Skocz do zawartości

Szybo Zagi


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

ja w swoim "oryginalnym" jesli chodzi o wymiary Tzagim przy cieciwie srodka 320mm mam SC w okolicach 180 mm od natarcia (oczywiscie mowie o srodku skrzydła)

ja mam nadzieje zrobic swojego tzagiego w czasie przerwy swiatecznej wiec mysle ze nie długo bedziemy mogli wymienic uwagi na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
cieciwie srodka

 

Wiele osób używa takich wyrażeń jak opisane wyżej lub np: żebro środkowe, żebro z największą cięciwą.

 

To tutaj podaje info jak się to nazywa: cięciwa nasadowa :twisted: :D

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marcin 133 opowiadał jak dał serwa 5g do modelu spaliniaka co śmiga 160km/h i też dawały rade , choć ich tam nie powinno być.

 

Malinn nie takie rzeczy na forum :oops: ;D Zaraz mnie tu zlinczują ;D Chodź rzeczywiście serwa te przeżyły taką eksploatację i są sprawne do dziś (przeżyły model) to w rzeczy samej uważam że taka eksploatacja była powyżej ich możliwości co niestety rzutuje na bezpieczeństwo. Fakt ten pokazał dobre strony tych serw jednakże pozostaje pytanie: Jak długo jeszcze by wytrzymały? Ja już tego testować nie będę a przypadek ten zaliczam do moich "błędów" z początków zabawy z modelarstwem których przede wszystkim nie powinno się sugerować innym :) Ale przy Twoim modelu Patryk problemu z serwami nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i znów byłem sobie dziś polatać. Już rozgryzłem model i bardzo dobrze że zacząłem od tego modelu. Na początku przeciągałem model i było kilka mocniejszych gleb. Ale tu trzeba delikatnie operować drążkami a jeszcze delikatniej wysokością bo jak tylko troche więcej dam do siebie drążek to model przeciąga i potrafi wejść w niby korek ale czasami nie da się wyjść kiedy model jest nisko. Zwykły szybowiec byłby już w drzazgach jakbym tak latał. Kiedy pierwszy raz puściłem model z holu myśle sobie eee to cegła a nie szybowiec. Ale to wszystko moja wina. Coraz bardziej mi się szybowanie podoba :-)

Film jest w dziale Filmy modelarskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Patryk a zmiejszałeś wychylenia? U mnie w Mad Maxie w v-tailu niby nie pozrny ale tak świrował, podkręciłem wychylenia do 40% i po problemie - spróbój! :D

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.