Skocz do zawartości

Barakuda Modellot


specyfick

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dla wprawnych badaczy od razu odpowiadam, tak tak będą kontry. tylko wyczaję skąd wziąć śrubki M2.

Na kontry to chyba nakrętki bardziej się nadają :?: :roll: :wink:

http://www.allegro.pl/item796104722_m2_nakretka_nierdzewna_a2_nakretki_30szt_1_tanio.html

http://www.allegro.pl/item794324424_m2_nakretka_nierdzewna_a2_30_sztuk_nakretki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wprawnych badaczy od razu odpowiadam, tak tak będą kontry. tylko wyczaję skąd wziąć śrubki M2.

Albo zadzwonic do Krzyska Szykowskiego z aero model center, bo kupowalem u niego. Ew sklep ze srubami itd znajdujacy sie obok hali wspinaczkowej Elewator w Oliwie, 200m od przystanku SKM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wrzucam kilka fotek z postępem prac.

 

Statecznik "tylko" okleić Orastkickiem, wkleić dźwignie i gotowe.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Popychacze prawie gotowe. Z drugiej strony wyglądają tak samo.

Dołączona grafika

 

I rura balastu. Niestety nie chciała schodzić z kopyta i bez cięcia się nie obyło :(

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cziziz. Czy ty zrobiłeś rurę pod balast z maty szklanej ?

Rozcięcie rurki było by i tak wymagane. Balast nie wszedł by i tak za nic.

Musi być taki luz żeby pewnie w razie co wyszło. A to rozcięcie zwiększy ci średnicę i masz zero problemów z wkładaniem balastu.

Wciskasz kliny w szczelinę na końcu po 2-3 mm i laminujesz paskiem tkaniny.

I balast wchodzi jak malowany.

Już to przerobiłem.

 

Podobają mi się te dźwignie V-ki, te wklejone w SW.

Opisz co to za drut i jak wykonany i wklejony w SW.

 

Aha rozumiem że rurki węglowe pod SW masz 1 m. Co tam wsadziłeś na przedłużenie ?

Bo właśnie tyle mi brakuje i się zastanawiam co a tym fantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cziziz. Czy ty zrobiłeś rurę pod balast z maty szklanej ?

Podwójna 160. Po konsultacjach udało mi się zrobić rurę bez rozcięcia. Balast odleję po prostu taki, żeby gładko wchodził ;) Rurę na końcu zakleiłem sklejką 5mm i oblałem obficie żywicą. Do tego kołki blokujące z węgla 2mm i będzie git. Robiłem próby i raczej urwie rurę niż odbije deko. Jeśli jeszcze nie wkleiłeś rury, to dobrze przymierz wszystko z zamontowanym pro-forma bagnetem, popychaczami i półką. Ja strasznie się cieszę, że nie zaufałem obliczeniom :P

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Podobają mi się te dźwignie V-ki, te wklejone w SW.

Opisz co to za drut i jak wykonany i wklejony w SW.

Teraz trochę zmieniłem, bo ruch dźwigien jest mimośrodowy i musiałbym trochę za duży luz zostawić, ale zasada ta sama. Dźwignie wykonałem z 3mm gwoździa. Sklepałem go na końcu w długi (3-4cm) stożek, a łeb odciąłem i nagwintowałem dwójką. W mniej więcej 1/4 długości jest zgięcie o ok 60*. W sterze wywierciłem otwór pod kątem 45* do osi poprzecznej.

 

Aha rozumiem że rurki węglowe pod SW masz 1 m. Co tam wsadziłeś na przedłużenie ?

Tak jak na tym zdjęciu. Rurki są 5/3, w to wchodzi ok 15cm rurki 3/2 z 5cm zakładką, a na koniec 5cm nagwintowanej szprychy (fi 2mm) z 3cm zakładką. Pamiętaj o zmatowieniu wszystkich powierzchni.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co to za materiał na balast ? Ołów ? Odstąpił być troszku, dla koleżanki Barakudy :)

Sie wie. Gdybyś powiedział trochę wcześniej to bym i dla Ciebie odlał. 5 takich pastylek i styka.

 

Dołączona grafika

 

Podpierałeś popychacze sterów ogonowych jakoś w kadłubie ?

Nie. Rurka 5.5/3.5 jest raczej wystarczająco sztywna. Jeśli chcesz z jakichś powodów u siebie podeprzeć, to zobacz jak ma Andrzej w swoim Sejudzie. Wstawił pełną wręgę z dwoma otworami na wysokości spływu.

 

P.S.

Teraz ja się bawię w malowanie. Zważyłem przed akcją i stwierdzam, że mój model był cięższy niż Twój. Płaty (gołe) po 650g, kadłub (wyposażony, ale bez ołowiu) 900, statecznik 2x65g. Wyszło mi około 2300-2400 do lotu. Czy mi się ten balast przyda :?:

 

Foty z malowania poniżej. Po pierwszym szlifowaniu wszystko wskazuje na konieczność drugiego tryśnięcia podkładem, ale już mi się nie chce... :evil: :roll:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.