Skocz do zawartości

Delta z depronu w 120minut


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 806
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, ładowałem balanserem prądem 1A, mam zdjęcie nawet żeby nie było że coś tam ;)

Bardzo przepraszam za to że film trzeba było oglądać na leżąco  :unsure:

Już poprawione  :)


Teraz jak ładowałem pakiet już na jutro rano to wypluło mi 3055mAh ale weszło by więcej tylko zadziałało zabezpieczenie czasowe 200min. Ładuję dalej i zsumuję wyniki. W sumie to mi to pasuje, że więcej prądu zabieram na raz  :lol:  :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej coś jest z pakietem, mój jeden już stary 2,2 aH balansuje się nieraz i 120 minut jak zapomnę wyłączyć. Po prostu ładowarka "chce a nie może" go zbalansować i jest już naładowany po około 70 minutach ładowania 2,2A a ładowarka sama mi kiedyś zakończyła proces dopiero po dopiero 170 minutach. Zdejmij termokurcza i zobacz bo może walnęli się i masz inne tzn. większe cele ... choć wtedy pakiet miałby inny wymiar. Jeżeli masz nowiutki pakiet rozładowany do totalnego bezpiecznego minimum (i rozładowany mniej więcej równo) to podczas balansowania często wchodzi w niego więcej ale kilkanaście/kilkadziesiąt mAh, mam tak czasami z nowymi pakietami. Ta różnica jest jednak za duża. Ustaw sobie ograniczenie pojemnościowe na 2600 mAh i zobacz napięcie celek pod dojściu ładowarki do tego progu, jak będą po 4,19/4,20 to znaczy, że po prostu coś jest nie ten teges z ładowarką i wbija "puste" mAh na licznik przez co nie kończy procesu ładowania. Taką sytuację miał mój znajomy ale tam wchodziło niecałe 250 mAh więcej niż pakiet miał pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria po naładowaniu wskazuje średnio 3070mAh i na każdej celi jest od 4.18V do 4.20V

Czasomierz zatrzymał proces ładowania bo ładowałem malutkim prądem- dłużej znaczy lepiej dla pakietu :)

Dodam że jest to nowiutki pakiet i ma za sobą 3-4 ładowania.

Okey, jutro rozładuję pakiet do napięcia bezpiecznego (regiel mi chyba obcina gaz przy 3.2 lub 3.0V/na celę)

I naładuje do 2.6Ah i jak będzie 4.2V/ na celę to znaczy że ładowarka oszukuje pisząc ponad 3Ah ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam wyniki. Przy naładowaniu 2600mAh napięcie na celach wynosi 4.07~4.09V. Czyli po prostu ma więcej pojemności niż 2.6Ah. Dalej ładuję balanserem i zobaczymy ile wejdzie do pełna :)

Balanser naładował do końca i weszło razem 2990 mAh.

Mi to pasuje i nic nie będe ruszał.

Byłem bardzo ciekaw prędkości z jaką lata moja cyferka.

Kiedyś pobrałem aplikację na androida która mierzy prędkość maxymalną i jak jechałem z tatą autem to prędkość była taka sama jak na liczniku a aucie więc działa :)

Włożyłem telefon w gąbkę, owinąłem folią bąbelkową i przykleiłem do modelu taki kokon :lol:

Kilka szybkich przelotów z wiatrem i pod wiatr, lądowanie i odczyt prędkości:

post-9571-0-14094900-1409225557_thumb.jpg

 

 

Prędkość jest jak dla mnie imponująca, a taki wynik był na takim śmigle:

post-9571-0-30418000-1409225630_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Ciekawe jakby było na innych śmigłach, ale silnik ma tylko 1000kV więc nim rekordu prędkości nie będę bił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś bo do pakietu nie weszło 2990mAH, a tylko tyle przeszło przez ładowarkę. A to dwie różne sprawy.

Tak na marginesie ładowanie przez balansowanie trwa znacznie dłużej niż zwykłe i następnie krótka korekta z balansowaniem.

A Ty masz całkiem spory pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłym ładowaniem dobija teraz do 2900mAh.

 

Podczas pikowania na pełnym gazie, SW praktycznie nie działa :lol:

 

Wydaje mi się że te serva są za słabe :) http://abc-rc.pl/Serwo-Emax-ES08MA

 

Mam taką ładowarkę i podobne pakiety, i w głowę zachodzę jak Ty to obliczasz ?

A co do serw, to sprawdzać się będą przy małej i sztywnej powierzchni.

przypuszczam, że przy takich prędkościach, Twoje lotki będą się odkształcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękkie lotki to fakt, i ogonek też sztywnością nie grzeszy, ale cóż, nie przewidziałem tego :/

Oczywiście zawiasy są wklejone normalne, z plastiku (nwm, jaki to materiał) i dodatkowo zabezpieczone taśmą.

Śmigło nie jest wyważone też racja, co może się stać?? Łożyska już kwalifikują się do wymiany :D

Nowe śmigła planuję (muszę !!) kupić, ale wysyłka droższa niż te śmigła :/

 

 

 

Mam taką ładowarkę i podobne pakiety, i w głowę zachodzę jak Ty to obliczasz ?

Nie rozumiem, przecież ładowarka wyświetla ilość mAh które wchodzą do pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, przecież ładowarka wyświetla ilość mAh które wchodzą do pakietu.

 

ano w tym rzecz, moja Redox Alhpa V2 pokazuje chwilowy pobór prądu podczas ładowania a nie ilość prądu pobranego łącznie po zakończeniu.

Najwidoczniej mam inny model ładowarki.

 

Lotki możesz zmniejszyć, i proponowałbym użyć z balsy, ew. jeśli będziesz się upierał przy depronie, to obustronnie oklej je papierem na wikol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz mieć innego modelu, przecież też masz V2. Miałem kiedyś podróbę Imaxa B6 to na wyświetlaczu było wszystko to samo.Chcesz to zrób zdjęcie podczas ładowania. Robert ma rację, chwilowy prąd jest dokładnie nad ilością wpakowanych mAh do pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.