Skocz do zawartości

Diablo 3D


jary14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że spodobało mi się latanie freestyle, a ParkMaster trochę mi się już zużył i czeka go renowacja, już nie wspominając o tym, że teraz taka moda- na latanie tackolotami to ja sobie sprawiłem Diablo 3D. Plany mam z ... sam nie pamiętam, ale mam je na komputerze :P

 

Dołączona grafika

 

No to tak...

- silnik - znany i lubiany Emax 2822

- regiel

- 3x serva 9g (jakie były pod ręką)

- śmigło 10x4,7

 

tyle jeśli chodzi o wyposażenie. Na sam model potrzebujemy 2 arkusze depronu 6mm - Castorama

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

- rurka węglowa fi4mm

- i kawałek listewki sosnowej 6x2

 

Rozpiętość: 33"

Długość: 33,35"

 

Wycięte elementy samolotu

 

Dołączona grafika

 

Składanie na sucho (na modelarni-strychu)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pierwszy raz coś oklejaliśmy coś taśmą pakową

 

Dołączona grafika

 

I wszystko razem sklejone

 

Dołączona grafika

 

 

Oczywiscie po drodze trzeba było wyciąć wręgę

 

Dołączona grafika

 

(W tle współwykonawca projektu- w sumie to główny wykonawca :P Ja tylko opisuję xD)

 

Jeszcze tylko włożyć 3 serwa i w góre. I tu pojawił się problem... pakiet który miał być włożony do Diablo - 3S 610mAh niestety, ale mi padł :x

 

Waga bez pakietu to 210g - nie jest chyba najgorzej ??

 

I teraz model czeka aż kupimy odpowiedni pakiet, ale jest gotowy do lotu w każdym momencie.

 

W sumie to ten model to taki prototyp... zrobiony na "odpierdziel", jeśli będzie fajnie latał wtedy sobie zrobimy po 1 na łebka, ale już na ładnie :)

 

Teraz tylko mam nadzieje, że jak już poleci to będzie się sprawował dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No to czekamy na Twoje zdjęcia :) Zdjęcia już powinny Wam działać - stronka przez którą wstawiam fotki na nowo ruszyła :)

 

No, najprawdopodobniej jutro napiszę i może pokażę :wink: jak modelik lata :) Dzisiaj dostałem bardzo przyjemny telefon od taty "Czarek szykuj lutownicę, kupiłem pakiet :) " Pakiecik od Pelikana 750mAh 3S (75g). Więc całość wyszła około 290g. Jako, że nie znam powierzchni to nie wiem czy to dużo czy mało... (Może mi się "zbierze" i policzę... jutro xD )ale chyba najgorzej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po oblocie. Model lata świetnie, chyba jednak wyszedł lekko, bo tak wolno to ja jeszcze nie latałem :P Narazie w powietrzu Diablo ma niecałe 3 minuty i to latał same spokojne kółka, ale już wiem, że będzie ten następny zrobiony "na ładnie" :)

 

A tu link do filmu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usztywnij kadłub,na filmie widać wyraźnie jak część ogonowa ulega skręceniu podczas beczek.

Wiem, wiem. Już podczas lotów to zauważyłem, wsadzę tam chyba trochę węgla :wink:

 

Może w następnym kadłub "skrzynkowy"??

Hhmmm, może jak z tatą usiądziemy do CAD'a to może coś zmontujemy :)

 

Andree, no teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć "RÓB", bo warto :P

 

Co myślicie o tym, żeby mu podwozie dorobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.