Skocz do zawartości

Edge 540 1200mm elektryk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że Piotr ma już doświadczenie w Edkach po moich namowach zaczął projektować model elektryczny o rozpiętości 1200mm , model z tego co wiem będzie miał konstrukcję balsową z niewielkim udziałem balsosklejki.Jak będzie zainteresowanie tym modelikiem to zapewne pojawi się możliwość wykonania jakiś prostych zestawów-tartaczków.Oczywiście wykonam mordkę i kabinkę.Jako że wygląda na to że będę składał ten model jako pierwszy umieszczę dokładną relację z jego montażu.Przewiduję folię transparentną.Edge jest adaptacją w pewnym sensie dużego Edka 2200 i wygląda mniej więcej tak.

 

Dołączona grafika

 

Ja przewiduję zastosowanie silnika SK3542 1000 Kv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Formatki prototypu już zrobiłem i wysłałem do Krzyśka Kakabe.Wygląda na to że będzie to lekki model zarówno pod silnik elektryczny jak i spalinowy.Widzę że zainteresowanie jest więc postaram się zacząć model jak najszybciej się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatki już wycenione i Edzio będzie wycinany niebawem.Co do ceny narazie jej nie zdradzę ale jest zachęcająca.W każdym razie jak Krzysztof przyśle mi elementy odrazu zabieram się do pracy.

 

Mój żółty nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku naniosłem kosmetyczne poprawki do modelu, oczywiście wszystko musisz nanieść na formatki, no i dzwoniłem do KAKABE w sprawie wyceny, nie będę podawał szczegółów, ale cena rewelacyjna, spodziwałem się ponad 250 zł za tartaczka, ................... miło się pozytywnie :?: :?: :?: rozczarować :shock: :D :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku naniosłem kosmetyczne poprawki do modelu, oczywiście wszystko musisz nanieść na formatki, no i dzwoniłem do KAKABE w sprawie wyceny, nie będę podawał szczegółów, ale cena rewelacyjna, spodziwałem się ponad 250 zł za tartaczka, ................... miło się pozytywnie :?: :?: :?: rozczarować :shock: :D :jupi:

Pliki już wysłałem do Krzyśka, zresztą rozmawiałem z nim telefonicznie dziś.Też byłem miło zaskoczony ceną.Podejrzewam że będzie to dość popularny model.

 

Leszku, jako takich plików nie będzie raczej na forum ale Krzysiek Kakabe ma je u siebie i bez problemu wytnie takiego Edzia o ile będzie materiał w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Wstępnie zestaw został wyceniony jednak musicie Koledzy uzbroić się w odrobinę cierpliwości do czasu wycięcia pierwszego zestawu.

Musimy zweryfikować czasy cięcia te wirtualne z rzeczywistymi :D

Kolejna sprawa to braki u dostawcy surowców i co gorsze nikt nie potrafi powiedzieć kiedy będzie następna dostawa i w jakich cenach ........????????

Nie chciał bym podawać ceny na materiały których w chwili obecnej nikt nie ma a po chwili zmieniać ceny........

Mam nadzieję że za kilka dni wszystko się wyjaśni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... napiszę tylko tak: z wszystkich Katan, Gilesów, Ravenów, Extr, Capów najbardziej podoba mi się EDGE :) Nie wiem dlaczego, chyba przez tą prostą linię krawędzi natarcia nadającą samolotowi lekką pozytywną agresywność.

Jestem wstępnie zainteresowany wyciętym zestawem i relacją z budowy.

Sławek, Piotr, Krzysiek trzymam kciuki za dalszą część!

Poprzednią zimą złożyłem Guppego i tak się zastanawiałem co będę robił przez najbliższą zimę a tu proszę :-)

Pozdrawiam, Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to tylko mam nadzieję, że popełniłem jak najmniej błędów w tym że modelu, choć spodziewam się kilku niedociągnięć, ale zanim człowiek nie wytnie to wiedzieć nie będzie gdzie ta pomyłka, a co do wyciącia, to mam taką cichą nadzieje, że już nie długo będą materiały i Krzysiek wytnie go jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... napiszę tylko tak: z wszystkich Katan, Gilesów, Ravenów, Extr, Capów najbardziej podoba mi się EDGE :) Nie wiem dlaczego, chyba przez tą prostą linię krawędzi natarcia nadającą samolotowi lekką pozytywną agresywność.

Jestem wstępnie zainteresowany wyciętym zestawem i relacją z budowy.

Sławek, Piotr, Krzysiek trzymam kciuki za dalszą część!

Poprzednią zimą złożyłem Guppego i tak się zastanawiałem co będę robił przez najbliższą zimę a tu proszę :-)

Pozdrawiam, Darek.

 

Dostałem właśnie informację że Edek 120 i Ultimate zostały wysłane przez Krzyśka :) W piątek zacznę relację z jego budowy, inne modele (ultimate i edge 2200 muszą poczekać).Ten model ma wysoki priorytet ze względu na zainteresowanie nim na forum.Pewnie będzie dużo zdjęć itp.Mam wszystkie elektryczne graty więc i oblot może w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.