Skocz do zawartości

Senior Telemaster 2,4m


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Mnie też się podoba :D (tu szacunek dla fotografa - Grzesiek " majster - klepka " :lol: )

Z pozycji pilota szybowca powiem , że latało mi się bardzo przyjemnie i o wiele łatwiej niż kiedyś za benzynowym Pilatusem . Telemaster holuje powoli , szybowiec nie ma tendencji do wychodzenia wysoko ponad holówkę i chyba z powodu mniejszej szybkości łagodniej reaguje na wszelkie korekty toru lotu. Kto się holował ten wie o co biega.

Szybowiec to konstrukcja p. K. Jasińskiego jakieś 20 lat wstecz dostępna w CSH :lol::lol: jako zestaw. Od lat służy u mnie za model "do zadań specjalnych " Rozp. 2,5 m , waga ok. 2,2 kg , profil HQ 2,5 / 9 .

O ile pogoda pozwoli , w kolejce czeka Pilatus B4 rozp. 3m.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Holowaliśmy najpierw na 18x8 Turnigy. Ale je zepsułem :( Więc poszło największe dostępne w Polsce APC Elektro - 16x10. Acz dla mnie jako holującego to 18x8 było świetne. 16 cali to zdecydowanie za mało. Cały czas mam chęć zapakować do tego samolociku tak 20x8 :)

 

Dopisane: espritmodel.com - od ręki APC Elektro w cenie drewnianych Turnigy Electric. I są wymiary takie jak 20x8 i 19x8 :jupi: No to ja pogoda pozwoli test na 18x10 i zobaczymy w jakie śmigła się pójdzie.

 

Znów dopisane: Dziś Telemajster ;) halował na śmigle 18x10 Pilatusa B4 o wymiarach 3x3 (rozp. 3m i waga około - poniżej 3kilo). Holowałem na 75 - 80% maksa, silnik zimny, regiel zimny, pakiety leciutko ciepłe. Ale w sumie rozładowałem je do 3V/ogniwo... Efekt to 8 holi plus 2 krótkie loty samym modelem na 1 pakiecie. Hol to około 1:20 ciągnięcia i lądowanie bez silnika. Myślę że byłoby 9 holi gdyby nie to że po ziemi kołowałem modelem zamiast go po prostu ściągnąć. Do modeli powiedzmy 4 kilo wagi myślę że spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.