od dziś mogę się pochwalić nowiutką Turnigy 9X.

Mam nadzieję że nie będzie problemów z zasięgiem i nie będę już narażał społeczeństwa ;)


Kupiłem akurat ten klej bo nie mieli na stanie Soudala  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.